[bora 1,8t] Problem z wentylatorami, temperatura

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

[bora 1,8t] Problem z wentylatorami, temperatura

Post autor: Venon » ndz kwie 07, 2013 22:02

Witam!

Panowie dziś moje 1,8t zawiodło mnie w bardzo dziwny sposób mianowicie przy prędkości 180-200 na odcinku ok 6km zapaliła mi się kontrolka tem. płynu wyrzuciło mi płyn ale tylko ze zbiorniczka płynu nic więcej, zatrzymałem się ochłodziłem auto.
Dodam w płynie nie ma oleju a w oleju nie ma płynu, oraz auto nie bierze oleju ani płynu, z korka oleju nie leci para a ze zbiorniczka wyrównawczego nie wydobywają się bąbelki, termostat nowy ok 400km z WAHLERA

I się zaczęło grzebanie i mam kilka pytań:

1. Mam dwa wentylatory który jest od chłodnicy, a który jest od klimy (są mały i duży)
2. Przy jakiej tem. powinien włączyć się wentylator wiem, że ma dwa biegi więc przy jakich temperaturach powinny się włączać
3. Na kompie temperatura pokazuje 105stopni a na desce ok.90 stopni
4. Czy czujnik G62/G2 może mieć wpływ na taką sytuacje?
5. Przy 105stopniach wentylator nie działał więc czujnik na chłodnicy?
6. Po zdjęciu wtyczki z włącznika wentylatora i zmostkowaniu pinów w żaden sposób nie włącza się duży wentylator tylko mały czy to normalne??

Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[bora 1,8t] Problem z wentylatorami, temperatura

Post autor: Qto » ndz kwie 07, 2013 22:44

Venon pisze:. Mam dwa wentylatory który jest od chłodnicy, a który jest od klimy (są mały i duży)
jakby nie było to obydwa i tak mają kręcić się razem, mały od klimy
Venon pisze:2. Przy jakiej tem. powinien włączyć się wentylator wiem, że ma dwa biegi więc przy jakich temperaturach powinny się włączać
jak dobrze pamiętam pierwszy bieg 95 drugi 102*C
Venon pisze:3. Na kompie temperatura pokazuje 105stopni a na desce ok.90 stopni
teoretycznie od 104*C wskazówka powinna wędrować w prawo...te 104 ma być z czujnika G2 a nie G62
Venon pisze:4. Czy czujnik G62/G2 może mieć wpływ na taką sytuacje?
chodzi o tą z pkt 3. ?
Venon pisze:5. Przy 105stopniach wentylator nie działał więc czujnik na chłodnicy?
jeżeli termostat się otwiera to pewnie tak
Venon pisze:6. Po zdjęciu wtyczki z włącznika wentylatora i zmostkowaniu pinów w żaden sposób nie włącza się duży wentylator tylko mały czy to normalne??
nienormalne, wentylator umarł



Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

Re: [bora 1,8t] Problem z wentylatorami, temperatura

Post autor: Venon » ndz kwie 07, 2013 22:58

A na którym bloku i kanale jest odczyt z G2??

Temat w 80% ogarnięty, ale mam kolejne pytanie tzn. na kostce przy włączniku wentylatora (trój pinowy) jak zwieram dwa to wentylatory kręcą się na 1 biegu, a jak zwieram z kolejnym wolnym wentylatory woglę się nie ruszają. Panowie pomóżcie jak powinny się zawochować i czy macie jakiś schemat przekaźników wentylatorów? mam taki model 1J0 919 506 K 12v SHO 89 8972 000

Proszę o pomoc, schemat poradę itp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości