Auto traci prąd podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukchar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:05

Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: lukchar » pt lut 22, 2013 18:38

Witam, jadę dziś po ojca na bazę, aż tu nagle zauważyłem że wskaźnik od benzyny i temperatury spada na zero. Światła osłabły, wycieraczki wolno zbierają, ogrzewanie słabło... kontrolka od alternatora się nie świeci. Akumulator nowy, tydzień temu kupiłem bo miałem podobną akcję więc myślałem że to akumulator. Cudem dojechałem do domu, na niskich obrotach samochód zgasł, chciałem odpalić to efekt był taki, że ani razu nawet nie zakręcił- tak jakby się aku rozładował do zera. Dodam, że regulator napięcia był wymieniany z pól roku temu, aha dodam jeszcze, że pasek klinowy tydzień temu zakładałem i od 2 dni strasznie piszczał podczas jazdy. Proszę o pomoc, wszystkie styki przeczyściłem na aku i alternatorze.



johnny_b4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lip 24, 2010 21:16
Lokalizacja: kg

Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: johnny_b4 » pt lut 22, 2013 20:13

Sprawdź szczotki, też miałem tak że nie świeciła się kontrolka ładowania a nie lądował.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » pt lut 22, 2013 20:21

lukchar, jak kolega wyżej pisze, szczotki do alternatora które sa razem z regulatorem napiecia - ale można je wymienić osobno sprawdzisz sam ew wymienisz. Jesli to nie pomoże to coś głębszego w alternatorze się posypało, możesz się bawić z tym sam jesli masz czas, opisy w necie są. Albo oddaj go do regneracji, lub kup uzywany


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukchar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:05

Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: lukchar » pt lut 22, 2013 20:29

Auto postało trochę ok. 1h, podchodzę i odpala bez problemu. Chłopaki jutro pojadę do sklepu kupie szczotki i wymienienie.



lukchar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:05

Re: Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: lukchar » sob lut 23, 2013 12:18

Szczotki wymienione, albo brak poprawy, pomocy.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: grandi » sob lut 23, 2013 12:43

Pytanie jakie szczotki kupiłeś , bo ja polecam tylko hella lub bosch , ja miałem podobny przypadek , powodem była zużyta bieżnia


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

lukchar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:05

Re: Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: lukchar » sob lut 23, 2013 12:54

Bosh kupiłem, bieżnia troche zjechana jest, ale powinno jeszcze ładować.



lukchar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:05

Re: Auto traci prąd podczas jazdy

Post autor: lukchar » sob lut 23, 2013 17:25

Panowie, pożyczyłem od kumpla sprawny alternator i nadal to samo. Zdjąłem kleme + i po chwili dotknąłem do aku i zauważyłem że iskra jest, czyli jakieś spięci jest, potem pogrzebałem kluczem przy alterantorze i znowu zaiskrzyło, czyli prąd gdzieś ucieka. Pomocy, co może być przyczyną, gdzie szukać? Tyle tych tam kabli, że trudno się połapać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości