Vw Bora- Problem z ESP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hubert(Śpioch)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 16, 2012 21:57

Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: Hubert(Śpioch) » ndz mar 10, 2013 17:30

Witam

Na wstępie napisze ze przekopałem juz pare tematow zwiazanych z esp , ale w żadnym nie byl opisany mój problem. Mój problem polega na tym że gdy przyciskam przycisk esp nic się nie włącza. Ok 2 tyg temu jak kupilem samochód i wracałem do domu udało mi sie włączyc esp , ale potem nie mogłem go wyłączyć dopiero ponowne odpalenie pomoglo. Jak odpalam samochod kontrolka sie pali tzn na zapłonie. Jak ruszam czy to na blocie czy na lodzie to kontrolka mruga czyli tak jakby dzialało. Kostka za włącznikiem esp raczej sie nie rozpięła bo przycisk jest podświetlony. No i wlasnie nie wiem gdzie lezy problem , miał ktos cos takiego ?

Jeszcze jedno czy po naciśnięciu przycisku od podgrzewania szyby powinna sie palic kontrolka na desce czy tylko guzik sie bedzie na zolto palil ? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: Qto » ndz mar 10, 2013 17:46

Hubert(Śpioch) pisze: gdy przyciskam przycisk esp nic się nie włącza.
ESP się nie włącza...tylko wyłącza. Przycisk na desce to nie włącznik a wyłącznik
Hubert(Śpioch) pisze:wracałem do domu udało mi sie włączyc esp
raczej wyłączyć
Hubert(Śpioch) pisze:potem nie mogłem go wyłączyć dopiero ponowne odpalenie pomoglo
raczej włączyć...sterownik złapał jakiś błąd
Hubert(Śpioch) pisze:Jak ruszam czy to na blocie czy na lodzie to kontrolka mruga czyli tak jakby dzialało
nie jakby tylko działa
Hubert(Śpioch) pisze:nie wiem gdzie lezy problem
po takim opisie ciężko stwierdzić bo z tego co piszesz, to ESP działa prawidłowo...jedynie z wyłącznikiem coś jest nie tak, że nie można wyłączyć systemu
Hubert(Śpioch) pisze:Jeszcze jedno czy po naciśnięciu przycisku od podgrzewania szyby powinna sie palic kontrolka na desce czy tylko guzik sie bedzie na zolto palil ?
tylko włącznik

proponuję zapoznać się z instrukcją obsługi auta



Hubert(Śpioch)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 16, 2012 21:57

Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: Hubert(Śpioch) » ndz mar 10, 2013 19:06

Ok dzieki wielkie , wtedy naprawdę mi sie włączył jak wcisnąłem , faktycznie musi cos byc nie tak bo nie moge wylaczyc esp , przykładowo ruszam na lodzie zaczyna mrugac wciskam przycisk esp i nadal mruga



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: Qto » ndz mar 10, 2013 19:07

zapalona kontrolka oznacza wylączony system...brak kontrolki to system włączony. Kontrolka mrugająca oznacza, że system aktualnie pracuje



Hubert(Śpioch)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 16, 2012 21:57

Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: Hubert(Śpioch) » ndz mar 10, 2013 19:12

Ok czyli wtedy go wyłączyłem , zajrzę do tego przycisku. Dzieki wielkie za pomoc



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Re: Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: Paulex » wt mar 12, 2013 17:31

Hubert(Śpioch) pisze:Ok dzieki wielkie , wtedy naprawdę mi sie włączył jak wcisnąłem , faktycznie musi cos byc nie tak bo nie moge wylaczyc esp , przykładowo ruszam na lodzie zaczyna mrugac wciskam przycisk esp i nadal mruga
Nie bardzo widzę sens wyłączania esp podczas pracy(ruszania na śliskim), nie wiem czy komputer na takie coś pozwoli i może dlatego nie reaguje przycisk. Jak chcesz palić gumę to wyłącz przed ruszaniem i wtedy kontrolka się zaświeci sygnalizując wyłączenie systemu. U mnie samo wciśnięciei puszczenie szybko przycisku nie daje rezultatu. Muszę go przytrzymać przez około 1-2 sek. W sumie się nie dziwię system bezpieczeństwa także samo pyknięcie przycisku nie może chyba go tak odłączyć. Mogę się oczywiście mylić bo jest wiele osób tutaj wiedzących dużo dużo więcej niż ja i chwała im za to:) Próbuj podczas postoju, a nie ruszania gdy koła się ślizgają. Daj znać co i jak wyszło.


TDI -> The Devil Inside

SObolxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 16:20
Lokalizacja: Knurów

Re: Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: SObolxx » śr mar 13, 2013 17:32

Paulex pisze:
Hubert(Śpioch) pisze:Ok dzieki wielkie , wtedy naprawdę mi sie włączył jak wcisnąłem , faktycznie musi cos byc nie tak bo nie moge wylaczyc esp , przykładowo ruszam na lodzie zaczyna mrugac wciskam przycisk esp i nadal mruga
Nie bardzo widzę sens wyłączania esp podczas pracy(ruszania na śliskim), nie wiem czy komputer na takie coś pozwoli i może dlatego nie reaguje przycisk. Jak chcesz palić gumę to wyłącz przed ruszaniem i wtedy kontrolka się zaświeci sygnalizując wyłączenie systemu. U mnie samo wciśnięciei puszczenie szybko przycisku nie daje rezultatu. Muszę go przytrzymać przez około 1-2 sek. W sumie się nie dziwię system bezpieczeństwa także samo pyknięcie przycisku nie może chyba go tak odłączyć. Mogę się oczywiście mylić bo jest wiele osób tutaj wiedzących dużo dużo więcej niż ja i chwała im za to:) Próbuj podczas postoju, a nie ruszania gdy koła się ślizgają. Daj znać co i jak wyszło.
Dokładnie, u mnie jest tak samo. Trzeba chwilę przytrzymać przycisk ESP i się wyłącza, w czasie jazdy nie próbowałem, ale wątpie, że da się wyłączyć, szczególnie jak koła się ślizgają :okej:



Hubert(Śpioch)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 16, 2012 21:57

Vw Bora- Problem z ESP

Post autor: Hubert(Śpioch) » śr mar 13, 2013 20:29

Ani w czasie postoju ani w czasie jazdy nie da sie wyłączyć, dłuższe przytrzymanie tez nic nie daje. Najpewniej mam rozwalony przycisk , ale jeszcze nieskablowaniem drugiego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości