1.3 NZ problem ze światłami mijania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: VwAudiManiak » czw sty 03, 2013 21:36

Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy. Mam mały problem ze światłami mijania w swoim aucie. Otóż np po porannym odpaleniu silnika, jak już chce jechać włączam światła przyciskiem na światła Mijania i zapalają się dopiero po jakichś 3-5 sekundach. Czym to może być spowodowane? dodam że po włączeniu przycisku światła pozycyjne zapalają się od razu. Jak samochód postoi krótki czas to ze światłami mijania też nie ma problemu. Dopiero po dłuższym postoju np po nocy. Czym to może być spowodowane? czy winny może być włącznik? z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Anel626
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 304
Rejestracja: wt gru 28, 2010 21:22
Lokalizacja: Żywiec

1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: Anel626 » czw sty 03, 2013 21:43

Moze byc ze za stare sa przewody do lamp. Duzy opor daja. Musial bys sprawdzic przewodnosc przewodow od przycisku do lampy.


MK2 1.6 PN <-- Było
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=492847" onclick="window.open(this.href);return false; <-- Jest 1.6 TD

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: mariusz33 » czw sty 03, 2013 22:29

Moze sam wlacznik podmien.


Mariusz

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: VwAudiManiak » czw sty 03, 2013 22:39

mariusz33 pisze:Moze sam wlacznik podmien.
Jak znajdę troche czasu to podmienie i posprawdzam wszystko. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Pozdro



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: szela81 » czw sty 03, 2013 23:34

Na wyłączonym prądzie psiknij włącznik (piny i kostkę) i kostki lamp jakimś szprajem do elektryki (contact spray np. ) poczekaj aż przeschnie i podłącz ponownie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: Paweł Marek » sob sty 05, 2013 00:50

sprawdź czy tak samo jest z długimi to pomoże cię nakierować na miejsce usterki, oraz zanim się światła zapalą pociąg manetkę jakbyś błyskał długimi - sprawdź czy wtedy długie zapalą się natychmiast z pełną mocą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: VwAudiManiak » sob sty 05, 2013 19:46

Paweł Marek pisze:sprawdź czy tak samo jest z długimi to pomoże cię nakierować na miejsce usterki, oraz zanim się światła zapalą pociąg manetkę jakbyś błyskał długimi - sprawdź czy wtedy długie zapalą się natychmiast z pełną mocą.
Dzisiaj sprawdzałem i z długimi nie ma żadnego problemu, włączają się bez problemu. Ale zauważyłem dzisiaj że jak światła mijania są włączone, i wystarczy że dotkne przełącznika od dołu, tak jakbym chciał wyłączyć, i włączają się światła postojowe. Więc chyba coś nie halo jest z przełącznikiem...



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem ze światłami mijania

Post autor: VwAudiManiak » czw lut 07, 2013 20:38

VwAudiManiak pisze:
Paweł Marek pisze:sprawdź czy tak samo jest z długimi to pomoże cię nakierować na miejsce usterki, oraz zanim się światła zapalą pociąg manetkę jakbyś błyskał długimi - sprawdź czy wtedy długie zapalą się natychmiast z pełną mocą.
Dzisiaj sprawdzałem i z długimi nie ma żadnego problemu, włączają się bez problemu. Ale zauważyłem dzisiaj że jak światła mijania są włączone, i wystarczy że dotkne przełącznika od dołu, tak jakbym chciał wyłączyć, i włączają się światła postojowe. Więc chyba coś nie halo jest z przełącznikiem...
Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale wcześniej nie miałem wogóle czasu. A więc problem został rozwiązany. Winny okazał się włącznik świateł. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości