Licznik ciśnienia i temperatury oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

Licznik ciśnienia i temperatury oleju

Post autor: Montifer » wt kwie 09, 2013 22:24

Witam. Kolejna rzecz jaka wpadła mi w oko przy okazji dłubania przy kontrolkach to dodatkowe liczniki. A żeby nie rozbierać za każdym razem pół samochodu aby pociągnąć kable chciałbym zrobić (chciałbym) wszystko na elegancko bez plątania kabli. Otóż rozchodzi się o licznik temperatury oleju i jego ciśnienia. Otóż nie wiem jak zabrać się do tematu co będzie potrzebne. Czy jest to trudny temat do zrealizowania.

Przy następnej wizycie na szrocie rozejrzę się za takimi licznikami i nie chciałbym wyjść tylko z licznikiem bez dodatkowych potrzebnych rzeczy. :bigok: Poratujecie ? :)

Udało mi się ustalić, że potrzebuje czegoś takiego chyba :D

http://img13.imageshack.us/img13/6217/l ... 116462.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Licznik ciśnienia i temperatury oleju

Post autor: Witek.J » śr kwie 10, 2013 12:01

Na tym zdjęciu jest tylko czujnik ciśnienia oleju, będziesz jeszcze potrzebował czujnik temperatury. Problem będzie też z zamontowaniem tych czujników bo w podstawie filtra oleju nie będzie miejsca na wszystkie dodatkowe czujniki, prawdopodobnie masz tam wolne miejsce tylko na jeden czujnik lub wcale nie ma miejsca. Trzeba kombinować jakieś trójniki/rozgałęźniki jak na tym zdjęciu, autorowi kiepsko to wyszło bo widać że cieknie olej na połączeniach gwintowanych. O ile czujnik ciśnienia może być tak zamontowany jak na zdjęciu to czujnik temperatury już nie, będzie po prostu źle wskazywał temperaturę.
Musi być wkręcony w podstawę filtra oleju.



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Licznik ciśnienia i temperatury oleju

Post autor: spirit77 » śr kwie 10, 2013 17:44

Miałem taki trójnik, kupno jego to marnowanie pieniędzy na bubel. Szukaj trójnika z Audi, wygląda jak na zdjęciu poniżej.

Obrazek


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

Licznik ciśnienia i temperatury oleju

Post autor: Montifer » śr kwie 10, 2013 20:55

Dobra czyli do ciśnienia oleju potrzeba tylko tego trójnika plus wiadomo kable i licznik. A jakiś konkretny model audi masz namyśli, aby podrasował pod golfa 2 ?


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości