Czujnik temperatury 2-pinowy, problem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Qkis1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 22:08

Czujnik temperatury 2-pinowy, problem.

Post autor: Qkis1993 » ndz mar 03, 2013 13:43

Witam wszystkich..

Zwracam się z następującym problemem, a mianowicie chodzi o czujnik temperatury w moim golfie.
Golf III 1,8 1991r. LPG.

Wymieniałem, w zeszłym roku silnik i w tym "nowym" jest czujnik temperatury na 4 piny, który nie działa ( po wyjęciu widać pęknięcie )..
Przypomniałem sobie o starych częściach z poprzedniego silnika i znalazłem stary czujnik, który działał dobrze tylko, że ma on wejście tylko na 2 piny..

i tu jest moje pytanie: czy mogę go zamontować ( jeśli tak to jak połączyć kable ) i czy w takim przypadku będzie sygnał do komputera o odpowiedniej temperaturze?

Dzięukuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Czujnik temperatury 2-pinowy, problem.

Post autor: muszkatobiasz » ndz mar 03, 2013 16:17

jak wymieniałeś silnik czy instalacje też wymieniałes? jak nie to podłącz wtyczke do tegio starego czujnika i tyle



Qkis1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 22:08

Re: Czujnik temperatury 2-pinowy, problem.

Post autor: Qkis1993 » ndz mar 03, 2013 16:34

No właśnie wymieniłem instalację, ponieważ kupiłem silnik wraz z instalacją.. Stary czujnik na początku działał, ale niestety padł i ma wejście na 4 piny.. a czujnik z poprzedniego ma na 2 piny, czerwony.. Jest możliwość by go podłączyć?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Czujnik temperatury 2-pinowy, problem.

Post autor: muszkatobiasz » ndz mar 03, 2013 16:40

raczej nie bo komputer czyta z z dwóch pinów i z drugich idzie na zegary czujnik kosztuje grosze weś stary na wzór a tamten dwu pinowy wstaw chwilowo żeby jeżdzić mozna było zeby płyn nieleciał!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości