Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wajduś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 06, 2013 21:05

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: Wajduś » śr lut 06, 2013 21:23

Witam. Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu mam zapaloną kontrolke poduszek powietrznych. Nie dało się podpiąć Borówki pod kompa gdyż elektryk stwierdził, że komputer samochodu odrzuca jego oprogramowanie. Jak by to był jeden koleś powiedział bym, że ma szajs program ale że aż u 3?????? :ass:
Niech mi ktoś coś porawdzi.. I czy to prawda, że jak sie podłącza kompa to odpowiedzialność wystrzelenia poduszek spada na mnie ?
Z góry dzięki za odpowiedź..



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: hayperekpo » śr lut 06, 2013 21:46

Wajduś pisze:Nie dało się podpiąć Borówki pod kompa gdyż elektryk stwierdził, że komputer samochodu odrzuca jego oprogramowanie
Niech Ci "fachowiec" wyjaśni co to znaczy "odrzuca". Nie widzi żadnego sterownika czy tylko sterownika poduszek (uszkodzony lub wiązka przerywa)? Napisz jakim programem próbuje skanować (starszych aut możesz sprawdzić nowymi interfejsami, które mają tylko CAN).
Wajduś pisze: I czy to prawda, że jak sie podłącza kompa to odpowiedzialność wystrzelenia poduszek spada na mnie ?
Duuużo VAG'ów skanowałem i jak na razie w żadnym poduszki nie strzeliły przy podłączeniu komputera.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Wajduś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 06, 2013 21:05

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: Wajduś » śr lut 06, 2013 23:05

Powiedział, że nie może się podpiąć pod komputer. "nie da się" tak mi powiedział. Próbował 2 programami jakimiś. Już nie wnikałem w to jakie to były programy. Podobno to dobry elektryk wiele opinii na to wskazywało. Byłem u dwóch innych i taka sama sprawa. Powiedzieli, że nie mogą się podpiąć. Jeżdżę już tak z 3 miesiące. Teraz przy następnym przypływie gotówki spróbuję dalej u jakiegoś innego. Na pewno zapytam jakim programem to robi i dam Ci znać. Wypytam się o te ich słowa typu odrzuca, nie mogę się podpiąć. A jeśli nie to powiem, że są po prostu do :ass:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: Qto » śr lut 06, 2013 23:15

Jak kolejny magik nie będzie mógł się połączyć to niech spróbuje z innym sterownikiem...np silnika.
Można też spróbować podpiąć linię K prosto pod sterownik poduszek, pin 9 przy sterowniku 50pin...pin 54 przy sterowniku 75pin (od maja 99)



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: cinek2004 » czw lut 07, 2013 10:06

Wajduś, napisz w dziale regionalnym, moze ktos z forumowiczow pomoze.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: grg474 » czw lut 07, 2013 21:48

1. przepinowane łącze
2. odcięta linia K
3. "fachowiec" do :ass:

Skund jesteś?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: edzio » pt lut 08, 2013 12:31

Dlaczego fachowiec do :ass: ,może źle podpięte radio albo sensor uszkodzony, po włączeniu zapłonu mignie?(zgaśnie na chwilę),czy cały czas pali .



Wajduś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 06, 2013 21:05

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: Wajduś » pt lut 08, 2013 20:57

grg474 ja z kujawsko pomorskiego. Około 20 lutego śmigam do kolejnego elektryka i przedstawię mu sytuację tak jak mówicie. Jeśli, to nie pomoże, to już nie mam zielonego pojęcia..
odepnę kontrolkę i nie będzie wkurzać :hmm:



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: hayperekpo » pt lut 08, 2013 23:17

Wajduś pisze:odepnę kontrolkę i nie będzie wkurzać :hmm:
Lepiej zaklej :helm:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: cinek2004 » pt lut 08, 2013 23:29

Jesli swieci tylko kontrolka AB w liczniku, to luz. Gorzej jak jest blad w sterowniku poduch, wtedy poduszki nie wystrzela.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: grg474 » pt lut 08, 2013 23:38

edzio pisze:Dlaczego fachowiec do :ass: ,może źle podpięte radio albo sensor uszkodzony,
to fachowiec do :ass: bo nie sprawdził miernikiem - fachowiec co umie tylko podpiać kabelek i powiedzieć że brak komunikacji to nie fachowiec


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Zielony
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 109
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 15:20
Lokalizacja: GRUPA POMORZE

Re: Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: Zielony » pt lut 08, 2013 23:49

grg474 pisze: to fachowiec do :ass: bo nie sprawdził miernikiem - fachowiec co umie tylko podpiać kabelek i powiedzieć że brak komunikacji to nie fachowiec
Z tym panem się zgadzam, w swoim mk4 miałem podobną sytuację. Znajomy mi to sprawdził z wioski obok, najpierw kompem ale komp mu coś na początku nie wykrył ale potem mu wykryło za którymś razem. Czaił o co chodzi i miernikiem sprawdzał. Nie jest to fachowiec ale usterkę naprawił.

Dałbym namiary ale jest w wojsku, gdzieś go przenieśli.


Obrazek

MERCEDES - BENZ S 500 L

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Zapalona kontrola poduszek powietrznych

Post autor: edzio » sob lut 09, 2013 13:50

Wajduś pisze:ja z kujawsko pomorskiego.
daj na PW.dokładniejsze dane ,jak gdzieś niedaleko to podjedziesz do mnie ,zrobie bez problemowo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości