ABS diagnostyka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Konrad162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 23:40

ABS diagnostyka

Post autor: Konrad162 » wt maja 21, 2013 18:30

Witam, niedawno kupiłem swój pierwszy samochód (golf 3 1.9 TDI) świeci się w nim kontrolka ABS, podpiąłem to pod komputer okazało się że lewy przedni czujnik ABS jest uszkodzony, co jak już zdążyłem przeczytać oznacza albo czujnik albo kabel. Zdjąłem koło okazało się że czujnik ABS jest hmm zmasakrowany, tak to chyba dobre słowo. Zamówiłem już nowy czujnik (zamiennik za 40 zł z wtyczką bez kabla), ale postanowiłem jeszcze obejrzeć napięcia na kablu.

Zanim odpaliłem auto podłączyłem miernik (oczywiście miernik wskazuje 0V DC)
Odpaliłem samochód, oczywiście zapaliła się lampka ABS, a miernik wskazywał coś około 2.5V DC

I teraz pytanie jest czy to jest właściwe napięcie?

O ile na obecna chwilę mogę jeździć z zapaloną lampką ABS o tyle jak przyjdzie zima dobrze byłoby mieć go :P



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

ABS diagnostyka

Post autor: muszkatobiasz » wt maja 21, 2013 19:14

co do napięcia to nie wiem jakie ale bez abs możesz jeździć jak założysz nowy czujnik to wyda się czy będzie ok co do zimy to abs w niczym nie pomaga a nawet wydłuża drogę hamowania



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ABS diagnostyka

Post autor: Paweł Marek » wt maja 21, 2013 19:18

możesz jeździć, hamulce działają normalnie tylko bez ABS. Napięcie nie wiem czy dobre ale czy to istotne? Założysz sprawny czujnik i bedziesz wszystko wiedział.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Konrad162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 23:40

Re: ABS diagnostyka

Post autor: Konrad162 » wt maja 21, 2013 19:24

Paweł Marek pisze:możesz jeździć, hamulce działają normalnie tylko bez ABS. Napięcie nie wiem czy dobre ale czy to istotne? Założysz sprawny czujnik i bedziesz wszystko wiedział.
kupie czujnik zamontuje to się przekonamy czy jest ok. W każdym razie chciałem wiedzieć bo mogło się okazać że jeszcze kabel jest walnięty i wtedy bym działał dalej, do czasu kupienia czujnika.

W każdym razie dzięki! Będę działać dalej, dam znać o ewentualnych postępach lub ich braku.



Konrad162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 23:40

ABS diagnostyka

Post autor: Konrad162 » sob maja 25, 2013 16:53

Witam!
Wymieniłem czujnik, tylko niestety udało mi się urwać łeb od śruby, obecnie czujnik przymocowałem mocno na 2 opaski kablowe (ani drgnie) Przy najbliżej wymianie klocków hamulcowych lub jakieś podobnej czynności u mechanika wymagającej zdjęcia tego koła powiem aby przy okazji przewiercił tam tą śrubę. Odpaliłem samochód ABS wciąż się świecił, skasowałem błąd na komputerze ABS przestał się świecić przejechałem się dookoła parkingu 2 razy wciskając trochę mocniej hamulec ale wszystko wygląda ok.



damian2x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 18, 2013 22:11

ABS diagnostyka

Post autor: damian2x » ndz maja 26, 2013 13:00

nie zakładając nowego tematu mam problem dziś jak się zawracałem na skrzyżowaniu pomyliły mi się zwyczajnie biegi autko szarplo 2 razy i po tym już wyskoczył mi błąd: 1276 pompa hydrauliczna ABS v64 sygnał poza wartościami granicznymi błąd sporadyczny każdy pisze sprawdzić wtyczkę ABS-u nie wiem gdzie ona się znajduje i ten cały sterownik proszę o jakieś podpowiedzi dopiero jak przekroczę 25km/h zapala się lampka ABS-u kasowałem już ten błąd ale powraca także rozkładam dłonie



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

ABS diagnostyka

Post autor: muszkatobiasz » ndz maja 26, 2013 13:09

wtyczka jest przy pompie ABS , a ABS jest pod pompą hamulcową



damian2x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 18, 2013 22:11

ABS diagnostyka

Post autor: damian2x » ndz maja 26, 2013 13:19

sprawdzałem też wszystkie króćce w kołach ale wszystko jest na swoim miejscu także dam znać czy błąd ustąpił bo sam VAG kasuje błąd ale po chwili i tak wraca. Jeździć się da ale denerwuje ta kontrolka hmm sprawdzę wszelkie wasze uwagi i dam znać co się dzieje :)



Awatar użytkownika
junior91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: śr sty 21, 2009 22:16
Lokalizacja: ChorzóVW

ABS diagnostyka

Post autor: junior91 » ndz maja 26, 2013 13:28

prosta sprawa szarpło silnikiem i wtyczka sie poluzowała pewnie


DIAGNOSTYKA,MECHANIKA,TUNING
tel. 785 913 467
GG. 1919117

damian2x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 18, 2013 22:11

ABS diagnostyka

Post autor: damian2x » ndz maja 26, 2013 17:05

wtyczka ta czarna szeroka sprawdzona ta obok mniejsza od czego jest bo nie sprawdziłem po przekroczeniu 20km/h kontrolka dalej się świeci nie kasowałem po tym zabiegu vagiem. Ciekawi mnie dlaczego kontrolka ABS-u gaśnie przed uruchomieniem auta po czym zapala sie po 20km/h.

Spróbowałem wykasować vagiem i nic to samo jutro będę miał spray do styków jeśli on nie pomoże coś mi się wydaje że trzeba będzie rozebrać i sterownik wyjąc macie może jakieś pomysły co można zrobić żeby to działało jak należy??



damian2x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 18, 2013 22:11

Problem z ABS Błąd 1276?

Post autor: damian2x » ndz maja 26, 2013 22:29

Jakim kanałem w Vagu można odczytać prędkość obrotowa z czujnika ABS-u? jeżeli jest coś takiego w diagnostyce ABS-u

Gdzie oprócz bezpiecznika nr 9 są jeszcze bezpieczniki odpowiadające za ABS co to za bezpieczniki które są nad aku?jest też jakiś przekażnik odpowiedzialny za tą pompę? a i jak można najłatwiej odpowietrzyć pompę ABSu denerwuje ta kontrolka.

Opanowane i po kłopocie po dociskałem wtyczki i dwa bezpieczniki wymieniłem w tym pudełku nad akumulatorem i wszystko hula jak trzeba :)



lukasz_zst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 20, 2013 14:49

ABS diagnostyka

Post autor: lukasz_zst » sob lip 20, 2013 15:24

Witam, jestem nowy na forum.

Mam problem z absem, siweci sie kontrolka abs i oczywiscie sam abs nie dziala, komputer wykazal blad tymczasowy lewego tylnego czujnika "poza zakresem tolerancji". Blad zostal skasowany lecz po jakims czasie kontrolka znow sie zapalila, potem sama gasla i znow sie zapalala az zapalila sie na dobre. moje pytanie brzmi: czy moze to byc wina czegos innego niz sam czujnik? dodam ze kabel czujnika jest caly. i czy ewentualnie wymienial ktos taki czujnik z tylu, i czy sprawia to jakies wieksze trudnosci? czujnik juz kupiony. dodam ze mam hamulce bebnowe z tylu.

Z gory dzieki za odpowiedzi :)



lukasz_zst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 20, 2013 14:49

ABS diagnostyka

Post autor: lukasz_zst » sob lip 20, 2013 15:26

Dodam jeszcze, ze rok temu w zime jak wjechalem w wiekszy snieg kontrolka tez sie zapalila na chwile, potem byl spokoj do teraz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości