Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gruby93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:43

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: gruby93 » ndz lut 17, 2013 21:27

Witam wszystkich mam taki dziwny problem zacznę od tego ze zgasły mi swiatała drogowa ale na szczęście były to tylko bezpieczniki. Sprawdzając czy jest dobrze włączyłem świata bez włączania zapłonu i chciałem mignąć długimi i okazało sie ze przy okazji włączyło sie radio (radio u mię podłączone pod zapłon) i do tego włącza sie dmuchawa :shock: jeszcze jedno dziwna rzecz znalazłem chciałem podłączyć radio tak by nie trzeba było mieć włączonego zapłonu miałem tak wcześniej i było ok teraz gdy złączam te kable żółty z czerwonym tam koło radia to dmuchawa zaczyna wiać i przy tym słychac jak przekaźnik nr 1 pyka z góry wszystkim dzięki za pomoc bo ja nie mam pojęcia co to jest



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: lukasz.gtd » ndz lut 17, 2013 21:59

Masa Ci gdzieś nie łączy i przez włókno żarówki zamykasz obwód, wiesz szukaj w tym kierunku.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: TheBiSHoP » pn lut 18, 2013 12:18

nic w tym dziwnego, ani zepsutego.W każdym golfie tak jest. Jeśli prześledisz schematy to dowiesz się dlaczego tak się dzieje.


Obrazek Obrazek

lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: lukasz.gtd » pn lut 18, 2013 17:15

gruby93 pisze:gdy złączam te kable żółty z czerwonym tam koło radia to dmuchawa zaczyna wiać i przy tym słychac jak przekaźnik nr 1 pyka z góry wszystkim dzięki za pomoc bo ja nie mam pojęcia co to jest
To raczej nie jest normalne, a o tych światłach, to nie wiedziałem.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

gruby93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:43

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: gruby93 » pn lut 18, 2013 17:39

Dla mnie to elektryka w większości to czarna magia ale z tymi kablami co koło radia sa to nie jest chyba normalne jeżeli było połączone i było git a teraz taka niespodzianka. Teraz jak będę miał czas to mase sprawdze



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: BolekLodz » pn lut 18, 2013 18:45

Wiatrak zapewne nie jest ustawiony na "0". To byłoby dziwne. W jaki sposób połączyłeś plusy? Czerwony i żółty przewód z kostki radia dołączyłeś do jakiegoś przewodu ze stałym plusem? Czy 2 przewody w instalacji samochodu zwarłeś i dołączyłeś do nich 1 z kostki od radia? Tylko ten pierwszy sposób jest prawidłowy. Ten drugi spowoduje właśnie połączenie stałego plusa z tym po zapłonie w instalacji samochodu, przez co można w każdym momencie włączyć odbiorniki które powinny pracować tylko po zapłonie.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

gruby93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:43

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: gruby93 » pn lut 18, 2013 19:05

moje radio było podłączone tak ze pomiedzy kostkami miałem rozłaczane kable na tych okrągłych wsuwkach i rozłączyłem żółty i złączyłem z czerwonym i wtedy włącza sie nawiew



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne obiawy elektryki w golfie 2 gt

Post autor: Zico63b » pn lut 18, 2013 20:24

Bo to Kolega źle robi: można sobie wybierać tymi złączkami zasilanie "z zapłonu" lub "stale" - lecz zmieniając na drugie, pierwsze NALEŻY ODŁĄCZYĆ. Nie wiem jak Kolega tam poczarował, sam musi się rozpatrzeć, natomiast widać z tego, ze radio dostaje stałego plusa ale zapłon się nie odpina i TEŻ DOSTAJE PRĄD; ot' i wszystko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości