Rozrusznik nie kręci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

Rozrusznik nie kręci

Post autor: albin88 » ndz lip 14, 2013 21:36

Witam,
Spotkała mnie dziwna sprawa. Mianowicie ni z gruchy ni z pietruchy rozrusznik umarł. Samochód odpalał normalnie, miałem wybrać się w dłuższą trasę więc pojechałem zatankować jakieś 2km. Zatankowałem, przekręcam kluczyk i cisza...
Sprawdziłem, po przekręceniu stacyjki prąd dochodzi do grubego czarno czerwonego przewodu, więc kostka stacyjki w porządku. Coś próbowałem pokombinować z masą, ale nie za bardzo wiem gdzie to podłączyć...
Co się mogło stać? Jest jakaś szansa na naprawę? Mógłbym oddać go do jakiegoś speca, ale pewnie podliczy mnie tyle, że kupie za to używany rozrusznik... W grę wchodzi tylko naprawa we własnym zakresie.
Generalnie doczytałem, że muszę podeprzeć silnik, żeby nie opadł bo będzie później trudno przykręcić śruby.
Da radę coś z tym zrobić samemu? Ewentualnie jak go podłączyć na krótko na stole żeby bez podłączania w aucie czy działa? Może coś się zablokowało tylko w środku, ale nie chciałbym przykręcać z powrotem uszkodzonego i tracić czas.
Pomożecie?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci

Post autor: marcinek84 » ndz lip 14, 2013 21:50

Aby sprawdzić rozrusznik podłączasz plus do śruby mase do obudowy i ze śruby do konektora dajesz plusa aby ruszyć go. Co do wymiany musisz podeprzec silnik 1 śruba trzyma poduszkę silnika i bez podparcia opada przód. Mógł zablokować się element ruchomy w styczniku ale często uderzenie tam pomaga aby sie ruszyło jak ktoś przekręci na rozruch stuknąć kluczem.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

Rozrusznik nie kręci

Post autor: albin88 » ndz lip 14, 2013 21:58

A czy rozrusznik od wersji 1.3 bądź 1.8 będzie pasował? Rozglądam się po Internecie ile kosztuje rozrusznik a jak znajdę chwilę to podpytam w sklepie czy sprzedają jakieś części do rozruszników i które z nich najczęściej się psują :)



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Rozrusznik nie kręci

Post autor: sgrodnicki » ndz lip 14, 2013 22:08

Od 1.3 nie będzie pasował. będzie pasował od MK2 od 1.6 .1.8 2.0, od MK3 od 1.8 2.0 i od 1.9TDI(o wiele mocniejszy to oczywiscie na +). Z resztą możesz sprawdzić na tej stronie
http://autowak.com.pl/Start.asp?WCU=~TUE=



albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

Rozrusznik nie kręci

Post autor: albin88 » pn lip 15, 2013 05:37

A co do samego wyjęcia go - od góry dam radę czy trzeba mieć kanał ?



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Rozrusznik nie kręci

Post autor: sgrodnicki » pn lip 15, 2013 10:00

Nie trzeba mieć kanału, idzie to zrobić bez ale trzeba położyć się pod samochodem również. I pamiętaj o podparciu silnika bo opadnie, i to najlepiej na jakimś lewarku, bo później trzeba będzie regulować wysokość by móc znów te 3 śrubki przykręcić. Byłem na szrocie w Brodnicy, i na parkingu przed jakąś szkołą wymieniłem rozrusznik używając: lewarka samochodowego, grzechotki+przedłużka+17,klucza oczkowo-płaskiego 13. I przy tym zestawie da się to zrobić:)



GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Rozrusznik nie kręci

Post autor: GolfikMKII » pn lip 15, 2013 11:49

wystarczy ze wejdziesz pod auto odkrecisz tam 2 sroby i jedna od gory sam wymienialem bo ni stad ni z owad mi padl rozkrecilem patrze szczotki ok wszystko ok a mimo to nie dziala dorwalem na zlomie za 50zl ;]



albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

Rozrusznik nie kręci

Post autor: albin88 » pn lip 15, 2013 22:39

Rozrusznik wyjęty. Przy odkręcaniu śruba od przewodu plusowego odeszła razem ze szpilką. Generalnie obstawiałem automat, mechanik podobnie typował. W sklepie koszt taki co używany rozrusznik... Zamówię na allegro drugi rozrusznik. Koszt z przesyłką połowę tego co na szrocie i podobno 100% sprawny...
Musi działać ;)



albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

Rozrusznik nie kręci

Post autor: albin88 » pt lip 19, 2013 00:08

Założony drugi rozrusznik z allegro za 30zł i śmiga :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości