Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: Caymann » pt lut 03, 2012 19:22

Witam,
na początku chce powiedzieć że przeczytałem i szukałem rozwiązania na necie jednak nie udalo mi sie podpiąć dzis tej wiązki. Ogólnie dzis założyłem hak wiązke przeprowadziłem do bagażnika i nie wiem jak mam podpiąć. Czy kable z gniazda mam podpiąć bezpośrednio pod kable z wtyczki do lampy(po uprzednim sprawdzeniu który to kierunek, postojowe etc)??? HAk wraz z gniazdem kupiłem na alleg... http://allegro.pl/nowy-hak-golf-iv-seat ... 75874.html" onclick="window.open(this.href);return false;. dostałem szybko złączki - 6 sztuk w komplecie więc chyba tak jak pisze trzeba wpiąć w kable. Poniżej zamieszczem link do zdjęcia kostki która wchodzi do lewej lampy - i czy to w te kable mam się wpiąć z wiązką>???http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17a ... f15c8.html
pozdrawiam i czekam na odpowiedź ponieważ jak sie uda jeszcze dzis bym cos pokombinował z tym


Speed

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: grg474 » pt lut 03, 2012 20:03

Caymann pisze:Czy kable z gniazda mam podpiąć bezpośrednio pod kable z wtyczki do lampy(po uprzednim sprawdzeniu który to kierunek, postojowe etc)?
dokładnie tak


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: Caymann » pt lut 03, 2012 20:13

grg474 pisze:
Caymann pisze:Czy kable z gniazda mam podpiąć bezpośrednio pod kable z wtyczki do lampy(po uprzednim sprawdzeniu który to kierunek, postojowe etc)?
dokładnie tak
ok czyli kierunki i światła postojowe mam podpiąć pod lewą i pod prawą lampe tak??? a mase przeciwmgielne i światła hamowania pod jedną???


Speed

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: grg474 » pt lut 03, 2012 21:17

tak - ja w mk4 miałem oryginalnie przejsciówkę - że najpierw wchodziło w przejściówkę a potem do lamp - tutaj zrobisz po prostu mostek - czyli dolutujesz się do kabli


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: Zico63b » pt lut 03, 2012 22:51

Caymann pisze:dostałem szybko złączki - 6 sztuk w komplecie więc chyba tak jak pisze trzeba wpiąć w kable.
Tylko nie tymi złączkami!!!
To diabelski wynalazek dla niestarannych montażystów, działają tylko na placu elektryka, po przyjeździe do domu już niekoniecznie!
Należy albo wybrać się na złom i kupić wkłady lamp oraz odcięte z kawałkami przewodów wtykami lamp i zrobić bardzo profesjonalne "przejściówki"; jak radzi Kolega Grg474.
Można tez ładnie się wlutować w przewody, w odległości ok. 1-2 cm od wtyku - i starannie zaizolować połączenie.
Gniazdo jest zapewne 7-pinowe. Jednak "bawiąc" się już z elektryką, warto zamontować gniazdo 13-pin. Zalet mnóstwo: od posiadania w przyczepie światła cofania (wymóg kodeksu dla nowych przyczep ponad 750 kg DMC!), po trudności w pożyczaniu przyczepki przez sąsiada (będzie miał na 90% wtyczkę 7-pin :hmm: ).



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: Lipek81 » wt lut 07, 2012 14:08

W lampach tylnych masz gniazda z sygnałami wyprowadzonymi do przyczepy. Wystarczy się tam podłączyć, nic nie trzeba ciąć ani lutować. Jeżeli nie masz wtyczek, można kupić konektorki o odpowiednich rozmiarach, które będą pasowały szerokością na piny w lampie - tylko trzeba wtedy założyć na nie koszulki termokurczliwe. Po prostu zamiast całej, oryginalnej wtyczki podłączasz do lampy pojedyncze kabelki z konektorkami na końcu.

Pod zderzakiem z kolei jest zaślepka do przeprowadzenia tych przewodów - jakby ktoś nie wiedział.



marko002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 16:42
Lokalizacja: podlasie

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: marko002 » pt kwie 19, 2013 18:36

mam golfa z niemiec wtyczka bodajze 13 pinowa... chcac u sasiada pozyczyc przyczepke zapewne ma na 7 pinow to musze zmienic wtyczke na 7 pinowa ? czy sa jakies gotowe przejsciowki ze z 13 pinowej wciskasz przejsciowke na 7 pinow?



jahu752
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 09, 2009 18:38
Lokalizacja: Nowa Sól

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: jahu752 » pt kwie 19, 2013 21:37

Nie musisz zmieniać wtyczki, wystarczy kupić przejściówkę z 13 na 7 pinów
Obrazek



marko002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 16:42
Lokalizacja: podlasie

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: marko002 » wt maja 28, 2013 18:52

otoz ze dzis taka zakupilem. no i nie moge jej wpiac.... :-( ktos mial taki juz problem?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: Zico63b » czw maja 30, 2013 20:47

Co to znaczy "nie mogę wpiąć"? Nie da się włożyć?
Tam może być pierścień blokujący, który - przekręcając po trochu - można tak ustawić, by tą przejściówkę jednak włożyć.
Chyba, że Koledze przysłali przejściówkę z 7-pin na 13-pin, czyli odwrotną do tej, którą Kolega potrzebuje...



marko002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 16:42
Lokalizacja: podlasie

Jak podpiąć instalacje haka pod lampy

Post autor: marko002 » pt maja 31, 2013 15:56

juz ok. jednak ten pierscien chyba centrujacy mi blokowal. juz elegancko teraz wchodzi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości