Domykanie szyb z kluczyka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: morenka » ndz kwie 07, 2013 10:57

Witam, mój golfik posiada domykanie szyb z kluczyka lecz nie chce się domykać szyba pasażera. Opuszczanie szyb działa bez zarzutu, dwie szyby idą w dół lecz domyka się tylko kierowcy.. Jeżeli ma to jakieś znaczenie to szyba pasażera normalnie działa tylko to domykanie.. Jak ten problem rozwiązać ? I czy szyberdach również powinien się otwierać i zamykać z kluczyka ? Ponieważ on w ogóle na to nie reaguje a fajnie jakby tak było :) Pozdrawiam.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: muszkatobiasz » ndz kwie 07, 2013 18:57

szyber dach powinien też się domykać sprawdź przewody w drzwiach lub jeszcze domknąć ze strony pasażera



morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: morenka » ndz kwie 07, 2013 19:19

Od strony pasażera też nie idzie, hmm, muszę sprawdzić te przewody tylko to nie dzisiaj. A jakieś inne przyczyny ? A kable od szyberdachu raczej nie idą w drzwiach czy się mylę ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: muszkatobiasz » ndz kwie 07, 2013 19:27

a sterowanie idzie z kluczyka który jest w drzwiach a przewody w tym złączu elastycznym a szyber dach tylko sie zamyka kluczykiem z tego co pamiętam! ale może ktoś się jeszcze wypowie!



morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: morenka » ndz kwie 07, 2013 20:50

Okej, jutro sprawdzę i dam znać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 08, 2013 00:52

morenka, uszkodzony jest na 90 procent kabel domykający - szary (być może szaro czerwony) , szukaj go przełamanego w przelotce gumowej do drzwi - raczej pasażera .
Za domykanie dachu odpowiada kabel czarno zielony, wychodzi z modułów szyb łączy się w jeden w okolicy skrzynki bezpieczników i następnie leci do szybra. Czy kabel jest uszkodzony po drodze czy rozpięty na wtyczce przy skrzynce czy moduł dachu uszkodzony - to już musisz z miernikiem w ręce wybadać sam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: morenka » pn kwie 08, 2013 15:37

Dzisiaj grzebałem niby ale nic nie znalazłem bo za bardzo też nie wiedziałem jakiego kabla szukać i gdzie dokładnie. Niebawem sprawdze jeszcze raz już dokładniej. A w 2 parach drzwi mam podwójny kabelek z wtyczką ale nigdzie nie podłączony, do czego on służy ? I gdzie kupię zaczepy do boczków (oprócz allegro), w markecie czy coś znajde ?.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: ssarna1 » pn kwie 08, 2013 16:01

W 2 parach - czyli we wszystkich? Daj zdjęcie tego kabelka z wtyczką
Nie rozumiem jak nie wiedziałeś jakiego kabla szukać, Paweł Marek napisał wyraźnie kolor i miejsce gdzie szukać. Nie wiesz gdzie jest przelotka do drzwi, czy jak?


MK3 ADZ->AGU

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: morenka » pn kwie 08, 2013 16:53

Nie wchodziłem wczoraj na forum w późnych godzinach i nie widziałem postu Pawła :) Dopiero dzisiaj go przeczytałem. Zdjęcie zrobię tylko najpierw muszę kupić te zaczepy bo niedługo ten boczek nie będzie miał na czym się trzymać.
Tak, mam 3 drzwiowke.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: ssarna1 » pn kwie 08, 2013 17:19

ale dwie pary to cztery :grin:
dlaczego nie chcesz kupić zaczepów na allegro?


MK3 ADZ->AGU

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: morenka » pn kwie 08, 2013 17:30

Okej, dwoje drzwi :D Doszkoliłem się w języku polskim :D Bo może są one dostępne gdzieś w mieście i nie trzeba marnować kasę na wysyłkę tylko mogę szybko kupić bez czekania :) No ale jak nie będzie nigdzie to zamówie z allegro.



Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Młodyy » pn kwie 08, 2013 20:56

Grzebalem dzis z morenka .... ten kabel o ktorym mowi to mi sie osobiscie wydaje ze sa po prostu poprowadzone kable do podswietlania drzwi przy otwieraniu.... co mozna sobie zalozyc... jest tam brazowy plus. I niebieski minus. Kabelek....

Jak sprawdzalismy to nie bylo wydac zeby jaki kolwiek przewod byl tam naruszony...
A poza tym do od razu uszkodzil by sie tez przewod od szyberdachu....?



Daro1003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 21:13

Domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Daro1003 » czw kwie 11, 2013 19:55

Miałem taki problem w swoim golfie. Dwie szyby nie działały pasażer i tył pasażer ta sama strona. Okazało się że były zaśniedziałe styki w kostkach które są wpinane w silniczki w drzwiach. Wiesz że na pewno funkcja komfort działa skoro ci inne szyby się podnoszą. Moim zdaniem musisz szukać w złączach przewodów.


Zajmuję się elektryką i systemami zabezpieczenia elektrycznego. Oferuje systemy alarmowe i monitoring Tarnów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości