Problem z wyświetlaniem pozycji MFA. Komputer wariuje.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

diesel015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:12

Problem z wyświetlaniem pozycji MFA. Komputer wariuje.

Post autor: diesel015 » pt cze 28, 2013 13:14

Witam, mam problem z wyświetlaniem pozycji na FIS. Mianowice komputer często sam mi przerzuca średnie spalanie, średnią prędkość, spalanie chwilowe itd.Momentami pozycje zmieniają się jak szalone, nawet nie zdążę nic odczytać. Dodam że na manetce od FIS nie działa mi przycisk w dół oraz przycisk reset (nieraz na chwilę wszystkie przyciski zaczynają działać ale bardzo krótko i z powrotem przestają). Pozycje mogę przerzucać jedynie przyciskiem do góry on zawsze działa. Bywają dni że sam mi resetuje średnią(poza przypadkiem kiedy przejeżdżę 99 h, bo wtedy normalne jest resetowanie wskazań). Sprawdziłem moją manetkę w innym golfie i tam działała prawidłowo. Przez ten reset nie mogę również ustawić średniego spalania na pozycji 2. Miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy to jest ze sobą powiązane ale wycieraczki czasowe również nie działają prawidłowo (mimo ustawienia różnej częstotliwości latają jak chcą raz szybko za chwilę wolno) przekładka działającej manetki nic nie pomaga. Czy jest jakieś miejsce wrażliwe w instalacji które mógłbym sprawdzić? Wygląda to na zwarcie przewodów jednak nie wiem gdzie szukać i jak do tego podejść. Czy ktoś miał podobny problem?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z wyświetlaniem pozycji MFA. Komputer wariuje.

Post autor: grg474 » pt cze 28, 2013 13:54

manetka albo taśma w manetce


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Problem z wyświetlaniem pozycji MFA. Komputer wariuje.

Post autor: sidewind76 » pt cze 28, 2013 13:58

potwierdzam miałem tak samo problem tkwił w zimnych lutach w manetce


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

diesel015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:12

Problem z wyświetlaniem pozycji MFA. Komputer wariuje.

Post autor: diesel015 » sob sie 03, 2013 22:50

Wczoraj kupiłem nową manetkę jednak problem nadal występuje. Wygląda na to że kable gdzieś mają zwarcie i przerzucają pozycje oraz resetują średnie z pozycji 1 i 2.
Czy są gdzieś miejsca które szczególnie są narażone na przełamania kabi/zwarcia?
Czy żeby do tego dojść trzeba rozebrać całą konsolę?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości