Prędkościomierz MFA

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czerwonyjezdziec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:40
Lokalizacja: RTA

Prędkościomierz MFA

Post autor: czerwonyjezdziec » śr kwie 03, 2013 14:18

Witam,

Właśnie założyłem licznik z MFA do mojej Golfiny. Nie wszystko jest dobrze.
1. Wskazanie temperatury zewnętrznej stoi na 50. Pewno winny jest sam czujnik, bo mam akutalnie z Opla. Oryginału z Golfa 2 nie ma w sklepie, zostają tylko używki z aledrogo czy są jakieś zamienniki?
2. Mam dziwne wskazania prędkości na komputerze, jadąc 80 wg komputera jadę 30 km/h. Co może być przyczyną? Spalanie wyliczone jest w miarę dokładnie (11l/100).
3. Czy spalanie w pozycji MFA1 powinno być ciągle zmieniane czy tylko co jakiś odcinek czasu jest "aktualizowane"? W trybie serwisowym spalanie jest na świeżo wyświetlane, wyniki dosyć rozsądne.
4. Wskazówka prędkościomierza na zgaszonym silniku zatrzymuje się na pierwszej kresce podziałki, jadąc za innym samochodem przy jego prędkości 60km/h miałem coś ok 70, czyli likwidując to położenie pierwotne powinno być dobrze. Tylko jak przestawić tą wskazówkę? Zrobione.



lokacz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 11, 2010 17:08

Prędkościomierz MFA

Post autor: lokacz2 » śr kwie 03, 2013 20:35

Witam.
Ad. 2 Pamiętaj że jest to prędkość średnia.
Napisz, czy dystans i czas jazdy mierzone są prawidłowo.
Ad. 3 Zmienia się co jakies 10 sekund, oczywiście zależnie od jazdy. Jak zapalisz to powinno być 99.9l/100km, bo coś tam spaliłeś, a dystans zerowy; w miarę wzrostu dystansu, wartość średnia spalania maleje do "w miarę dokładnego" 11l/100.



czerwonyjezdziec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:40
Lokalizacja: RTA

Prędkościomierz MFA

Post autor: czerwonyjezdziec » czw kwie 04, 2013 08:14

Dystans mierzony jest dokładnie. Dziś jeszcze włożę licznik i sprawdzę czas. Co do spalania 11l na gazie wyświetla, pali ok 9.5-10 przez to piszę "w miarę dokładny" ;)

Czas jazdy też jest ok. Zobaczymy jak przy dłuższej trasie będzie z prędkością i spalaniem.



lokacz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 11, 2010 17:08

Re: Prędkościomierz MFA

Post autor: lokacz2 » pn kwie 08, 2013 16:16

Jeśli czas jazdy i dystans mierzy dokładnie, to i średnią prędkość sobie dobrze wyliczy.
Średnia spalania zawsze będzie przybliżona, u mnie akurat zaniża.



czerwonyjezdziec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:40
Lokalizacja: RTA

Prędkościomierz MFA

Post autor: czerwonyjezdziec » śr kwie 10, 2013 12:26

Z prędkością, czasem i spalaniem wszystko jest ok, czujnik z MK2 zamówiony. Temat do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości