Rozregulowane przednie wycieraczki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Rozregulowane przednie wycieraczki

Post autor: arturretke » pn cze 17, 2013 11:56

Witam,
Mam problemik z przednimi wycieraczkami. Właściwie nie wiem, czy dobrze podpiąłem to pod elektrykę ale nic. Opiszę kłopot.

Normalnie powinno być tak, że gdy przełączę manetkę na sam dół, to mam czasówki. Wyżej jest pozycja "0" a potem dwie pozycje "ciągłe" - jedna wolniejsza, druga szybsza.

A ja od jakiegoś czasu mam tak, że:
--> manetka na sam dół - załącza się czasówka ale może tak raz lub dwa, a potem już jedzie ciągle. Niestety, bywa, że też mi staje w miejscu (np. miałem taką przygodę podczas ulewy i musiałem jechać z wycieraczką zatrzymaną na połowie szyby).
-->Na "0" standardowo stoją w miejscu.
-->Wyżej załącza się ciągła ale strasznie się wlecze, często staje w miejscu.
--> Na pozycji, gdzie powinny działać najszybciej z kolei już totalnie się wlecze i po chwili staje.

Nie wiem co może być przyczyną. Czy przełącznik zespolony, czy też przepalony silniczek od wycieraczek. Dodam właśnie, że przez krótki okres czasu jeździłem z nieco przydługimi wycieraczkami (te miałem w domu pod ręką i musiałem je założyć; potem jakoś brakło mi czasu i dopiero niedawno założyłem drugie, krótsze), które zahaczały lekko o górną uszczelkę szyby przedniej. Pomyślałem, że być może od tego silniczek dostał po d**ie i zaczęły się zatrzymywać w miejscu. Ale w takim razie co miało wpływ na to, że tryby się rozregulowały? Mechanizm wycieraczek?
W miarę możliwości, proszę o pomoc.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Rozregulowane przednie wycieraczki

Post autor: alex_7692 » pn cze 17, 2013 23:39

Sprawdź czy nie wyrobił się wieloklin przy silniczku, też miałem taki problem.


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Rozregulowane przednie wycieraczki

Post autor: Zico63b » wt cze 18, 2013 01:15

Raczej totalna demolka/rozsypka i może korozja mechanizmu.
Nie pozostaje nic jak rozebrać i obejrzeć ten mechanizm. Żadna z usterek elektrycznych nie da takich efektów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości