Problem z kierunkami - wymiękam, pomocy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Balee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 10:59

Problem z kierunkami - wymiękam, pomocy

Post autor: Balee » wt kwie 23, 2013 09:25

Witam.Jak w temacie. 1.8 RP 91 rok + Gaz
Wymieniałem skrzynię biegów, wyrzuciłem silnik bo brak kanału, poskładałem i skrzynia lata, ale...
przy okazji musiałem wymienić linkę sprzęgła i prędkościomierza.
I się zaczęły hece
Po włączeniu kierunku - jakiegokolwiek - mam awaryjne.
Rozebrałem manetki są ok, podmieniałem 2 kpl jest dalej to samo.
Masy sprawdzałem na światłach - jest ok
Po drodze regenerowałem rozrusznik, po wymianie rozrusznika było ok , jednak w pewnym momencie zginął prąd na rozruszniku :grrr: zmostkowałem w skrzynce bezpiecznikowej, dostał prądu i pali ale....
zgubiłem pozycyjne i nie załączają się światła drogowe, zajączek jest ale na stałe nie bangla.
Przekaźniki sprawdzone są ok
Wcześniej zauważyłem nalot na skrzynce bezpiecznikowej - dostała profilaktycznie autokontaktu - jakieś 4 miesiące temu i nie było żadnych problemów, teraz nalot pojawił się na kilku wtyczkach.
Podmieniłem zegary , bo se myślę może tam coś , ale gdzie tam to samo, z wyjętymi zegarami bez zmian więc zegary i manetki wykluczam.
Pytanie - Gdzie dalej szukać? Mam skrzynkę bezpiecznikową do podmianki ale jak zobaczyłem te kable to siadłem, wiem że w razie czego wyjmować i od razu wtykać do nowej ale mnie to lekko przeraża. Macie może jakieś pomysły?
Może coś pominąłem?
Proszę o jakieś sugestie.
Z góry dzięki
Pozdrawiam



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z kierunkami - wymiękam, pomocy

Post autor: agrala » wt kwie 23, 2013 10:10

Wymieniaj skrzynke.
Wtyczki nie pasuja w niej inaczej wiec nie bedzie problemu - nie taki diabel straszny jak go maluja.



Awatar użytkownika
Balee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 10:59

Problem z kierunkami - wymiękam, pomocy

Post autor: Balee » śr kwie 24, 2013 10:07

Problem rozwiązany
Nie powiem, wymiana skrzynki bezpieczników pomogła - nie muszę jej mostkować już i prąd dochodzi do rozrusznika tak jak powinien (sporo syfu się z niej wysypało i niektóre piny były mocno zaśniedziałe), nie pomogło jednak na wariujące kierunki, ale ...
Okazało się , że podczas wkładania motoru i podpinania kostek wszelakich popełniłem czeski błąd,a mianowicie spiąłem niepotrzebnie kostki z zielono-czarnymi kablami , które znajdują się za/pod zbiorniczkiem wyrównawczym - zmostkowałem sobie w ten sposób kierunki :goof: , po rozpięciu kostki i podłączeniu czarnego przewodu wchodzącego do grodzi mniej-więcej w połowie grodzi na wysokości przepustnicy - lekko po prawej wszystko zaczęło działać jak należy - dobra rada dla laika (czytaj mnie ) opisywać wtyczki lub robić zdjęcia w trakcie rozbiórki. No i nieoceniona pomoc kolegi Miśka z naszego forum vwlifestyle :pub:
Pozdrawiam



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z kierunkami - wymiękam, pomocy

Post autor: agrala » śr kwie 24, 2013 11:27

Chyba czaro-zielone z czarno-bialymi bo te sa od kierunkow.
Z tego co pamietam to kolo zbiorniczka jest chyba wolna kostka od halogenow.



Awatar użytkownika
Balee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 10:59

Re: Problem z kierunkami - wymiękam, pomocy

Post autor: Balee » śr kwie 24, 2013 12:27

agrala pisze:Chyba czaro-zielone z czarno-bialymi bo te sa od kierunkow.
Z tego co pamietam to kolo zbiorniczka jest chyba wolna kostka od halogenow.
dokładnie jak piszesz kolego, teraz przynajmniej wiem od czego ta kostka :bigok:
dzięki za zainteresowanie



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z kierunkami - wymiękam, pomocy

Post autor: Lipek81 » sob kwie 27, 2013 19:54

Balee pisze:po rozpięciu kostki i podłączeniu czarnego przewodu wchodzącego do grodzi mniej-więcej w połowie grodzi na wysokości przepustnicy
- gdzie podpiełeś ten czarny kabelek? To jest prawdopodobnie od sterowania wentylatorem chłodnicy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości