Rozrusznik automat

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

Rozrusznik automat

Post autor: Venon » śr lip 18, 2012 21:57

Witam!

Czy ktoś może opisać mi czy rozrusznik osłonięty jest jakąś blachą od strony korektorów w silniku z automatyczną skrzynią biegów?? może ktoś się z takim przypadkiem spotkał??



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rozrusznik automat

Post autor: jhosef » czw lip 19, 2012 10:37

Venon pisze:Czy ktoś może opisać mi czy rozrusznik osłonięty jest jakąś blachą od strony korektorów w silniku z automatyczną skrzynią biegów?? może ktoś się z takim przypadkiem spotkał??
Oryginalnie jest. Ale w praktyce jak ktoś go juz stamtąd wyszarpał to niekoniecznie założył to na nowo.

Masz może problem z rozruchem po rozgrzaniu silnika?



Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

Rozrusznik automat

Post autor: Venon » czw lip 19, 2012 13:30

Zgadza się na zimno odpali tyle razy, że rozładuje aku, a jak tylko przejadę się po mieście i się zagrzeje to koniec, a za 15min jak nówka . A Ty też może miałeś taki problem?? może ktoś mi sprawdzić w Etce jaki jest numer kat. tej blachy w Jetta A2 1.8 rp automat 90r rozrusznik montowany na 3 śruby



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rozrusznik automat

Post autor: jhosef » czw lip 19, 2012 13:34

Venon, Tak, miałem taki problem. Jazda w gorący dzień, zgaszę i przez kilkanaście minut rozrusznik milczy.

Blachy nie zakładałem bo jej nie miałem. Za to posprawdzałem wiązki kabli rozrusznika, wymieniłem końcówki, m. in w kostce na kablu wzbudzenia. Założyłem przekaźnik na dźwignię zmiany biegów (rozpinającą rozrusznik na biegu) i problem nigdy więcej nie powrócił.



Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

Rozrusznik automat

Post autor: Venon » czw lip 19, 2012 14:11

Dzisiaj idę do garażu wymianie kabel plusowy z aku na nowy i całą resztę może uda mi się kupić w ASO osłonę . Ktoś u mnie już miał ten problem bo przekaźnik z bezpiecznikiem 30A jest koło zbiorniczka z płynem chłodniczym.

Mam pytanie czy masz kabel z alternatora do rozrusznika jeśli tak to jak jest podłączony? i kabel wzbudzeniowy jest podłączony do + bezpośrednio czy idzie przez przekaźnik?? i jaki przekaźnik na drążku biegów?? możesz zrobić fotkę jak to u Ciebie wygląda??



Awatar użytkownika
kili
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt lip 18, 2008 10:16
Lokalizacja: GDAŃSK OSOWA
Kontakt:

Re: Rozrusznik automat

Post autor: kili » śr lip 10, 2013 23:16

Teraz i mi się to zaczęło zdarzać...

Po jeździe, jak się silnik nagrzeje.
W rozruszniku słychać tykanie przy przekręcaniu kluczyka, ale nie kręci ...


[b][size=117]Polo 86c Kombi Mat Rost, zabieram się za projekt..
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=243089
[color=red][/size][/color][/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości