Kluczyk nie odbija, na zapłonie wyciaraczki się załączają

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Kluczyk nie odbija, na zapłonie wyciaraczki się załączają

Post autor: Sapi12 » czw maja 30, 2013 19:32

Witam. Mam mały problem z golfem 1.8 na mechanicznym wtrysku . Zaczęło się od tego jak wyciągnęłam wiązkę silnika z komputerem, bo musiałem sprawdzić kable. Zlutowałem 1 przerwany kabelek i po złożeniu z powrotem zaczęły się dziwne objawy. Jak włączę zapłon to wycieraczki delikatnie się przesuną, a jak zacznę kręcić silnikiem to kluczyk nie odbija jak powinien i ciągnie go w prawo delikatnie. Jak trzymam go to czuć jak ciągnie oraz zginęła iskra po złożeniu. Wszystko podłączyłem na pewno dobrze, bo zaznaczałem co gdzie było. Szukałem na google i nie znalazłem nic co by pasowało do moich objaw. Sprawdzałem przekaźniki i są całe, zmieniałem manetki i dalej tak robi, przeciąłem zaizolowany kabel i nadal tak robi. Przed rozkręceniem stacyjka chodziła dobrze, wycieraczki na zapłonie nie ruszały się oraz była iskra i silnik chodził normalnie. Gdzie szukać przyczyny ?


Brokuł

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Kluczyk nie odbija, na zapłonie wyciaraczki się załączają

Post autor: -=ren=- » pt maja 31, 2013 09:51

do przeglądu stacyjka i jej kostka - sprawdź połączenia mas na silniku i przy głowicy (plecionki) dodatkowo pomierz napięcia na zasilaniu sterownika, modułu zapłonowego i sprawdź czujnik halla w aparacie. Jaki to kabel był przerwany od czego i dlaczego? Ktoś go przeciął czy się upalił czy się urwał?


vwlifestyle.pl
Obrazek

Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Re: Kluczyk nie odbija, na zapłonie wyciaraczki się załączaj

Post autor: Sapi12 » sob cze 01, 2013 09:44

Masy na silnik i skrzynie są na pewno, moduł i czujnik halla sprawdzałem napięcie dochodzi, nie patrzyłem sterownika ;/ Dzisiaj jeszcze sprawdzę to napisze czy jest. Stacyjkę sprawdzałem kolega opisał jak na krótko sprawdzić.
viewtopic.php?f=2&t=224521&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Regulator ciśnienia paliwa nie miał napięcia na odpalonym silniku. To elektryk mówił, że trzeba pruć elektrykę i szukać przerwanego i był przepalony. To tak zrobiłem, ale teraz nawet nie mogę sprawdzić tego czy jest poprawa, bo nie mogę go odpalić.


Brokuł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości