zaginiona iskra

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zioleks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 01:08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

zaginiona iskra

Post autor: zioleks » pt maja 10, 2013 19:25

Witam!

Panowie, golf 2 silnik 1.3 2G. Po przejechaniu około 5-6 km silnik gaśnie, kontrolki nie świecą. Po przekręceniu kluczyka kontrolki zaświecają się, rozrusznik kręci ale nie odpala bo nie ma iskry. Po oczekaniu kilku minut silnik odpala i wszystko gra, aż do kolejnego wymuszonego postoju po przejechaniu losowej ilości km. Wymieniłem palec, kopułkę, przewody WN, cewkę, kostkę stacyjki i został mi tylko jeszcze ten moduł zapłonowy co na podszybiu siedzi... Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość ? Brak masy ? Aparat zaplonowy ? Wymieniałem ostatnio skrzynię biegów czyli demontaż rozrusznika i tego przewodu masowego, ale wszystko poskładałem do kupy i działa, ale tylko przez te kilka km niestety... czy temperatura wpływa na coś... brakuje mi pomysłów...



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

zaginiona iskra

Post autor: kurczepieczone » pt maja 10, 2013 21:50

Jeśli masz możliwość podmienić dla sprawdzenia sprawny aparat zapłonowy to podmień dla sprawdzenia sprawny aparat zapłonowy ;) i poszukaj dokładnie, czy na pewno gdzieś nie ma problemów z kabelkologią.



Awatar użytkownika
zioleks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 01:08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: zaginiona iskra

Post autor: zioleks » sob maja 11, 2013 08:52

Pomyślę o tej podmianie aparatu... ale czy ew jego wada może objawiać się w taki sposób jak napisałem? Odcina całkiem prąd tj nie ma iskry, kontrolek itd. Dziwne to... a gdyby kabel jakiś nie łączył, odcinalo by prąd po wjechaniu na drogę wyboistą - nic takiego sie nie dzieje a przejechałem odcinek kilometrowej drogi szutrowej z prędkością jak w "oesie" :helm:



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

zaginiona iskra

Post autor: BolekLodz » sob maja 11, 2013 13:08

Może najpierw obejrzyj, czy na pewno wszystkie kabelki są dobrze przykręcone. Obejrzyj też te przy alternatorze


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

zaginiona iskra

Post autor: kurczepieczone » sob maja 11, 2013 18:46

zioleks pisze:ale czy ew jego wada może objawiać się w taki sposób jak napisałem? Odcina całkiem prąd tj nie ma iskry, kontrolek
Mi tak się kiedyś stało, ale tylko raz. Zgasły wszystkie kontrolki, nie było iskry, tyle, że jak już się popsuło, to na dobre. Drugi raz miałem podobny problem, ale winowajcą okazała się wtedy centralka alarmu.



Awatar użytkownika
zioleks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 01:08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

zaginiona iskra

Post autor: zioleks » sob maja 11, 2013 23:18

Przewertowałem kabelki, połączenia w kostkach i odkryłem , że aby uzyskać sytuację kiedy kontrolki świecą a nie pali trzeba odpiąć tą przy aparacie zapłonowym... Czyli przyjmuje że coś z tym na rzeczy jest. Muszę tylko jeszcze sprowokować całkowite odcięcie prądu... Między czasie zdjąłem kopułkę, palec, tą okrągłą pokrywkę i znalazłem w aparacie zapinkę metalową od kostki przyłączeniowej wspomnianej wcześniej i jakieś kawałki plastiku. Może ta blaszka robiła jakiś bałagan, nie wiem. W każdym razie już nic obcego w aparacie nie ma i pojeździłem pare km bez planowanej awarii. Może już jest ok? Zobaczę jeszcze jutro masy, tzn odłączę i pokombinuje. Myślałem że moja 23 letnia golfina już mnie niczym nie zaskoczy :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości