Problem z Komputerem Mk2

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: marcinek84 » śr lut 27, 2013 16:07

Może być i skrzynia ale uważam że może być i ten gaźnik co ktoś założył zamiast 2ee, prawdopodobnie to 2e2. Po o numerze komputera widać że to dość stary sterownik możliwe że nie miał możliwości odczytania błędów i samo diagnozy. Mógł być to powód wymiany gaźnika lub awaria starego.
Ja mam krótszą skrzynie i powiem PNka idzie dość porządnie.
jeryk10 pisze:to nieudany paten same problemy z nim
jak go tworzyli raczej nie planowali eksploatacji powyżej 20 lat :hmm: więc nie ma co się dziwić że szwankują.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Paweł Marek » śr lut 27, 2013 22:22

Gaźnik masz wsadzony zdaje się Pierburg 2E3 od golfa 1.3 albo starej skody - (daj foto gaźnika tylko małe bo się nie chce szybko otwierać) jeśli jest od 1.3 to czego się spodziewasz, szukaj gaźnika Pierburg 2E2 od golfa 1.6 ew. 1.8 albo czytaj na forum o zmianie na Webera. Jak wyżej kolega napisał szukanie sprawnego gaźnika 2EE jak był orginalnie mija się z celem zupełnie, całkowicie sprawny będzie bardzo drogi. Sterownik po prostu wyjmij z wiązkami i sprzedaj tylko sprawdź czy coś z jego wiązki nie zostało wykorzystane do gaźnika który masz - potrzebny jest tylko plus po zapłonie i masa do niego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Orgi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2013 01:11

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Orgi325 » śr lut 27, 2013 23:13

Ok, jutro dodam zdjęcia tego gaznika.



sterkam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:33
Lokalizacja: okolice Krakowa

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: sterkam » ndz mar 10, 2013 20:36

ja mam pytanie odnośnie gaźnika 2ee, gaźnik pracował idealnie do moment gdy musiałem wymienic uszczelke pod głowica. odpalał idealnie na benzynie na gazie nie zamulał w ogóle. a po złożeniu silnika znów do kupy zaczeły się problemy a mianowicie nic co jest sterowane elektrycznie nie pracowało. do tej pory udało mi sie uruchomić regulator biegu jałowego i ta dysze czy zawór co jest nad nim. nie pracuje jeszcze potencjometr przepustnicy i nastawnik ssawki z tym ostatnim to mam pytanie dlaczego we wtyczce od niego na przewodzie od masy pojawił sie biegun dodatni??? pozdrawiam :okej:



Orgi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2013 01:11

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Orgi325 » pt mar 15, 2013 00:36

Witam. Po długiej nie obecności dodaję foty tego mojego gaznika.


Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Paweł Marek » pt mar 15, 2013 01:11

Najprawdopodobniej 2E3 zakręcony na starej podstawce z PN w związku z czym gaźnik jest odwrotnie. Numery sa na bocznej krawędzi pokrywy po przeciwnej stronie niż napis Pierburg (czyli u góry zdjęcia) możesz odczytać,a tu proszę stronke z wykazem znajdziesz od czego jest ten gaźnik.
http://www.ruddies-berlin.de/Vergaser2E3.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Gaźnik 2E3 obsługiwał różne silniki od 1.3 do 1.9 - może się więc nadawać - ale oczywiście zależnie od pojemności różnił się parametrami głównie średnicami dysz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Orgi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2013 01:11

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Orgi325 » pt mar 15, 2013 01:30

Czyli to że samochód słabo przyśpiesza i słabo wkręca się na obroty to nie jest jednak wina tego gaznika ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Paweł Marek » pt mar 15, 2013 01:48

Orgi325, oj kolego przecież znamy na razie tylko ogólny typ gaźnika 2E3, napisałem ci że były jego różne odmiany i zaproponowałem co zrobić żebyś się dowiedział co ci założono: znajdź wreszcie ten numer, lampką zaświecisz i znajdziesz. Bez tej informacji nie dojdziemy czy winny jest niewłaściwy gaźnik czy jakaś jego awaria. Generalnie z tymi gaźnikami problemy jeśli są to z regularną praca silnika na zimnym silniku albo na wolnych obrotach, podczas jazdy zmulenia nie powinno być ale właśnie pod warunkiem że dysze w tym gaźniku są odpowiednie dla pojemności silnika. Gdy więc się dowiesz z jakiego silnika pochodzi ten gaźnik to będzie można się zastanowić czy można będzie coś pokombinować ze zmianą dysz ew. ze zmianą wydatku pompki przyśpieszającej - to są 2 najważniejsze rzeczy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Orgi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2013 01:11

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Orgi325 » pt mar 15, 2013 02:17

Dzięki Kolego za stronkę. Jutro odczytam ten numer i będę szukał z jakiego silnika pochodzi ten gaznik.



Orgi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2013 01:11

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Orgi325 » pt mar 15, 2013 21:42

030129016 E Po odczytaniu tego numeru z gaznika sprawdziłem ten numer na tej stronie i tam jest napisane że gaznik ten pochodzi z Volkswagena 1,3 40 kW który chyba był produkowany od 01.1987 -



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Paweł Marek » sob mar 16, 2013 21:01

No tak to jest gaźnik do silnika MH 1,3, cóż mogę napisać, ma chyba sporo mniejszy prześwit obu gardzieli więc nie masz szansy odzyskac pełnej mocy. Może by się udało coś poprawić zmieniając dysze ale nie wiem - nie robiłem takich doświadczeń nigdy. Może poszukasz właściwego gaźnika 2E2, w końcu jeśli ten Twój jest sprawny to może jakąś zamianę uzgodnisz - ja bym tak zrobił, i od razu potrzebna podstawka własciwa - będzie lustrzanym odbiciem tej która masz obecnie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Orgi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2013 01:11

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Orgi325 » ndz mar 17, 2013 21:45

No będę musiał znaleść ten gaznik 2E2 tak jak mówisz. Bo Samochód nie zbiera się zupełnie. A z tym 2E2 jak jest ? Muszę kupić go od silnika 1,6 tak ? Muszę patrzeć się na ten numer ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Paweł Marek » śr mar 20, 2013 00:20

Tak powinieneś mieć od 1.6, ponieważ paradoksalnie ten od 1.8 ma cieńsze dysze niż od 1.6 i znowu jakiś tam niedobór mocy byłby choć ledwo odczuwalny. Z tym że kolego z zakupem gaźnika nie jest tak łatwo. Albo kupujesz sprawny sprawdzony zregenerowany za wielkie pieniądze, albo tani z niepewnego źródła gdzieś na szrocie, a wówczas trzeba go jakoś umieć przeglądnąć, ew. naprawić i wyregulować. Nie będzie to zbyt trudne ale wiedzy potrzeba, wiele osób rezygnuje z 2E2 na rzecz Webera, poczytaj sobie o tym. Niemniej jak już będziesz miał jakiś 2E2 to pytaj coś się wymyśli. Podstawowe elementy musisz sprawdzić: najważniejszy jest sprawny siłownik 3-położeniowy - tego siłownika - jeśli będzie miał nieszczelności to sam go nie naprawisz - z resztą elementów można sobie dać radę po przeczytaniu paru opisów na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Orgi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2013 01:11

Problem z Komputerem Mk2

Post autor: Orgi325 » śr mar 20, 2013 17:24

Dzięki Kolego za pomoc. Zdaję sobie sprawę że szukanie tego gaźnika nie będzie łatwe. Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie tego gaźnika co mam teraz, mianowicie : Samochód tak jak pisałem wcześniej nie przyśpiesza zupełnie a pali mi w mieście równe 10 - 11 litrów, wydaję mi się że jest to trochę za dużo. Czy te spalanie może być tak duże przez ten gaźnik ? Bo wydaję mi się że powinien palić trochę mniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości