Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: Dziadol » wt lut 05, 2013 19:14

Witam serdecznie odgrzeje starego kotleta..

Natomiast ja mam odwrotny problem z Golfem V 2005...
Od dzisiaj na FIS (pełen)pokazuje czerwoną klapę od komopy silnika jak by była niezamknięta....
Otwieram zamykam i nieraz mryga ze jest otwarta a zaraz gaśnie jako zamknieta...i ponownie się pali. O co LOTTO....
Czy ten czujnik jest w zamku otwierania klapy silnika...????Czy te objawy swiadczą że nawala czy wysterczy WD...???

================================================

Kurcze czeka mnie następna robota....Mam jeszcze problem z dodatkowym światłem STOP w klapie bagarznika nie działa....od 6 miesiecy...
Nie opuszcza się przednia szyba od kierowcy od 3 miesięcy....Ehhh....nie ma jak to było stare MKIII.....Zadnych (prawie) problemów...

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: wanior » wt lut 05, 2013 21:39

Dziadol pisze:Witam serdecznie odgrzeje starego kotleta..

Natomiast ja mam odwrotny problem z Golfem V 2005...
Od dzisiaj na FIS (pełen)pokazuje czerwoną klapę od komopy silnika jak by była niezamknięta....
Otwieram zamykam i nieraz mryga ze jest otwarta a zaraz gaśnie jako zamknieta...i ponownie się pali. O co LOTTO....
Czy ten czujnik jest w zamku otwierania klapy silnika...????Czy te objawy swiadczą że nawala czy wysterczy WD...???

================================================

Kurcze czeka mnie następna robota....Mam jeszcze problem z dodatkowym światłem STOP w klapie bagarznika nie działa....od 6 miesiecy...
Nie opuszcza się przednia szyba od kierowcy od 3 miesięcy....Ehhh....nie ma jak to było stare MKIII.....Zadnych (prawie) problemów...

Pozdro....
Myśle, że Golf IV też był jeszcze ok i to był ostatni dobry Golf.
Wymień tą krańcówkę, która znajduje się w zamku maski. Jak wykręcisz śruby zamka i go podniesiesz w góre to od dołu w zamku będziesz widział że jest krańcówka i pójdą do niej dwa kabelki brązowe. To musisz wymienić.
Daleko mieszkasz bo bym pomógł Tobie z tymi problemami.



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: Dziadol » śr lut 06, 2013 11:28

wanior pisze:Myśle, że Golf IV też był jeszcze ok i to był ostatni dobry Golf.
Wymień tą krańcówkę, która znajduje się w zamku maski. Jak wykręcisz śruby zamka i go podniesiesz w góre to od dołu w zamku będziesz widział że jest krańcówka i pójdą do niej dwa kabelki brązowe. To musisz wymienić.
Daleko mieszkasz bo bym pomógł Tobie z tymi problemami.
Dzięki kolego @wanior za chęć pomocy.... :pub:

Sprawdziłem ten czyjnik...Okazuje się, że on nigdy nie działał...(bynajmniej jak ja go mam).Nie zwracałem na to nigdy uwagi ale po otwarciu klapy na FIS nic nie pokazywało...Nie była podświetlona klapa na czerwono tylko tak jak by była zamknieta...Czyli okazuje się, że jest zepsuty....
Tylko dziwi mnie fakt, ze wczoraj na FIS mrygało i czasami paliło się czały czas jako otwarta klapa komory silnika... Zgasła dopiero jak kilka razy walnąłem mocniej klapą od silnika.. Rozbiore to dzisiaj i zobacze wizualnie jak wyglada najpierw kabloteka....

A jeśli chodzi o dodatkowy STOP to jest masakra...Nie wiem czy tych plastików nie połamie przy próbie demontarzu...Próbowałem je zwalić ale tak się wyginały, że ho...hola....Natomiast saby sprawdzić co z opuszczaniem szyby to muszę zwalić poszycie drzwi, ale to raczej na wiosne...

Teraz musze zobaczyć ten czujnik od klapy i tylni STOP dodatkowy....

Pozdro.....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: doggie » śr lut 06, 2013 12:15

wanior pisze:

Myśle, że Golf IV też był jeszcze ok i to był ostatni dobry Golf.
to Ty tak myślisz bo ja uważam że Mk5 w niczym nie jest gorszy od Mk4 wręcz przeciwnie, kilka lat jeździłem Mk4 i 5 lat Mk5 i mam bardzo dobry punkt odniesienia, wystarczy spojrzeć na ilość poruszanych problemów na forum i od razu widać, że Mk5 jest wysoko w rankingu jeśli chodzi o bezawaryjność, po drugie nie ma auta które się nie psuje

Dziadol masz duży FIS od nowości czy dokładałeś? Do mikrostyku zamka dochodzą dwa kabelki, musisz to wszystko sprawdzić, Co do trzeciego światła stop - nie ma większych problemów, trzeba tylko ostrożnie podważać plastiki w odpowiednich miejscach żeby nie popękało, co do szyby - robiłeś diagnostykę VCDS? Sprawdzałeś czy kable w gumowej otulinie pomiędzy drzwiami a słupkiem A nie są popękane? bo to częsty powód
mariusz75 pisze:Każde MK V ma czujnik otwarcia maski w standardzie, a niedziałający to standard w autach powypadkowych.

chciałbym się jeszcze odnieść do postu mariusza: tak - każdy ma czujnik otwarcia maski ale w większości a przynajmniej we wielu egzemplarzach występuje zwykły zestaw wskaźników który ma nieaktywną kontrolkę otwarcia maski, ja w swoim byłym Mk5 zmieniałem licznik na Full FIS z MFA i jak na starym liczniku praktycznie nic nie było to po zastosowaniu nowego licznika wszystko zaczęło działać jak wskaźniki otawrcia maski, tylnej klapy, wszystkich drzwi z osobna itd...



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: Dziadol » śr lut 06, 2013 13:04

doggie Witaj serdecznie i dzięki za wskazówki...

Odnośnie FIS ..To jest fabryczne...MFA+...Golf jest w wersji Comfortline...Fabrycznie MFA zintegrowana z NAVI....
Po NR. VIN sprwdzony w ASO....Dzisiaj sprawdze, rozkrece zamek w klapie i sprawdze co tam jest nie tak...Jeśli natomiast chodzi o tylny STOP to sprawdzane było na VCDS'ie i żadnego błędu nie ma w elektryce...Także miałem taką nadzieje, że wyjdzie jakiś bład typu zwarcie itp....
Ze STOP'em walczyłem, tylko bałem się, że połamie w mak te plastiki a w gumach idących od nadwozia do klapy tylniej nie ma żadnych uszkodzeń przewodów...tak jak przy drzwiach.....w szybie podejrzewam silniczek ale......Jak wciskam przycisk to słychać tylko takie ''PYK''...


Pozdro.....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: wanior » śr lut 06, 2013 18:47

doggie pisze:
wanior pisze:

Myśle, że Golf IV też był jeszcze ok i to był ostatni dobry Golf.
to Ty tak myślisz bo ja uważam że Mk5 w niczym nie jest gorszy od Mk4 wręcz przeciwnie, kilka lat jeździłem Mk4 i 5 lat Mk5 i mam bardzo dobry punkt odniesienia, wystarczy spojrzeć na ilość poruszanych problemów na forum i od razu widać, że Mk5 jest wysoko w rankingu jeśli chodzi o bezawaryjność, po drugie nie ma auta które się nie psuje


Wiem, że długi czas miałeś Golfa V 90KM po modzie ale ja powiem Tobie swój przykład. Miałem Golfa V 1,9TDI 105KM w jednej z najbogatszych wersji i przy 124tyś.km. siadła pompa w baku, dodatkowo kiepsko palił jak sie rozgrzał, krańcowka w zamku maski i jeszcze pare dupereli, których nie pamiętam i gdybym nie miał swojego VCDS-a to bym zbańczył na tym aucie, a mam Golfa IV 2003 rok po liftingu i ma 210tyś.km i jeszcze nawet złotowki w niego nie włożyłem poza wymianą na czas filtrów i oleju.
Dlatego napisałem że golf IV był ostatnim dobrym Golfem a piątka to byłeś szcześliwy bo miałeś 1,9TDI nawet Audi kupiłeś z tym silnikiem a gdybys miał 2,0TDI to chyba byś troszkę inaczej pisał ale ja nie jestem na tym forum po to aby sie z kimś sprzeczać co było lepsze tylko jak moge pomóc to pomagam a koledze napisałem swoje odczucie co do nowszych Golfów.
Pozdrawiam wanior



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: Dziadol » śr lut 06, 2013 21:31

@Panowie...

Witam...
Więc rozkreciłem to ustrojstwo...Przy klapie komory silnika nie ma żadnego czujnika.
Natomiast po wyjęciu grila odkręciłem zamek na przednim pasie. I tam są doprowadzone kable do jakiegoś rodzaju kostki. Ta kostka jest, nie wiem z czego ale jakby z jakiegoś twardego tworzywa typu węglik. Kable są na stałe zamontowane ''wtopione"w tą kostkę i bez żadnych wtyków. Nie wyciagałem na siłe bo jeszcze linka od otwierania klapy jest zamontowana w niewiadomy mi sposób..... Skreciłem i zostawiłem to... Nie znam się na tym i nie wiem jak się za to zabrać..aby nie pourywać kabli itp.....

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: wanior » śr lut 06, 2013 23:08

Dziadol pisze:@Panowie...

Witam...
Więc rozkreciłem to ustrojstwo...Przy klapie komory silnika nie ma żadnego czujnika.
Natomiast po wyjęciu grila odkręciłem zamek na przednim pasie. I tam są doprowadzone kable do jakiegoś rodzaju kostki. Ta kostka jest, nie wiem z czego ale jakby z jakiegoś twardego tworzywa typu węglik. Kable są na stałe zamontowane ''wtopione"w tą kostkę i bez żadnych wtyków. Nie wyciagałem na siłe bo jeszcze linka od otwierania klapy jest zamontowana w niewiadomy mi sposób..... Skreciłem i zostawiłem to... Nie znam się na tym i nie wiem jak się za to zabrać..aby nie pourywać kabli itp.....

Pozdro....
No bo to nie jest przy masce tylko własnie w zamku we wzmocnieniu czołowym (przednim pasie), a to o czym mówisz to jest krańcówka. Jak znasz obsługę miernika (multimetru) to ta krańcówka na tych dwóch przewodach musi mieć przejście a w drugiej pozycji jak nadusisz jej guziczek który tam wystaje nie może być przejścia. Postaram się jutro wrzucić zdjęcia, żebyś wiedział o czym pisze. Jeśli nie znasz sie na elektryce to daruj sobie i jedz do jakiegoś znajomego swojego elektryka i żeby on to sprawdził Tobie czy jest sprawne czy nie. Jak miałeś zamek na wierzchu to podważasz taki plasticzek i przesuwasz krańcoweczkę i ją wyciągasz z zamka. Kiedyś kosztowała w serwisie VW 98zł. ile dzisiaj to nie wiem. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: Dziadol » czw lut 07, 2013 00:00

@wanior

Dzięi serdeczne...Mniejwięcej wiem o czym piszesz...Ogladałem to dokładnie lecz nie znam zasady działania owego czujnika...
Właśnie jest tak jak napisałes. Na elektryce się nie znam.

Zastanawiałem się jak to wymontować nie urywając kabli i linki, bo siły mam wiele...

Wyglada to dokładnie tak =====>>> http://allegro.pl/vw-golf-v-jetta-zamek ... 85431.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: wanior » czw lut 07, 2013 05:55

Dziadol pisze:@wanior

Dzięi serdeczne...Mniejwięcej wiem o czym piszesz...Ogladałem to dokładnie lecz nie znam zasady działania owego czujnika...
Właśnie jest tak jak napisałes. Na elektryce się nie znam.

Zastanawiałem się jak to wymontować nie urywając kabli i linki, bo siły mam wiele...

Wyglada to dokładnie tak =====>>> http://allegro.pl/vw-golf-v-jetta-zamek ... 85431.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro....
Tak jak napisałem Tobie jeśli masz miernik to ustawiasz na przejście i dotykasz jednym kablem miernika jeden kabel krańcówki i drugim kablem miernika druki kabel, jeśli ma przejście to brzęczyk w mierniku piszczy potem wciskasz tylko przycisk w tej krańcówkce i miernik powinien przestać piszczeć i potem odwrotna sytuacja jak puścisz przycisk.
Generalnie to jak odepniesz krańcowke od zamka to nie masz co tam uszkodzić tylko delikatnie odpiąć wtyczkę co masz koło prawej lampy połączoną do instalacji i wyciągasz delikatnie cały kabel wraz z ta krańcóweczką i wtedy wymiana na nową jeśli uszkodzona i będzie wszytsko śmigać. Mysle że troszkę chęci i dasz rade samemu to zrobić. Pozdro.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: doggie » czw lut 07, 2013 10:20

wanior pisze: siadła pompa w baku,


może się zdarzyć wszędzie
dodatkowo kiepsko palił jak sie rozgrzał,
znany problem związany z softem i to nie tylko w Mk5 ale i w A3, Touranach, Passatach B6 itd.. na pewno poradziłeś sobie :)
krańcowka w zamku maski i jeszcze pare dupereli, których nie pamiętam i gdybym nie miał swojego VCDS-a to bym zbańczył na tym aucie,
no cóż, chyba źle trafiłeś :)
a mam Golfa IV 2003 rok po liftingu
hmm, ja z reguły nie kupuję starszego auta i modelu niż miałem chyba że byłoby to auto z wyższej półki
a gdybys miał 2,0TDI
nie ma takiej opcji chyba że na CR czego w przyszłości nie wykluczam

Dziadol cały mikrostyk można tanio wyhaczyć na allegro
http://allegro.pl/zamek-maski-vw-golf-v ... 93852.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: Dziadol » czw lut 07, 2013 11:18

wanior Dzięki sereczne jeśli twierdzisz, że sam sobie poradzę to zabieram się niebawem za sprawdzenie i ewentualną wymianę...
doggie Także dziękuje ślicznie...Nie wiedziałem, że mozna to wyhaczyć za naprawdę niewielkie pieniądze...

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: wanior » czw lut 07, 2013 14:35

doggie No więc jak kolego widzisz problemów troszkę było a u mnie w aucie musi wszystko działać bo jeśli coś nie działa to mnie ch..... bierze.
Też wole nowsze auta ale jak sie tak maja psuć to wole sobie tego Golfa IV trzymać bo jeźdze nim wszędzie bez żadnych problemów a jak Tobie napisałem ma 210-tyś.km autentycznego i nic przy nim jeszcze oprócz podstawowych rzeczy jak się jeździ nie robiłem.
No widzisz zdanie mamy takie samo ja też 2.0TDI nigdy a jeśli już 2.0 to tylko CR.
Sam mam A3 sportback z silnikiem BXE i o dziwo na ciepłym pali dobrze, mam tez Passata B6 z BXE też pali dobrze, Passat B6 z BKC co bardzo dziwne pali dobrze ale nie wiem dlaczego spaliła się syrena alarmu... ooo:)
Ale w dalszą trasę wole jednak jechać czwórką bo jakaś większa pewność, że się nic nie stanie.



marko002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 16:42
Lokalizacja: podlasie

Nie działa czujnik otwarcia maski (pokrywa silnika)

Post autor: marko002 » czw maja 02, 2013 16:56

otoz mam komunikat na fisie olisensror warkstat i oczywiscie migajaca kontrolka zolta od oleju. a wiec zaczelem sprawdzac od czujnika otwarcia maski od silnika. ku mojemu zdziwieniu po otwarciu klapy bagaznika lampka sygnaluzujca otwarcie klapy sie zapala natomiast jak otworze klape maski silnika to ta kontrolka juz sie nie zapala...a wiec czy powinna sie zapalic ? dodam ze czujnik w masce jest w dodatku w kostce sprawdzilem na napiecie no i bylo cos powzyjej 11volt. a wiec zatem tak jakby komputer nie widzi ze jest otwarta klapa. niewiem dalej co szukac.... :otepienie:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości