Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

naresss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 10:13

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: naresss » wt kwie 02, 2013 20:58

Witam, chłopaki czy ktoś podpowie jak podłączyć centralkę bez wyjścia na kierunki. Myślałem o podłączeniu do awaryjnych poprzez diody, wystarczy mi aby kierunki mignęły raz przy otwarciu i zamknięciu.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: ssarna1 » wt kwie 02, 2013 21:28

Przekaźnik trzeba, centralka nie wytrzyma 8 amper.


MK3 ADZ->AGU

naresss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 10:13

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: naresss » wt kwie 02, 2013 21:40

Dobra więc trzeba zrobić coś takiego: dwie diody (centralka działa na zmianę biegunowości w kablach) do przekaźnika, przekaźnik którym puszczę prąd z aku przez bezpiecznik na awaryjne tak? Jakie diody potrzebne dokładnie?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: ssarna1 » wt kwie 02, 2013 22:59

1N400x może być, i teraz jeśli nie chcesz użyć dwóch przekaźników to musisz dać jeszcze 2 diody pomiędzy przekaźnikiem a stronami kierunków bo przecież nie możesz kierunków stronami połączyć bo będą zawsze razem migać
i tutaj musisz dać coś mocniejszego, 10A wystarczy i będzie spory zapas
bezpiecznik 15A będzie ok, a nawet możesz dać 10 jak się nie będzie palił to możesz taki zostawić
Pozdrawiam


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 03, 2013 00:45

naresss, a co to za centralka bez wyjścia na kierunki, wszystkie od wielu lat mają, napisz szczegóły, siłowniki masz dokładane elektryczne czy central orginalny pneumatyczny. Jesli elektryczny możesz normalnie przekaźnik wysterować z zasilania siłowników, czyli dwa kable zasialające silniczek ktoregoś siłownika podłączyć pod cewkę przekaźnika piny 85 i 86, pin 30 pod plus stały, z pinu 87 wyprowadź kabel rozdziel na dwa na każde odgałęzienie dioda i pod kierunki prawj i lewej strony


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: Zico63b » śr kwie 03, 2013 01:23

A ja bym zastosował jeden przekaźnik bez diod, ale musiałby mieć dwie pary styków - np taki R-15:
http://nowyelektronik.pl/searchsklep.ph ... s&nr=13410" onclick="window.open(this.href);return false;
Tym samym od razu by podawał napięcie na obie strony kierunkowskazów, bez konieczności separowania kilkuamperowymi diodami.
Wysterowanie cewki jest możliwe nawet przy fabrycznym pneumatycznym centralnym, tylko tu diody są konieczne (na szarym i zielonym), ale maleńkie - 1A maksimum.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: ssarna1 » śr kwie 03, 2013 09:14

Paweł Marek, niektóre centralki sterują siłownikami nie przez przekaźniki a przez tranzystory, 8 amper od razu je spali
Założyłem oczywiście że autor zrobił research i jest na 100% pewny że jego centralka nie ma fabrycznie takiego wyjścia, bo inaczej po co w ogóle ten temat?
Zico63b, masz rację, od biedy można też założyć 2 przekaźniki, po prostu przy wersji z diodami można wykorzystać jakiś zwykły fabryczny 53 czy coś i wkomponować go ładnie nad skrzynką bezpieczników :bigok:


MK3 ADZ->AGU

naresss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 10:13

Podłączenie centralnego zamka do kierunków.

Post autor: naresss » śr kwie 03, 2013 10:11

Witam ,oczywiście centralka nie ma wyjśc na bezpieczniki a siłowniki zakładałem ja. Bałem się podłączać bez przekaźnika i diody bo nie chce aby prąd "cofał" mi się do centralki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości