brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VWTEDE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 31, 2013 20:07

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: VWTEDE » pt maja 31, 2013 22:43

witajcie
mam taki problem nie działa mi oświetlenie bagażnika wewnątrz i ta lampka u góry oraz i nie wiem czy to ma coś wspólnego trzecie światło stop w bora variant tdi
jakieś pomysły chłopy :) :?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: Qto » pt maja 31, 2013 23:00

VWTEDE pisze:nie działa mi oświetlenie bagażnika wewnątrz i ta lampka u góry
w FAQ jest porada co z tym zrobić
VWTEDE pisze:trzecie światło stop
przerwane kable w przelotce z klapy do budy...albo trzeba się dostać do lampki i zobaczyć co jest grane...czy dochodzi napięcie i masa



VWTEDE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 31, 2013 20:07

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: VWTEDE » pt maja 31, 2013 23:10

szukam i nic nie mogę znaleźć :banghead:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: Qto » pt maja 31, 2013 23:20

viewtopic.php?t=335425" onclick="window.open(this.href);return false;



VWTEDE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 31, 2013 20:07

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: VWTEDE » ndz cze 02, 2013 09:07

micro styk odpowiedzialny za oświetlenie bagażnika i wyświetlanie wiadomości na fisie o otwartej klapie jest w zamku czy klamce ?



VWTEDE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 31, 2013 20:07

Re: brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: VWTEDE » pn cze 03, 2013 18:33

VWTEDE pisze:micro styk odpowiedzialny za oświetlenie bagażnika i wyświetlanie wiadomości na fisie o otwartej klapie jest w zamku czy klamce ?
nikt nie wie ? czy brak chęci



armored
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 06, 2013 09:01

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: armored » pn cze 03, 2013 22:28

Czytałeś temat od kolegi Qto?
W klamce klapy się znajduje.
viewtopic.php?f=14&t=362987&hilit=klapy" onclick="window.open(this.href);return false;



VWTEDE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 31, 2013 20:07

Re: brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: VWTEDE » pn cze 03, 2013 23:19

armored pisze:Czytałeś temat od kolegi Qto?
W klamce klapy się znajduje.
viewtopic.php?f=14&t=362987&hilit=klapy" onclick="window.open(this.href);return false;
czytałem ale zaciekawił mnie micro styk w zamku i jego zadanie



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: grg474 » wt cze 04, 2013 11:34

VWTEDE pisze:micro styk odpowiedzialny za oświetlenie bagażnika i wyświetlanie wiadomości na fisie o otwartej klapie jest w zamku czy klamce ?
w zamku a nie w klamce. W klamce wersja hb w golfie nie ma mikrostyków odpowiedzialnych za otwarcie klapy(w Sharanie są), za to w wersji variant jest mikrostyk który daje sygnał do otwarcia zamka - konkretniej do przesunięcia rygla odblokowującego klapę (w wersji hb robi to klamka). MIkrostyk w zamku (tam gdzie wkładasz klucz) w wersji hb odryglowuje zamki lub też umożliwia odbokowywanie klapy nie tylko centralnym zamkiem ale i kluczykiem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: jameess » wt cze 04, 2013 11:40

Tylna klamka i zamek są z sobą połączone, jeżeli chcemy wyciągnąć klamkę, najpierw trzeba wyciągnąć zamek.

Jeżeli podniesiesz klapę do góry, odkręcisz 2 wkręty w uchwytach klapy od środka, następnie ją wyszarpniesz ( wyrwiesz ) z zaczepów to wtedy spokojnie zobaczysz mechanizm klamki i zamka oraz także mikrostyk, do jego naprawy czy wymiany nie jest konieczne rozbieranie zamka. Spokojnie dasz sobie z tym radę. U wujka Google jest mnóstwo fotorelacji na ten temat.


pozdrawiam
jameess



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: grg474 » wt cze 04, 2013 20:37

jameess pisze:Tylna klamka i zamek są z sobą połączone, jeżeli chcemy wyciągnąć klamkę, najpierw trzeba wyciągnąć zamek.
błąd - wystarczy wypiąć wodzik
jameess pisze:także mikrostyk, do jego naprawy czy wymiany nie jest konieczne rozbieranie zamka
mikrostyk przy bębenku nie ma nic wspólnego z wyświetlaniem na liczniku ani lampką w bagażniku
mikrostyk w zamku (to co trzyma klapę do nadwozi ażeby się nie otworzyła jest przypięty do grubej blachy zamka, która blokuje jego wyjęcie i naprawę - ponieważ z 3 wydłubałem ten mikrostyk, 1 na 3 udało się naprawić - przyczyną psucia się tego mikrostyku tak naprawdę jest urwanie się rurki prowadzącej płyn przez silniczek a raczej ośkę mechanizmu wycieraczek i systematyczne zalewanie mikrostyku. Więc zanim zabierzecie się za mikrostyk naprawcie najpierw mechanizm wycieraczek.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: jameess » śr cze 05, 2013 15:10

grg474, co do wodzika to ok, ale nie zdarzyło mi się jeszcze przez samo odpięcie go wyciągnąć klamkę czy wkładkę, trzeba jeszcze przywalić we wkładkę od strony wewnętrznej.

Co do mikrostyka to oczywiście masz racja ;)


pozdrawiam
jameess



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

brak trzeciego stopu i oświetlenia bagażnika

Post autor: grg474 » śr cze 05, 2013 20:42

jameess, tłumaczyłem tak dokładnie nie po to żeby coś udowadniać tylko że wg mnie całą przyczyna jest w samym zamku i jego mikrostyku a nie w klamce - w związku z tym, wystarczy wypiąć tylko wodzik, wykręcić 2 śruby, wypiać wtyczkę z zamka, wyjąć zamek i zamontowąć inny dobry. Jeśli mam rację a jestem przekonany że mam, to problem braku kontrolki na fis i lampki w bagażniku zostanie rozwiązany (pomijam przerwane kable w peszlu pomiędzy klapą a nadwoziem)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości