tempomat

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

endi b5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 18:51
Lokalizacja: Trzcianka

tempomat

Post autor: endi b5 » wt lip 02, 2013 21:55

Witam wszystkich gorąco
W związku z montażem tempomatu mam problem-który mam nadzieje że pomożecie mi rozwiązać. Nie będe tu opisywał podłączenia.... Jest to passat 2001r. 1.9 AWX.
Wszystko podłączyłem według tego opisu

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 PO 1998, B5 FL
Auta posiadające 15- pinową białą kostkę, oraz posiada 80- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.
Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

z manetki -------> do kostki
PIN nr 6 -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej (+12 po zapłonie)
resztę podłączamy do kostki białej
PIN nr 2 -------> do niebieski PIN nr 8
PIN nr 4 i 7 -------> do czarno- żółty PIN nr 10
PIN nr 3 -------> do czerwono - żółty PIN nr 9
PIN nr 5 -------> do czerwono - szary PIN nr 7

W sumie wszystko sie zgadzało poza podłączeniem pinu nr. 4 i 7 do nr 10 czarno żółty- ja pin nr. 10 mam czarno -biały- ale myśle że nie to jest problemem. Poza tym wszystko według opisu sprawdzane 3 razy.

Po włączeniu zapłonu i tempomatu zapala sie kontrolka(czyli niby wszystko ok) ale tempomat nie działa.
Oczywiście był aktywowany VAGiem poprzez kod 11463- i wydaje mi sie że sterownik nie akceptuje tego kodu(tak mi się wydaje)
W bloku 006 -dzie w trzecim oknie powinno być widać tempomat i chyba pięć zer(00000) u mnie jest 0.0%

Nie wiem w czym tu leży problem może miał ktoś podobny przypadek i jest w stanie pomóc. Byłbym wdzięczny



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

tempomat

Post autor: Mario83 » wt lip 02, 2013 22:37

W grupie 006 masz tylko hmm bodajze trzy zera ( od czujnika sprzegla i hamulca), a w grupie 022 masz te zera od sprawdzenia manetki, to tam tez popatrz. Bo teraz ciezko Ci poradzic ja knie wiadomo co nie dziala.
W grupie 006 jak wcisniesz sprzeglo to maja w ktoryms okienku wskoczyc jedynki, jak wcisniesz potem hamulec to tez jedynka sie pojawi. Jak nic sie nie dzieje po wcisnieciu ktoregos pedalu to czujnik na nim jest kaput. Sprawdzaj na postoju, silnik nie odpalony


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości