ABS/ESP/Wspomaganie na pmarańczowo...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

ABS/ESP/Wspomaganie na pmarańczowo...

Post autor: Dziadol » pn kwie 15, 2013 13:21

Witam Panowie...

W innym wątku pisałem o stukach w prawym kole...oraz jakby coś ocierało jak autem lekko wzniesie na nierównościach.
Na przeglądzie w servisie nie stwierdzili nic..Przypuszczają ,że to początek padającego przegubu bo efekt jest przy skręcaniu autem w prawo lecz nie występuje to ciągle. Raz puka a inym razem cisza, więc nie wiem co o tym myśleć.... :banghead:
Dowiedziałem się także i pisałem o tym, że skrzynia na 3-cim biegu jak jadę lub hamuje śilnikiem to mi wyje i prawdopodobnie łożyska padają...Olej jest (MASAKRA) :banghead: :banghead:

Zaraz po tym pojawił się problem z ABS/ESP. Pali się na pomarańczowo cały czas ESP/ABS. Po odpaleniu oczywiście...Po przejechaniu kilkuset metrów lampka ABS gaśnie a ESP świeci się dalej...Lecz jadąc jeszcze kilka kilometrów ponownie zapala się na pomarańczowo ABS i tak zostaje do wyłączenia zapłonu, i tak w kółko....Miałem także rozładowaną bateryjke, że auta nie szło odpalić...jakiś czas temu...Alternator naładował i było OK....Wczoraj ładowałem ako i po podłączeniu aka dodatkowo pali się na pomarańczowo lampka od wspomagania....Wiem ,ze nalezy podłączyć do kompa i to uczynie tylko musze kogoś poszukać ogarniętego w temacie.....

Panowie prosze o wasze opinie....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ABS/ESP/Wspomaganie na pmarańczowo...

Post autor: doggie » wt kwie 16, 2013 12:37

Dziadol pisze:Wiem ,ze nalezy podłączyć do kompa i to uczynie
powinieneś wpierw to zrobić a potem pytać :bajer: bo przyczyn może być mnóstwo, jeśli był długo bez prądu należałoby wykonać adaptacje



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

ABS/ESP/Wspomaganie na pmarańczowo...

Post autor: Dziadol » sob kwie 27, 2013 17:39

Witam Panowie

Jestem po naprawach usterek. Więc wymieniono przeguby nawet dwa zewnętrzne. Cisza....
Poprzedni mechanicy zamontowali 10 miesięcy temy złe gumy (stare były uszkodzone) i latałem do nich trzy razy na poprawki bo spadały. Obecny mechanik pokazał o ile te gumy były za duże....Zbierał się "syf" i wyciekał smar...aż wkońcu przeguby padły...

Nastepna usterka...Pałiła się kontrolka ABS/ESP....cały czas....Odłaczałem ako bo myślałem, że to coś zmieni.Myliłem się...
Po 12 godzinach postoju bez bateryjki dodatkowo zapaliła się na pomarańczowo lampka od wspomaganie a odziwo wspomaganie działało....Podjechałem do warsztatu o podłączenie do kompa (nie VCDS) i elektryk powiedział że mam błąd w lewym tylnim czujniku ABS, problem z silniczniem na maglownicy, lub tasiemką przy kierownicy bład czujnika g85....Nie pokazywało kata skrętu....
Kompa rozłaczył i po ponownym odpaleniu auta nadal lampka od wspomagania się pali i ku mojemu zdziwieniu i jego brak wspomagania. Kiera kręciła się cieżko i nie odbijała w czasie jazdy....Rozkładał elektryk łapki proponował aby auto zostawić...
Umówiłem się z kolegom z forum w celu jego ocny....Potwierdził, że czujnik od ABS padł a kierownice naprawił....Zrobił kalibracjei adaptacje.....Kierownica działa poprawnie wspomaganie jest i nie ma lampki pomarańczowej...

Ok teraz czujnik ABS....Mechanicy wyjęli czujnik, byl całkowicie ''zjechany" i na dodatek tasiemka magnetyczna na piaście była tak zniszczona i podniesiona od jakiejś korozji....Piasty z dobrym łozyskiem nie uratowano...Zamontowano nową piastę nowy czujnik i jest OK......Więc narazie jestem zadowolony z naprawy u obecnych mechaników....

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

ABS/ESP/Wspomaganie na pmarańczowo...

Post autor: artur_n » sob kwie 27, 2013 18:02

Dziadol pisze:Poprzedni mechanicy zamontowali 10 miesięcy temy złe gumy
Strach do jakiegokolwiek mechanika jeździć bo jak nie naprawą to tylko gorzej popsują.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości