silniczek klamki tylnej klapy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bonhart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:55

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: Bonhart » śr mar 27, 2013 15:24

witam wszystkich
mam problem z silniczkiem przy otwieraniu tylnej klapy
mój pojazd to golf IV 2001r kombi.
problem polega na tym, że bagażnik się czasem otwiera a czasem nie. Jest tam taki elektryczny silniczek jeden "znawca" mi powiedział, że szczotki w tym silniczku się zawieszają i jak nie działa to trzeba pierdyknąć pięścią w klape i sie otworzy za którymś razem xD. faktycznie tak jest
miał ktoś taki problem? czy faktycznie trzeba wymieniać ten silniczek? (nowy na allegro ok 80zł) czy może wystarczyło by tam coś przeczyścić.
poproszę o rady.
z góry dziękuję za odp. pozdrawiam
ps.
jeśli faktycznie trzeba wymienić ten silniczek to może ma ktoś taki na zbyciu i sprzedał by za nieduże pieniążki :)



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 137
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Re: silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: Krzychu_14 » śr mar 27, 2013 16:30

praktycznie sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś,
Bonhart pisze:może wystarczyło by tam coś przeczyścić.
na początek właśnie to zrób,przeczyść,nasmaruj. Jeśli to nie pomoże to wymiana silniczka zalecana. Jednak wydaje mi się że po zabiegu czyszczenia wszystko powinno już być ok :)



Meli90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 21, 2012 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: Meli90 » śr mar 27, 2013 17:43

To nie musi byc silniczek. Silownik ma bardzo prosta budowe (silnik + tłok). Obadaj ten filmik, duzo osob ma bardziej z tym problem: YouTube

Sprezyna za slabo dociska i taki element plastikowy slizga sie po drugim metalowym nie otwierajac do konca zamka, a powinny trzec o siebie. Meczylem sie z tym z miesiac. Tez z poczatku myslalem ze to silownik, a nawet zaczalem podejrzewac modul komfortu bo to z niego ida przewody na silownik bagaznika ale skonczylo sie zupelnie na czyms innym.

Zdejmij plastikowa obudowe z klapy i ten jakby parapet co przy otwarciu idzie w gore na linkach razem z klapa. Poobserwuj pare dni. Silownik wysuniety = zamek zamkniety, schowany = otwarty. Jesli bedziesz mial miekka klamke przy polozeniu silownik schowany tzn ze masz problem z tym co na filmiku. Bolec klamki osuwa sie po tym drugim bolcu.

Niektorzy sklejaja trace o siebie elementy kosztem braku otwierania bagaznika z kluczyka. Ja to naprawilem rozbierajac zamek na czesci pierwsze, czyszczac dokladnie wszystko ze sniedzi i calego syfu papierem sciernym i szczotka druciana + nowy smar, a pod sprezyne dalem metalowa podkladke gruba na 1-2mm. Teraz sprezyna mocniej dociska trace elementy i jak narazie jezdze bez problemu juz od stycznia.



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: marcgend » śr mar 27, 2013 20:51

Wyjmij cały siłownik, musisz go rozpołowić i wydobyć silniczek potem rozebrać silniczek wyczyścić szczotki i komutator, poskładać i cieszyć się.

Ja to zrobiłem póltora roku temu i do dzisiaj śmiga.



Meli90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 21, 2012 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: Meli90 » czw mar 28, 2013 16:24

Wlasciwie do tego i do tego musisz zdemontowac plastikowa pokrywe klapy, zacznij od silownika, mniej roboty (tez w sumie na pierwszy rzut oka obstawialem silnik, pomijajac juz mozliwosc przymarzniecia klapy i mojej akcji z silikonem w sprayu :) ) i mimo ze nic z nim nie bylo to zafundowalem mu kapiel w benzynie a pozniej w WD40, a skonczylo sie na usterce zamka niestety.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: xander_88 » czw mar 28, 2013 18:17

Witam!
Mam chyba ten sam lub podobny problem, z tym, ze u mnie HB nie kombi :) problem wygląda tak :
" onclick="window.open(this.href);return false;
Mógłby mi ktoś powiedzieć co tu jest nie tak :) ? mam z tym problemy od jakiegoś roku ale zawsze kończyło się na podgieciu sciegna od klamki itp.
ten siłownik ma za krótki "skok" ? czy mam poprostu cos urwane? ... tak chyba powinno działać prawidłowo :
" onclick="window.open(this.href);return false;
ręce opadają


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 137
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Re: silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: Krzychu_14 » czw mar 28, 2013 19:00

xander_88 pisze: ten siłownik ma za krótki "skok" ? czy mam poprostu cos urwane?
zdecydowanie tak, wygląda na to jak by miał za krótki skok, a wcześniej wszystko było ok ?



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: xander_88 » czw mar 28, 2013 20:02

Krzychu_14, szczerze , trudno mi powiedziec :) centralny zamykał klape i otwierał , teraz jak widać siłownik chodzi ale na tym sie jego rola kończy bo nie rusza reszty elementów , przy plastikowej obudowie widać też czarne ślady przypalenia. Hmmm zapiekło sie i przypaliło siłownik ?
ahh te zamki vw


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: grg474 » pt mar 29, 2013 09:12

siłownik sprawny - zaśniedziały, zabrudzone elementy obracane przez siłownik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Meli90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 21, 2012 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: Meli90 » pt mar 29, 2013 10:34

Rozlacz silownik od zamka, wyciagnij drut w ksztalcie U blokujacy wkladke, psiknij WD lub jakiegos odrdzewiacza, wez nasade klucza 10-12mm, oklej tasma izolacyjna i wybij mlotkiem wkladke od zewnatrz auta. Zamek w reke i dojdziesz co sie stalo. Tylko pamietaj co gdzie bylo bo wkladka ma duzo elementow...



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: xander_88 » pt mar 29, 2013 12:34

Dzięki Panowie, jak pogoda pozwoli w Święta, to zrobię jak mówicie ;)
pozdro


ex: MK4 245 km/460nm

Bonhart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:55

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: Bonhart » czw maja 09, 2013 11:37

witam ponownie
dopiero wczoraj sie za to zabrałem zeszło troche xD ale już naprawiłem usterkę.
Jak się okazało to silniczek jest dobry tylko klamka na ten badziewny mikrostyk szwankowała troche popsikałem wd i podgiąłem delikatnie blaszkę i teraz działa - ciekawe jak długo ?
szczerze powiem, że vw troche kiche odwalił z tym zamkiem nie spodziewałem się po tej marce takiego dziadostwa nie mogli zrobić normalnej klamki mechanicznej ? przecież ten silniczek nic nie daje co to za luksus że klamka jest elektryczna jak i tak trzeba ją otwierać ręcznie - rozumiem gdyby to był automat i sama klapa do góry by szła no to wow ale tak to niepotrzebna komplikacja systemu i zwiększenie awaryjności auta i to jeszcze taki syf tam kładą, że jak to rozebrałem to nie wierzyłem, że to w moim volkswagenie którą to markę uważałem za tak solidną :/
No ale jak to mówią wszystko podąża z duchem czasu i producenci aut też. z każdym nowym modelem większy badziew tylko w ładniejszym opakowaniu i droższy :/



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: xander_88 » sob maja 25, 2013 14:04

Bonhart, nie tylko z zamkiem tylnej klapy odwalił kichę ale ze wszystkimi ;) mikrostyki, zimne luty (za to podobno mamy dziekować UE , cyna bez ołowiu) pomijając juz te filmiki na yt gdzie otwieraja ten zamek w 5 sek. ... z drugiej strony te auta maja juz 10lat + wiec coś psuć sie musi ;)
Też już ogarnąłem usterkę, dzięki pomocy grg474, i Meli90, niestety wkładki nie udało mi się wybić :/ lałem wd40 i kręciłem/ruszałem na siłę, aż zaczęło działać. Taka naprawa to nie naprawa ale mam nadzieje ze na pól roku mam z głowy.
Jeszcze raz dzięki Panowie!


ex: MK4 245 km/460nm

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: silniczek klamki tylnej klapy

Post autor: rafal0325 » ndz maja 26, 2013 23:05

A u mnie w HB po otwarciu klapy nie świeci lampka bagażnika no i po chwili zamykają się zamki.Co to może być mikro styki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości