Czujnik G263 - gdzie lokalizacja ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrMikeHunt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 20:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czujnik G263 - gdzie lokalizacja ?

Post autor: MrMikeHunt » ndz cze 30, 2013 22:21

Dobra to pytanie (w sumie to chyba powinienem założyć nowy temat bo nieco inna sprawa) czy po zmianie kodowania klima zacznie chłodzić ?

Dla przypomnienia
- klima obecnie nie chłodzi
- klima nabita
- po załączeniu klimy sprężarka się załącza (widać jak sprzęgło się kręci)
- wentylator klimy się kręci
- po załączeniu klimy lub po przejściu z eko na klime z kratek wieje delikatnie chłodniejsze powietrze (ale to naprawdę bardzo niewielka różnica)
- przy załączonej sprężarce węże idące ze sprężarki do chłodnicy w takiej samej temperaturze (zbliżonej do temperatury otoczenia)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik G263 - gdzie lokalizacja ?

Post autor: grg474 » ndz cze 30, 2013 22:35

MrMikeHunt pisze:- po załączeniu klimy sprężarka się załącza (widać jak sprzęgło się kręci)
- wentylator klimy się kręci
- po załączeniu klimy lub po przejściu z eko na klime z kratek wieje delikatnie chłodniejsze powietrze (ale to naprawdę bardzo niewielka różnica)
- przy załączonej sprężarce węże idące ze sprężarki do chłodnicy w takiej samej temperaturze (zbliżonej do temperatury otoczenia)
sprawdzić ciśnienia (kompresor) oraz zawór rozprężny


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MrMikeHunt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 20:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czujnik G263 - gdzie lokalizacja ?

Post autor: MrMikeHunt » sob lip 06, 2013 09:53

grg474 pisze: sprawdzić ciśnienia (kompresor) oraz zawór rozprężny
Byłem u "magika" od klimy. Kazał zostawić auto na godzinę (akurat miał jakieś inne auto).
Przy odbiorze golfa powiedział, że sprężarka padła - mówił, że sprawdzał ciśnienie tylko na tłoczeniu (niestety nie pamiętał wartości jaką zmierzył) i już po tym widział, że sprężarka nie pompuje.
Na moje pytanie, czy może być to zawór rozprężny odpowiedział mi, że na 99% nie, gdyż zawór bardzo rzadko się psuje :?

Na moje pytanie ile by wziął za robociznę wymiany kompresora powiedział, że 300 pln (Gdańsk) + cena kompresora.

Ludki podpowiedzcie, czy to co powiedział jest wiarygodne, czy mam szukać innego "speca" ?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Czujnik G263 - gdzie lokalizacja ?

Post autor: edzio » sob lip 06, 2013 10:28

Wiarygodne jest,poza tym odstawiasz auto on wymienia co trzeba ,ty odbierasz sprawne auto.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości