Liczniki kradną prąd :(

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klakierek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 09:04

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: klakierek » pt kwie 12, 2013 10:04

Witam, w moim Golfie IV co tydzień, dwa tygodnie rozładowuje się akumulator. Myślałam, że to wina akumulatora i kupiłam nowy. Niestety po 2 tygodniach powtórka z rozrywki-akumulator po nocy rozładowany. Po sprawdzeniu miernikiem okazało się, że to liczniki - na postoju przy zamkniętym samochodzie pobierają 0,3 A. Przeszukałam fora i niestety nie znalazłam nikogo kto miałby taki problem...Czy pomoże wymiana liczników, naprawa ich?Czy może jest jakiś inny sposób żeby pozbyć się tego problemu?Nie ukrywam, że nie uśmiecha mi się teraz kupno liczników , bo jestem po wymianie rozrządu więc finansowo leżę i kwiczę :) Będę wdzięczna za każdą poradę :)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: miś fazi » pt kwie 12, 2013 13:14

a powiedz proszę skąd jesteś pewna że to liczniki biorą tyle prądu ,jak to zdiagnozowałaś ?



klakierek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 09:04

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: klakierek » pt kwie 12, 2013 13:29

No sama tego nie zrobiłam....Elektryk podłączał miernik i po kolei wyciągał bezpieczniki-chyba, tak to na moje damskie oko wyglądało :)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: miś fazi » pt kwie 12, 2013 13:58

Nie przemawia do mnie diagnoza tego elektryka , zapytaj go jaki numer jest tego bezpiecznika , którego wyjęcie spowodowało spadek poboru prądu , coś nie wierzę że sam układ elektroniczny zegara pobiera tyle prądu , a nic jeszcze się z nim nie stało , chyba że zauważyłaś jakieś nieprawidłowości , typu paląca się jakaś kontrolka , skakanie wskazówek lub coś podobnego



klakierek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 09:04

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: klakierek » pt kwie 12, 2013 14:32

Kontrolek był cały festiwal jak go kupiłam od poprzedniego właściciela: poduszki, okładziny hamulców (chyba tak to się nazywa), nawet kontrolka od płynu do spryskiwaczy się paliła, bo palantowi nie chciało się go dolać. I był problem ze wskazówką od paliwa- rezerwa zapalała się mniej więcej na 1/4 baku i niżej nie opadała. Wszystko jest już naprawione, została tylko kontrolka od poduszek, bo brakuje sensora. :(
Dzwoniłam do elektryka, mój błąd, jak wyciągał bezpieczniki to nic się nie zmieniało. Dopiero jak wyciągnął liczniki to pobór prądu spadł do normalnego poziomu - wiedział o tym, że coś z tą rezerwą było nie tak i dlatego je sprawdził.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: miś fazi » pt kwie 12, 2013 14:47

to już coś wiemy , ale to jeszcze nie świadczy o uszkodzeniu samego licznika , bo są urządzenia które są zasilane przez licznik , i tu jest teraz problem , na odległość trudno coś będzie poradzić , oczywiście można kupić licznik na allegro i podmienić , ale to zawsze jest koszt , http://vwts.ru/electro/wd_g4_98.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz link do schematu , nie wiem czy Ci się otworzy , jak uda się otworzyć i wydrukować , to najlepiej było by z tym iść do kogoś kto się w tym orientuje , a na pewno sobie poradzi , schemat tego jest pod INSTRUMENT CLUSTER



klakierek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 09:04

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: klakierek » pt kwie 12, 2013 14:54

Jakimś cudem udało mi się otworzyć :) Całe mam wydrukować i zanieść do jakiegoś fachowca?Będzie wiedział co z tym zrobić, bo tak szczerze mówiąc nie będę wiedziała co mu powiedzieć :?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: miś fazi » pt kwie 12, 2013 15:56

Wystarczy mu zanieść podstronę INSTRUMENT CLUSTER , jak się orientuje to powinien poradzić sobie z tym , ewentualnie jedź do kogoś kto ma VAG , czyli komputer do diagnozy usterek , Twoje auto ma wejście do podłączenia takiego komputera , może on coś wykaże



klakierek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 09:04

Re: Liczniki kradną prąd :(

Post autor: klakierek » pt kwie 12, 2013 16:03

Był podłączany pod komputer, wyskoczył tylko czujnik temperatury-został wymieniony i żadnych błędów więcej nie ma....



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: miś fazi » pt kwie 12, 2013 17:50

niestety będziesz musiała pojechać do kogoś kto dobrze orientuje się w temacie , ja na odległość nie jestem w stanie Ci za bardzo pomóc



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Liczniki kradną prąd :(

Post autor: XV2 » ndz kwie 14, 2013 08:35

klakierek pisze:.Elektryk podłączał mierni
Gdzie ?


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: Haki » ndz kwie 14, 2013 23:01

klakierek, koleżanko - coś mi tu nie pasuje ... bo
Myślałam, że to wina akumulatora i kupiłam nowy. Niestety po 2 tygodniach powtórka z rozrywki-akumulator po nocy rozładowany. Po sprawdzeniu miernikiem okazało się, że to liczniki
Jak jeździsz autem - to aku jest ładowany ... Czy elektryk sprawdzał ładowanie ? jaka jest jego wartość ? ile pokazuje miernik etc ?

Ja potrafiłem zostawić auto pod chmurą na 2mc z migającymi diodami przy ryglach - z wyświetlającymi się godzinami w zegarach ... i palił na dotyk bo pobór prądu jest za mały by aku rozładować.

Napisz może jaka bateria u Ciebie siedzi w aucie i w ogóle co to za silnik


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

klakierek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 09:04

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: klakierek » wt kwie 16, 2013 12:19

Wiem, że jest ładowany, tylko moje dojazdy do pracy 5 km tak sobie myślę, że nie dadzą rady go podładować skoro liczniki ciągle ten prąd pobierają. Akumulator miałam Centra Futura 12V72Ah720A. Silnik 1.9 TDI 110KM. Akumulator daje radę jakieś dwa tygodnie, po tym czasie jest rozładowany i samochód nie odpala. Tak sobie myślę, że liczniki biorą ten prąd, mało jeżdżę więc porządnie się nie podładuje i po 2 tygodniach niestety jest lipa-tak sobie to tłumaczę ( na babski rozum ) :)



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Liczniki kradną prąd :(

Post autor: artur_n » wt kwie 16, 2013 12:25

klakierek pisze:Tak sobie myślę, że liczniki biorą ten prąd, mało jeżdżę więc porządnie się nie podładuje i po 2 tygodniach niestety jest lipa-tak sobie to tłumaczę
To prawie napewno nie jest wina krótkich odcinków. Masz dwie opcję albo masz złodzieja prądu albo brak ładowania. Bezpiecznik do licznika też zasila inne urządzenia w aucie więc nie jest powiedziane że to licznik.
Na początek zmień elektryka na bardziej rozgarniętego. Podjedź i niech sprawdzi ładowanie oraz poszuka ewentualnego złodzieja.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości