Rozrusznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Rozrusznik

Post autor: GolfikMKII » wt lut 12, 2013 18:24

Witajcie

wczoraj odpalilem auto przejechalem z 5km i zgasilem pozniej gdy chcialem odpalic bylo tylko cyk i nawet nie zakreci. Co moglo sie stac? szczotki wygladaja na dobre

rozrusznik to BOSCH 0 001 12 003 jakies inne oznaczenie na nim to 055 911 023 K

mozna gdzies dostac szczotki ? mam silnik 1.6PN podejdzie od jakiegos innego modelu rozrusznik ?

i najwazniejsze czy rozrusznik ma swoj bezpiecznik?



volver3
vw maniac
vw maniac
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 11:32

Rozrusznik

Post autor: volver3 » wt lut 12, 2013 20:01

Przyczyn może być kilka ;rozładowana bateria ,automat lub bendyks nie wyrzuca, a z tego co wiem to rozrusznik nie ma żadnego bezpiecznika



GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Rozrusznik

Post autor: GolfikMKII » wt lut 12, 2013 22:13

aku jest full takze to na pewno nie to, automat tj co ? bednix jest ok normlnie chodzi tylko cos mi sie zdaje ze nie zalacza napiecia do silnika albo nie wyrzuca nr 10 z tego schematu http://mk2.vwgolf.pl/porady/rozrusznik/1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozrusznik

Post autor: Paweł Marek » wt lut 12, 2013 23:38

chodzi ci o cześć 16 nie 10. Możliwe, ale jeśli słyszysz wyraźne "cyk" to raczej cewka działa. Możliwe jest uszkodzenie stycznika lub szczotek - trudno być pewnym bez rozbiórki rozrusznika. Jeśli masz czas to go rozbieraj, jeśli nie oddaj do zakładu specjalistycznego, porządnie zregenerowany przeżyje auto zapłacisz raczej nie więcej jak 150. Niby używki są tańsze - ale po regeneracji wiesz co masz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Rozrusznik

Post autor: GolfikMKII » śr lut 13, 2013 08:14

ze tak powiem rozebralem ale ta dolna czesc gdzie jest bednix bo tam gdzie jest ta gorna i 3 sruby krzyzakowe nie moge odkrecic bo sruby sa rozwalone bo ktos juz rozkrecal. Ale chcialbym wiedziec jaki inne podejda slyszalem ze tylko od 1.6 i 1.8 ale od golfa III tez jakis podejdzie bo znalazlbym na allegro jakas uzywke albo u sb w sklepie kupil nowke za 150zl ale rozrusznik potrzebuje na juz.

aa i szczotki sa ok sprawdzalem dosc duze ladnie przylegaja przejscie na komutator jest



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozrusznik

Post autor: Paweł Marek » śr lut 13, 2013 20:04

Nówki zamiennika nie kupuj to jest kiepski wyrób. Tymi śrubami to się nie przejmuj, prawie nigdy nie puszczają po dobroci i trzeba użyć wiertarki, jedynie czasem wkrętak udarowy deje im radę. Pamiętaj o wymianie tulejki w obudowie skrzyni biegów jak będziesz zakładał sprawny rozrusznik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GolfikMKII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:15

Rozrusznik

Post autor: GolfikMKII » śr lut 13, 2013 20:19

ok jutro jade do tuning shopu czyli na zlom mzoe cos dorwe bo z mojego chyba nici cos mi sie zdaje ze nie uratuje go



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości