Wariujący przepływomierz 1.9 tdi 1Z,

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

Wariujący przepływomierz 1.9 tdi 1Z,

Post autor: seifer1990 » czw maja 16, 2013 00:01

Witam, samochodzik którego dotyczy usterka to Golf III 1.9 TDI 90km 1Z z 1996 roku, mianowicie autko od pewnego czasu traciło moc, raz przyspieszał normalnie a raz w ogolę nie chciał, jakiś czas temu kompletnie osłabł i zaczął wchodzić w tryb awaryjny, czyli obroty stawały na 3tys obrotów no i praktycznie nie przyspiesza, podłączyłem go pod VAG'a i w grupie 003 w polu gdzie wyświetlane są aktualne parametry przepływomierza, to na biegu jałowym wartość wyświetlana jest na poziomie 200 jednostek (nie wiem dokładnie jakie to jednostki), przy dodawaniu gazu wartość zamiast iść w gore to spada do około 144 jednostek. W polu zakładane wartości są na poziomie 1500-2000 jednostek, wiec wychodzi na to ze mój przepływomierz nie domaga, obecnie mam wyciągnięta wtyczkę wiec jest trochę lepiej ale mimo wszystko samochód jest strasznie zamulony zresztą to oczywiste. Pytanie czy to jest na 100% przepływomierz czy morze być gdzieś jakieś przebicie bo podobno jest tez taka możliwość, a wole wiedzieć przed zakupem nowej przepływki aby nie wydać kasy na darmo.

Nie proście o logi bo nie mam kabla dzialającego z vag come'em, mogę działać tylko z polskim vagiem ale poza logami w tej kwestii z tego co wiem daje on rade. Przepraszam również za niekompletne informacje o grupie 003 ale pomiary robilem kilka dni temu i z racji ze dopiero teraz mam czas to o tym pisze, a nazwa tych jednostek wypadła mi z głowy, sądzę jednak że dla osób znających się na temacie to żadna przeszkoda :)

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz :)



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Wariujący przepływomierz 1.9 tdi 1Z,

Post autor: JaskoDZA » czw maja 16, 2013 08:02

Bez logów trudno cokolwiek powiedzieć.... Może na początek zdejmij przepływke i dokładnie środek przemyj benzyną za pomocą pędzelka, powodzenia :pub:



seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

Wariujący przepływomierz 1.9 tdi 1Z,

Post autor: seifer1990 » czw maja 16, 2013 09:17

Przed kompletnym padnięciem przepływki zaraz po zimie przeczyściłem środek benzyną ekstrakcyjną, tzn przepłukałem, nieużywałem pędzelka bo bałem się o jej uszkodzenie, 2tyg później przeplywka kompletnie padła wrzucając auto w tryb awaryjny, nie wiem czy mogło to jakoś negatywnie wpłynąć, wydaje mi się że raczej nie, zimą było tak że czasem auto też łapało tryb awaryjny ale po jakimś czasie wszystko wracało do normy. Logów niestey nie mogę zrobić ale mogę opisać dokładnie jak zachowuje się przepływka w grupie 003, mianowicie : w polu aktualne wartości sa na poziomie 200 jednostek i praktycznie stoją w miejscu, przy dodaniu gazu wartość spada do około 144 i praktycznie też nie rusza się bez znaczenia jak dużo gazu dodam, na moje oko wygląda to na jakiś zimny lut w środku przepływki albo jakieś przebicie, lub samo uszkodzenie przepływki, jednak nie chciał bym ruszać jej ponieważ wolę mieć najpierw 100% pewność. Logi sa trochę zbędne bo parametry wyglądają tak jak napisałem więc to samo było by na wykresie, no chybą że do diagnozy potrzebne sa inne grupy?

Pozdrawiam Piotr Zygmunt



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wariujący przepływomierz 1.9 tdi 1Z,

Post autor: italiano_83 » czw maja 16, 2013 10:34

Logi nigdy nie są zbędne, aby ocenić prawidłowo działanie przepływomierza trzeba mieć wgląd do innych parametrów, choćby doładowania :bajer:
Na jałowy nic nie sprawdzisz, na forum jest temat jak sprawdzić wtyczkę przepływomierza viewtopic.php?t=284879" onclick="window.open(this.href);return false;
Dwa polskim vagiem też da się zrobić logi , wykres jakiś wyjdzie ale zawsze to coś, lepsze jak nic.
Nikt na 100% nie stwierdzi inaczej czy to wina przepływomierza czy ciśnienia doładowania.
Znajdź kogoś na forum regionalnym z vagiem, zrób logi i umieść w dziale diagnostyka.
Łapanie odcięcia to notlauf i jest o tym podwieszony temat w dziale silników diesla.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości