błąd immobilizera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

styko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2012 13:14

błąd immobilizera

Post autor: styko » czw kwie 04, 2013 22:38

Witam. Przepraszam na wstępie, że w pierwszym poście wołam od razu o pomoc ale jestem w sytuacji dosyć ciężkiej gdyż wiedza o mechanice/elektronice samochodowej jest bliska zeru, a nie usmiecha mi się ciągnięcie samochodu do mechanika.

Mianowicie dzisiaj, po zgaszeniu samochodu nastapiła taka sytuacja (możliwe że ma znaczenie w kwestii identyfikacji problemu), że przy wciśniętym hamulcu wył alarm, puszczenie hamulca przerywało wycie alarmu, po zamknięciu samochodu pilotem, gdy załączyć miał się alarm i miały się zamknąć drzwi, alarm zaczął wyć znowu samoistnie. Pomogło przekręcenie kluczyka w stacyjce ale w tym momencie zresetował mi się zegar i licznik km (resetowany po tankowaniu). Gdy sytuacja została opanowana, odpaliłem samochód aby przestawić go na parkingu i wszystko było git, zamknął się później normalnie, alarm nie wariował.

30 minut później gdy poszedłem odpalić samochód wystąpiła identyczna sytuacja jak na poniższym filmiku

" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tym, że kolejne przekręcenie kluczyka nic nie dało. Dalej ta sama sytuacja, silnik się odpala i po chwili gaśnie (jakby odcięcie paliwa). Dodam, że miga dioda numer 13 z poniższego schematu

http://images27.fotosik.pl/215/d6ead41a6a220482med.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Wynika z tego, że to błąd immobilizera. I tutaj pytanie bo rano najpewniej będę próbował sam pogrzebać w ciemno, zanim zdecyduje się na odcholowanie do mechanika. Gdzie szukać przyczyny?? Szukając po różnych forach takie o to rady znalazłem.

1. sprawdzenie poluzowanej cewki indukcyjnej immobilizera (może ma ktoś jakieś zdjęcie jak to wygląda)
2. bezpiecznik
3. odpięcie i podpięcie akumulatora

Generalnie elektryka zwariowała :/

Może ktoś ma jakiś pomysł jak laik możę ręcznie sprawdzić to stojąc pod blokiem :/ Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

błąd immobilizera

Post autor: Qto » czw kwie 04, 2013 22:48

viewtopic.php?t=449663" onclick="window.open(this.href);return false; - zerknij tutaj, zostawienie włączonego zapłonu powinno rozwiązać problem immo... pozostaje jednak problem alarmu i hamulca. Wyciągnij akumulator i jego podstawę...pod nią znajdziesz nakrętkę pod którą są przykręcone brązowe kable - sprawdź w jakim to jest stanie.



styko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2012 13:14

Re: błąd immobilizera

Post autor: styko » pt kwie 05, 2013 01:26

Dzięki za podpowiedź, z rana przed robotą spróbuję tego sposobu.

Dodatkowo dowiedziałem się, że jak po przekręceniu zapłonu miga kontrolka "samochód z kluczykiem" to błąd immobilizera i naprawa czegoś takiego przez elektryka to koszt koło 500zł. Jest to realna cena? Gdyż jak nie uda się nic ruszyć będę musiał zdać się na jakiegoś speca, a nie chciałbym aby spompował z kasą niepotrzebnie :/


**********************
Reasumując...odłączenie aku na godzinkę nie pomogło, w desperacji zastanawiając się jak podholować samochód do mechanika, włączyłem zapłon jak wyżej zasugerowano na 10-15 minut i o dziwo kontrolka od imo zgasła i samochód odpala normalnie. Także czeka mnie tak czy siak kontrola elektryka ale problem jakimś cudem się rozwiązał.

Dzięki za powyższe sugestie



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

błąd immobilizera

Post autor: Matifcb » ndz kwie 07, 2013 14:45

a moze poprostu petla immo jest w zlym stanie? u mnie tez nieraz ikonka auta kluczykiem miga - wyjmuje kluczyk i wkladam jeszcze raz az zalapie. Czytalem ze trzeba sprawdzic petle immo. Sa fotorelacje tutaj moze to akurat to warto sprawdzic zanim wydasz pieniadze na mechanika


Bayern ist Meister

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

błąd immobilizera

Post autor: mariusz33 » ndz kwie 07, 2013 17:30

Witam u mnie tez immo tak zaswirowal w dzien kupna auta jak przyjechalem do domu.Zostawilem kluczyk w stacyjce na 20 minut i pomoglo.Odpukac 4 miechy ok.


Mariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości