Pedał gazu nie reaguje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ferrodor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 29, 2012 16:34

Pedał gazu nie reaguje

Post autor: ferrodor » pn maja 06, 2013 15:52

Witam. Na wstępie chciałem przeprosić jeśli post jest w złym działe jednak ten wydał mnie się najbardziej adekwatny do tematu. Po ostatnich deszczach i po przejechaniu po paru kałużach przestał mi działać pedał gazu. Objawy były takie, że na początku stanąłem na światłach i pedał nie reagował, zgasiłem auto, odpaliłem ponownie i wszystko cacy. Po kilki kilometrach zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych i problem się powtórzył. Dotoczyłem się więc na parking i auto zostawiłem. Nastepnego dnia odpaliłem auto i pedał wogóle nie reaguje, kontrolka od świec miga. Więc odkręciłem pedał wtyczka przy samym pedale wydaje się byc ok jest sucha, pedał po rozkręceniu też. Wszystko wygląda jak nowe. Co się mogło stać? Silnik pracuje normalnie obroty chodzą równo i nie są zwiększone. GOLF 4 1.9 TDI silnik AXR 2003r. Pomocy ! :p
Ostatnio zmieniony wt maja 07, 2013 12:32 przez ferrodor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szczuru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 27, 2010 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

PEDAŁ GAZU

Post autor: szczuru92 » pn maja 06, 2013 17:05

najpierw sprawdź wszystkie bezpieczniki to po pierwsze jeśli któryś spalony wymień i sprawdź czy jest ok , możesz też spróbować podmienić pedał gazu . Podepnij auto pod Vagcoma , on prawdę Ci powie :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

PEDAŁ GAZU

Post autor: Qto » pn maja 06, 2013 22:09

ferrodor pisze:PEDAŁ GAZU
9. pkt regulaminu



ferrodor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 29, 2012 16:34

Pedał gazu nie reaguje

Post autor: ferrodor » wt maja 07, 2013 12:35

Auto podpięte pod kompa jest błąd połączenia między pedałem a kompem. Pedał drugi sprawdzony, nie działa. Bezpieczniki wszystkie OK. I teraz rodzi się pytanie, co dalej sprawdzać ? Jak mam sprawdzić tą wiązke, kostke?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pedał gazu nie reaguje

Post autor: grg474 » wt maja 07, 2013 23:26

ferrodor pisze:I teraz rodzi się pytanie, co dalej sprawdzać ? Jak mam sprawdzić tą wiązke, kostke?
pomiedzy kompem silnika a pedałem masz jeszcze wtyczkę - jest od mechanizmem wycieraczek - pod zaślepką - kolor hmm wg schematu niebieski


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości