Zwarcie w lampce we wnętrzu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Zwarcie w lampce we wnętrzu

Post autor: Elasto » pn maja 20, 2013 21:33

Witam. Dziś znalazłem chwilke, i chciałem sprawdzić czemu wypadła ta przesuwka co włącza światło we wnętrzu, lub wyłącza, lub włącza przy otwarciu drzwi. Po lewej i po prawej stronie są te światełka do "czytania książki" . Ściągnąłem obudowe tego, i zobaczyłem tą przesuwkę i 2 blaszki. Chciałem śrubokrętem przesunąć jedną z tych blaszek ( podejrzewałem, że za to się trzyma ta "przesuwka" ) i zobaczyłem iskrę.. Po tym w ogóle nie świeciły się już lampki, te do "czytania książek" też.. No i dobra.. Gdy zostawiłem w pozycji włączone te lampki do czytania książek, i chciałem załączyć alarm, to usłyszałem jakby pstykanie pod kierownicą trwające 5sek, po chwili cisza, i za chwile się załączał alarm.. Gdy dałem te lampki w pozycji wyłączona to nic się nie dzieje.. Pytanie. Co mam zrobić z tą lampką?


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zwarcie w lampce we wnętrzu

Post autor: Qto » pn maja 20, 2013 23:02

a lampka w ogóle świeci ?? Bezpiecznik wymieniłeś ??



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Zwarcie w lampce we wnętrzu

Post autor: peppa_814 » pn maja 20, 2013 23:05

Elasto pisze: Chciałem śrubokrętem przesunąć jedną z tych blaszek ( podejrzewałem, że za to się trzyma ta "przesuwka" ) i zobaczyłem iskrę.
Zrobiłeś zwarcie. Sprawdź bezpiecznik.



Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Zwarcie w lampce we wnętrzu

Post autor: Elasto » pn maja 20, 2013 23:06

Nie świeci. Jutro sprawdze bezpiecznik. ;) A co do tego mocowania.. To mogły się podłamać te blaszki czy coś ? Że już tego nie zamontuje ?? Bo ta jedna taka blaszka , na której chyba powinno byc to zamocowane jakoś dziwnie latała na boki.


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zwarcie w lampce we wnętrzu

Post autor: Qto » pn maja 20, 2013 23:09

nie sprawdzaj tylko wymień, bo bankowo strzelił. Co do tego suwaka to było kilka razy na forum...nawet z fotkami z tego co kojarzę, poszukaj



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Zwarcie w lampce we wnętrzu

Post autor: peppa_814 » pn maja 20, 2013 23:09

W ostateczności możesz wymienić całą lampkę. Za grosze znajdziesz na allegro. :bigok:



Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Zwarcie w lampce we wnętrzu

Post autor: Elasto » wt maja 21, 2013 18:45

Rzeczywiście. Wczoraj od razu po tym zwarciu otworzyłęm skrzynke z bezpiecznikami, ale nie znalazłem na plakietce znaczku z oświetleniem wewnętrzym. Dziś przyjrzałem się, i znalazłem,wymieniłem, działa. dzieki . ;) :okej:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości