Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tom71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 15:23

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: tom71 » wt kwie 16, 2013 19:14

Panowie i panie mam problem z wskaźnikiem temperatury płynu chłodzącego. Wskaznik nie podnosi się i pokazuje cały czas temperaturę 0 st.sprawdziłem czujnik jest ok, zabrałem się za przewody na kostce do czujnika i okazało się że przewód masy 2 (brązowy) jest gdzieś przerwany. spr. to przez połączenie przewodu 4 z - na akumulatorze wskaznik licznika wychylał się a po połączeniu przewodu nr.2 z przewodem nr4 nawet nie drgnął( to wszystko znalazłem na necie)Mam pytanie czy tymczasowo mogę przewód nr.2 zastąpić przewodem z masy akumulatora i czy nie będzie miało to skutków ubocznych? z góry dziękuję



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: Qto » wt kwie 16, 2013 19:22

we wtyczce zdaje się masz dwa brązowe przewody, w pinach 1 i 2...myślę że jak je zmostkujesz to będzie ok i będzie łatwiej niż dawać nowy kabel od aku. Czy kabel nr 2 jest przerwany możesz sprawdzić czy ma przejście do masy...albo żaróweczką, jeden styk do tego kabelka a drugi do plusa



tom71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 15:23

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: tom71 » wt kwie 16, 2013 19:27

na bank jest przerwany... Więc mogę zmostkować i nic się nie powinno stać?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: Qto » wt kwie 16, 2013 19:33

nie, obydwa idą z tego samego punktu masowego. Tylko upewnij się, że obydwa są brązowe bo pewności nie mam



tom71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 15:23

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: tom71 » wt kwie 16, 2013 19:50

przewód 1 jest też brązowy.mostkowanie 1 z 2 to lepsze rozwiązanie niż nowy przewód, fakt. Ale czy mam gdzieś zwarcie czy przewód 2 nie idzie pod wskaźnik?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: Qto » wt kwie 16, 2013 19:58

tom71 pisze:czy przewód 2 nie idzie pod wskaźnik?
nie no pod wskaźnik idzie 4...2 to masa - tak jak pisałeś w pierwszym poście



tom71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 15:23

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: tom71 » wt kwie 16, 2013 20:03

no a to czemu wskaźnik pokazywał temperaturę jak masę z akumulatora wziąłem? Przecież masy na liczniku nie było?


Wygląda na to że przewód 2 idzie gdzieś na jakąś kostkę (ramę) i stamtąd dopiero pod wskaźnik a jest przerwany miedzy czujnikiem a <kostką>.
No nic jutro zrobię eksperyment z mostkowaniem oby to wystarczyło.. Dzięki wielkie za radę.Jutro dam znać co i jak.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

Post autor: Qto » wt kwie 16, 2013 23:52

tom71 pisze:no a to czemu wskaźnik pokazywał temperaturę jak masę z akumulatora wziąłem? Przecież masy na liczniku nie było?
Nowym kablem chcesz zastąpić kabel nr 2, gdyby on szedł na licznik to zmostkowanie czegokolwiek przy czujniku nie ruszyłoby wskazówki. Podając masę na kabel 4 wskazówka się rusza więc logiczne że na licznik idzie kabel nr 4...bo przecież nie ten od akumulatora...logicznym w tym przypadku jest także ża kabel nr 2 jest winny...bo nie ma na nim masy. Oczywiście zakładam że poprawność pracy czujnika sprawdziłeś, bo opisy do tego na forum są...i jeżeli faktycznie tak jest to mostek na pinie 1 i 2 rozwiąże problem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości