Błąd 19456 P3000 Glow Plug + problem z lusterkami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

armored
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 06, 2013 09:01

Błąd 19456 P3000 Glow Plug + problem z lusterkami

Post autor: armored » śr mar 20, 2013 23:35

Witam,

Ostatnimi czasy zauważyłem, że pojawia mi się błąd związany ze świecami żarowymi, całość wygląda tak:
19456 - Glow Plug Indictor Light (K29): Malfunction Message from Instrument Cluster
P3000 - 35-00 - - - Intermittent


Z tego co udało mi się odnaleźć to problem nie leży w samych świecach w silniku, lecz w kontrolce w desce.
Oto fragment rozmowy z innego forum, niestety urwany...
http://forum.vw-passat.pl/threads/90061 ... osze-pomoc" onclick="window.open(this.href);return false;

Dodam jeszcze, że kontrolka świec świeci normalnie, jak jest zimny silnik świeci dłużej a jak ciepły znika szybko, auto pali ładnie.
Błąd wraca nieregularnie. Raz daje się skasować a raz nie.

Nie pisząc kolejnego tematu zapytam jeszcze o coś:
Mianowicie w swoim golfie mam elektryczne lusterka, taki przełącznik w drzwiach kierowcy:
Obrazek
Kiedy przełączę na pozycje 2(rozumiem, że jet to podgrzewanie lusterek) nic się nie dzieje - śnieg zalega na lustrach. Kiedy przełączę pokrętło w dowolną inną pozycję i włączę ogrzewanie tylnej szyby - śnieg topnieje i na lusterkach, niezależnie od pozycji w/w przełącznika.
Dodatkowo po przełączeniu w pozycję 4 (składanie lusterek?) nic się nie dzieje...
Pytanie - jak to wszystko działa w takim razie?

Czy może ktoś spotkał się z tym wszystkim u siebie i zna rozwiązanie?



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Błąd 19456 P3000 Glow Plug + problem z lusterkami

Post autor: iigAlisArr » czw mar 21, 2013 00:16

Co do drugiego pytania to masz przełącznik od prawdopodobnie Passata, często po uszkodzeniu na taki wymieniano. Dla pewności możesz sprawdzić ile kabli masz we wiązce do lusterka - ale trzeba rozebrać trochę. Stawiam na wymieniony i brak składania, w G4 grzanie luster włączane jest równocześnie z tylną szybą.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

armored
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 06, 2013 09:01

Re: Błąd 19456 P3000 Glow Plug + problem z lusterkami

Post autor: armored » czw mar 21, 2013 11:52

iigAlisArr pisze:Co do drugiego pytania to masz przełącznik od prawdopodobnie Passata, często po uszkodzeniu na taki wymieniano. Dla pewności możesz sprawdzić ile kabli masz we wiązce do lusterka - ale trzeba rozebrać trochę. Stawiam na wymieniony i brak składania, w G4 grzanie luster włączane jest równocześnie z tylną szybą.
Heh.. to mnie załadowali w :ass:
No nic, dzięki za odpowiedź. Będzie troszkę cieplej to rozbiorę boczek. Musiał być zdejmowany, bo to widać, dwie zapinki nie trzymają i na górze boczku, czyli na dole szyby widać delikatnie zadartą tapicerkę w rogu - jakiś "mechanior" kiepsko spasował.

W takim razie czekam jeszcze na pomoc w pierwszej części.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Błąd 19456 P3000 Glow Plug + problem z lusterkami

Post autor: iigAlisArr » pt mar 22, 2013 10:33

Z ciekawości poczytałem w necie, 19456 to jakby był błąd samej w sobie kontrolki jedynie. Musi ktoś obcykany się wypowiedzieć.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Błąd 19456 P3000 Glow Plug + problem z lusterkami

Post autor: agrala » pt mar 22, 2013 11:12

Bledy w liczniku sa?
Wyglada na to z sterownik silnika dostaje informacje z licznika o uszkodzonej kontrolce.



armored
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 06, 2013 09:01

Re: Błąd 19456 P3000 Glow Plug + problem z lusterkami

Post autor: armored » pt mar 22, 2013 23:53

iigAlisArr pisze:Z ciekawości poczytałem w necie, 19456 to jakby był błąd samej w sobie kontrolki jedynie. Musi ktoś obcykany się wypowiedzieć.
Dokładnie, odnalazlem to samo. Jakis defekt lub sciezka moze peknieta. Szkoda,ze nie pokazuje jeszcze czy napiecie w niej zanika czy moze dostaje w nieodpowiedniam momencie.
agrala pisze:Bledy w liczniku sa?
Wyglada na to z sterownik silnika dostaje informacje z licznika o uszkodzonej kontrolce.
W liczniku brak bledow. Hmmm.. fkatycznie, skoro blad dotyczy kontrolki, to czemu nie sygnalizuje to w liczniku a w silniku?
Sadze,ze tak czy siak trzeba bedzie wyjac zegary i popatrzec,podmuchac na te nieszczesna diode. Dzis sie jej przyjrzalem i wyglada jakby delikatnie jasniej swiecila od kontrolki poduszek lub immo. Moze zbyt wysokie napiecie delikatnie dostaje?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości