Sonda Lambda

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Sonda Lambda

Post autor: Sapi12 » czw lut 28, 2013 18:31

Witam. Mam pytanie dotyczące sondy w golfie mk2 1.8 GT. Silnik wygląda tak Obrazek
Kupiłem golfa i pali jak smok za 25zl zrobię 15km, nie zwróciłem uwagi że nie było sondy w ogóle i jak szukałem kabelka czarnego do sondy to nigdzie go nie ma. Szukałem w google i nigdzie nie mogłem znaleźć dokąd idzie kabelek z sondy bo nigdzie go nie ma i bym nowy poprowadził.
Obrazek
Drugie pytanie to co to jest za kostka do czego jest i jak podłączyć kabelki bo jeden ma napięcie.
Obrazek


Brokuł

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Sonda Lambda

Post autor: agrala » pt mar 01, 2013 11:31

Kabel z sondy idzie do ECU ktory jest na podszybiu z lewej strony auta.
To spalanie nie jest zwiazane z sonda.
Masz instalacje LPG na registerze wiec tam sonda do niczego nie jest podpieta.
Trzeba wyregulowac poprawnie instalacje LPG.
Zamontuj oslone rorzadu.



Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Re: Sonda Lambda

Post autor: Sapi12 » pt mar 01, 2013 15:52

Gaz dawałem do wyregulowania i to nie pomogło. A tyle mi pali na benzynie. To jak nie sonda to co jeszcze może być sondę wymienię na dniach i tak i się okaże. Jakieś inne pomysły macie przez co takie spalanie ?

A co to za kostka która znajduje się na kolektorze ??


Brokuł

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Sonda Lambda

Post autor: Paweł Marek » sob mar 02, 2013 11:43

Sapi12, poczytaj o wtrysku mechanicznym ke-jetronik (np silnik GX bo taki chyba masz - lub PL - silniki GT są na gaźnikach) , pracując na LPG z reguły pada mu przepływomierz z rozdzielaczem benzyny - jest to część precyzyjna, droga i trudna do kupienia w dobrym stanie, oraz fachowców od tego wtrysku już prawie niema. W sumie masz skarbonkę. Możesz zadbać tylko o dobrą regulację LPG i na nim jeździć, a wchodząc w większe koszty przełożyć w miejsce mechanicznego wtrysk elektroniczny z silników PB lub PF- tematy o tym są. Elementy do tego kupisz na szrocie , tanio nie będzie ze względu na drogi przepływomierz klapkowy który musiałbyś dokupić między innymi, ale czy dasz z tym radę zdecyduj sam.
Sonda o którą pytasz jest tym wtrysku, ale jej działanie jest tylko trochę korekcyjne, czyli wpływa na spalanie ale nie w takim zakresie żebyś mógł jej brak winić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości