Wskaźnik poziomu paliwa nie działa.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xxxMajkel21xxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 27, 2008 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

Wskaźnik poziomu paliwa nie działa.

Post autor: xxxMajkel21xxx » wt cze 11, 2013 09:04

Witam forumowiczów jako, że nie mogę otworzyć żadnego tematu z powodu błędu bazy danych postanowiłem nasmarować oddzielny post. W moim golfie (MK3 1.8 AAM Variant 96r.) odmówił posłuszeństwa wskaźnik paliwa(zegary motometr WGSZ 3862). Wykluczyłem pływak zwierając instalację przy pompie paliwa(wskazówka nie drgnęła), wykluczyłem zegary bo wpinałem na szrocie ze trzy inne od mojego modelu i też nic. Wychodzi na to, że to instalacja. Tu zaczynają się schody bo w kabelkach jestem ciemny jak tabaka w rogu a elektrycy samochodowi w Olsztynie obedrą mnie z ostatniego grosza. Macie jakiś pomysł jak to w najłatwiejszy sposób sprawdzić żeby laik zrozumiał? Chciałem też miernikiem sprawdzić ciągłość przewodu ale dokąd idzie ta wiązka z bagażnika nie mam pojęcia.



Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Wskaźnik poziomu paliwa nie działa.

Post autor: Dimateo » śr cze 12, 2013 10:06

Z opisu skrzynki bezpieczników (http://www.golf3.pl/topics28/skrzynka-b ... t12501.htm" onclick="window.open(this.href);return false;) wynika, że sygnał poziomu paliwa "idzie" do złącza M/03 stąd do U1/12 i do licznika na pin 21 sprawdź ciągłość między tymi punktami będziesz wiedzieć gdzie ewentualnie nie ma przejścia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 83 gości