Central w tylnej klapie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sedfe1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr lut 07, 2007 19:34
Lokalizacja: Wołów

Central w tylnej klapie

Post autor: sedfe1 » ndz mar 17, 2013 01:49

Nie działa otwieranie klapy,rozebrałem siłownik i okazało się ,że silniczek rozsypał się w środku-czyli do wymiany ale przy naciskaniu miejsca gdzie powinno się otwierać klapę na kostce do siłownika nie ma napięcia,poradźcie co zrobić,i jeszcze jedno czy w siłownikach zamków drzwi są takie same silniczki,bo cena na allegro czyni cuda.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Central w tylnej klapie

Post autor: grg474 » ndz mar 17, 2013 10:21

sedfe1 pisze:ale przy naciskaniu miejsca gdzie powinno się otwierać klapę na kostce do siłownika nie ma napięcia,
prawidłowo - sprawdzałeś przy otwartej klapie - zamknij śrubokretem zamek klapy i wtedy sprawdź


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Tomasz73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr mar 13, 2013 16:25

Central w tylnej klapie

Post autor: Tomasz73 » ndz mar 17, 2013 14:50

często też pękają przewody w gumowej przelotce do klapy



Awatar użytkownika
sedfe1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr lut 07, 2007 19:34
Lokalizacja: Wołów

Re: Central w tylnej klapie

Post autor: sedfe1 » pn mar 18, 2013 01:26

Może to się komuś przyda,rozpiąłem kostke od przycisku,zwarłem dwa piny(przy zamkniętym zamku jak kolega pisał)i sukces jest napięcie,czyli przycisk-rozkręciłem,kurde cały zaśniedziały,wyczyściłem i jest ok,teraz tylko pozostalo mi znaleźć sprawny silniczek.Wyczytałem na elektrodzie ,że takie silniczki "johnson" są używane w wielu rzeczach,nawet w AGD ide jutro szukać po serwisach.



patryg226
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 16:54

Central w tylnej klapie

Post autor: patryg226 » pn mar 18, 2013 21:04

Witam.

Też mam problem z zamkiem w klapie bagażnika. GOLF IV 2003 r. Czasem otwiera czasem nie otwiera. Chce się dobrać do niego. Czy ktoś wie jak ściągnąć (znaczy się na zwrócić uwagę przy ściąganiu tej czarnej plastikowej zasłony na klapie bagażnika? I czy jest to konieczne ściąganie tej czarnej zasłony by się dostać do zamka?

Wcześniej miałem problem że zamek się nie zamykał, spowodowane to było przesunięciem się tego metalowego bolca o którego się zamek zamyka. Mała korekta i było ok. Teraz słyszę że zamek chodzi ale nie zawsze zamyka lub otwiera się.



Awatar użytkownika
sedfe1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr lut 07, 2007 19:34
Lokalizacja: Wołów

Central w tylnej klapie

Post autor: sedfe1 » wt mar 19, 2013 02:27

A masz klamkę czy plytkę którą delikatnie dotykasz,o którą zasłonę ci chodzi?



patryg226
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 16:54

Central w tylnej klapie

Post autor: patryg226 » wt mar 19, 2013 08:00

Chodziło mi o tą czarna plastikową zasłone na tylne klapie. Ale juz sobie znalazłem jak się do tego dobrać.Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości