Rodzaje chip tuningów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Rodzaje chip tuningów

Post autor: pepepe » sob lip 13, 2013 02:49

Witam,

Pytając sprzedawcę auta w sprawie zainstalowanego u niego chipa - jakie cechy chipa powinien podać by być PEWNYM, że owy chip nie jest lichej jakości? Czy one wygladaja podobnie?
W jaki sposob sprzedawca moze koloryzować na temat lichego chipa - a co go dyskwalifikuje?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Rodzaje chip tuningów

Post autor: agrala » sob lip 13, 2013 08:26

Kolego, chip tuning nie polega na zmianie pamięci w aucie a na zbadaniu auta a później przygotowaniu odpowiedniej mapy dla niego.
W tej chwili to Ty chcesz kupic wgranego gotowca i zalozyc do siebie.
Jeżeli nie szkoda Ci silnika to możesz montować.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Rodzaje chip tuningów

Post autor: Shmatan » sob lip 13, 2013 11:21

pepepe, mamy 3 rodzaje chip tuningów:
-tuning box - kostka na kablach do pompy wtryskowej, unikać jak ognia, nic nie warte
-gotowce - programy raz napisane i masowo wgrywane, raczej unikać. Rozpoznasz je po tym że nie masz żadnego wydruku z hamowni
-normalne programy - dostaniesz wydruk z hamowni i papiery od znanego warsztatu który program pisał. Najlepsza i jedyna słuszna opcja



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Rodzaje chip tuningów

Post autor: pepepe » sob lip 13, 2013 11:33

Zrozumiałem Panowie, teraz wiem o co pytać. Aż dziw bierze ze mając internet jako źródło informacji, ludzie bezmyślnie podpinają pod swoje auta takie tanie boxy :?



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Rodzaje chip tuningów

Post autor: nitrox89 » sob lip 13, 2013 11:36

pepepe pisze:Zrozumiałem Panowie, teraz wiem o co pytać. Aż dziw bierze ze mając internet jako źródło informacji, ludzie bezmyślnie podpinają pod swoje auta takie tanie boxy :?
Podpinają bo mocy przybywa, a jest TANIO


Rust is lighter than carbon fiber

ozzy1979

Rodzaje chip tuningów

Post autor: ozzy1979 » sob lip 13, 2013 17:55

Sprawa jest prosta - nalezy ZAWSZE pytać o rachunek i dokumentację z tuningu - jeśli rachunek jest na kwotę od 1000 zł wzwyż i są na to dowody i wykresy z hamowni to jest szansa, że to polata trochę. Jak wspomniał kolega wyżej - unikać czip rezystora za 5 zł. Choć jeśli chodzi o tuning, to zacytuję bardzo mądrą myśl Amerykanów - chcesz więcej mocy? Kup większy silnik



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Rodzaje chip tuningów

Post autor: pepepe » śr lip 01, 2015 11:19

Witajcie, jutro od sąsiada kupuje auto (od kilku tygodni ma taniego chipka za 300zl, ale mówił że mi go zdejmie).

Dowiedzialem sie od hamowni w Pile, że on założy mi profesjonalnego chipa razem z wykresem itp za 700zl w 4godzinki.
Mówił że tamten bierze za duzo paliwa i jest za slaby.

Macie doświadczenia, więc może powinienem o coś prosić przed założeniem?

Pozdro!
Ostatnio zmieniony śr sie 12, 2015 20:47 przez pepepe, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Rodzaje chip tuningów

Post autor: darwaz » śr lip 01, 2015 16:11

pepepe pisze:Witajcie, jutro od sąsiada kupuje Seata Cordobe 110km (od kilku tygodni ma taniego chipka za 300zl, ale mówił że mi go zdejmie).

Dowiedzialem sie od hamowni w Pile, że on założy mi profesjonalnego chipa razem z wykresem itp za 700zl w 4godzinki.
Mówił że tamten bierze za duzo paliwa i jest za slaby.

Macie doświadczenia, więc może powinienem o coś prosić przed założeniem?

Pozdro!
Hehehe, to jak z budowlańcami :) Łooo Panie, kto tu Panu to tak spie...... ?

Nawet gdybyś w tym aucie miał profi zrobiony remap to i tak Ci powiedzą że chu.... bo inaczej nie zarobią :).

Ten twój sąsiad to rozumiem, że ma boxa skoro twierdzi, że sam go zdejmie. A ten tuner to właściwie co ma zrobić? Założy profesjonalnego chipa? to lepszego boxa? Czy zmodyfikuje Ci mapy sterownika?
Zapytaj co to będzie za usługa, zapytaj też czy sami piszą te mapy czy mają jakaś firmę która nad nimi to robi a oni tylko zgrywają sterownik i wysyłają im. 700 to taka trochę niska cena, zapytaj o diagnostykę silnika, czy sprawdzą czy do tego seata w ogóle można coś wgrywać żeby się nie rozleciał.

A przy okazji to nie jest ten dział forum na takie pytanie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rodzaje chip tuningów

Post autor: Qto » śr lip 01, 2015 16:38

napisz jeszcze u kogo chcesz to robić... tak z ciekawości pytam bo trochę się orientuje w PIle, pewnie u Dawida albo Macieja ?

temat, jak darwaz wspomniał - nie w tym dziale...a w odpowiednim podejrzewam że podobnych tematów pełno



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Re: Rodzaje chip tuningów

Post autor: pepepe » śr lip 01, 2015 19:03

Qto pisze:napisz jeszcze u kogo chcesz to robić... tak z ciekawości pytam bo trochę się orientuje w PIle, pewnie u Dawida albo Macieja ?

temat, jak darwaz wspomniał - nie w tym dziale...a w odpowiednim podejrzewam że podobnych tematów pełno

Na stronie wyskoczył Kontakt - Maciej ;)
Pomożesz coś?

@darwaz, pewnie jest to coś co może szybko zdjać, bo znając tutejszy temat chiptuningu, od razu go zyebałem, tzn wyraziłem troskę i żal, oraz powiedzialem o profesjonalnym chipie za 1300+ :)

Cos moge zrobic Panowie? Zadzwonic i zapytać Macieja co bedzie robil? Zapytalem przy rozmowe o tym czy da mi znac jak wygląda wydajnosc silnika i mozliwych podczęsci; mowil ze dostane wykres itp i srakie takie...

PS. A polecacie cos obok Pily?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości