Wycieraczka tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: Qto » ndz sty 06, 2013 11:40

tomko66 pisze:Qto, kupiłem, bo dysza i tak była padnięta
kumam, ale za tą cenę są kompletne nowe silniczki
tomko66 pisze:Czy wina może leżeć po stronie przekaźnika lub włącznika?
raczej nie, poczytaj temat do którego link dałem wyżej...tam na pewno przewijają się wypowiedzi ludzi co mieli podobne problemy...raczej elektronika
tomko66 pisze:Czy silnik od Passata podejdzie?
od Sedana raczej nie :satan: Etka podaje, że tylko roczniki 03-05 mają identyczny silnik



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: tomko66 » ndz sty 06, 2013 22:43

Qto, myślałem o kombi ( nie mylić z Kombii) :helm: Jeśli silnik sąsiada się nada, sprawdzę. Mam ochotę rozebrać silnik i wyczyścić. Ktoś w podanym przez Ciebie linku pisał, że tak zrobił i zadziałało... Tak czy owak, dzięki za pomoc :pub:



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: tomko66 » pn lut 04, 2013 11:43

Minął miesiąc, a czasu na usunięcie awarii nie było... Ponieważ włączając zapłon wycieraczka "odpala", obstawiam włącznik ew. przekaźnik. Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: pawello900 » śr lut 06, 2013 19:35

Panowie jak zdjac ten plastik ktory jest przy klapie od srodka samochodu tak aby dostac sie do silniczka? u mnie tan sam problem wycieraczka umarla :kac:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: Qto » śr lut 06, 2013 19:50

pawello900, odkręcić dwa wkręty i energicznie szarpnąć... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false; - tu pewnie też padło takie pytanie



mtempka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 10, 2012 07:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: mtempka » czw lut 07, 2013 09:52

tomko66 pisze:Niestety, zestaw naprawczy nie pomógł. Wycieraczka dalej pracuje niewłaściwie. Przyznam, że jestem w kropce. Zastanawiam się, czy nie stoi za tym aby elektryka (przekaźnik)? Macie jakieś sugestie? Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny... :-x
uszkodzony masz sterownik w silniczku wycieraczki. Przerabiałem ten temat (padł tranzystor na sterowniku). Wymień silnik i będzie git.



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: tomko66 » sob lut 16, 2013 22:28

Decyzja o zakupie nowego silniczka przesądzona. Nowy silniczek Boscha 185 polskich dukatów (w jednym sklepie śpiewali 300 :grrr: ), a używka niewiele tańsza od nówki... :rotfl: Moja konkluzja: nówka!!! :helm:
P. S. Dziwi mnie rozpiętość cenowa...



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: tomko66 » czw lut 21, 2013 14:41

Tak więc wczoraj zamontowałem nowy silnik i zero problemów. Dyszę spryskiwacza lekko obróciłem tak, by strumień płynu szedł na prawą stronę szyby. Przyznam, że nowy silnik wydaje się być solidniejszy od swego padniętego poprzednika. :bigok:



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: pawello900 » wt mar 05, 2013 19:26

Panowie mam taki problem a mianowicie "staleła" mi tylna wycieraczka :-( zero reakcji dopiero po popchnieciu jej reka rusza, silniczek jest sprawny przynajmniej tak przypuszczam gdyz slysze jego prace co moze byc przyczyna oprócz mechanizmu?



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Re: Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: Paulex » śr mar 06, 2013 13:46

pawello900 pisze:Panowie mam taki problem a mianowicie "staleła" mi tylna wycieraczka :-( zero reakcji dopiero po popchnieciu jej reka rusza, silniczek jest sprawny przynajmniej tak przypuszczam gdyz slysze jego prace co moze byc przyczyna oprócz mechanizmu?

Miałem ten sam problem u mamy w A3. Musisz wyciągnąć ten pręt z obudowy do którego przykreca się jarzmo wycieraczki a z drugiej strony jest tryb z mechanizmu. Wyczyścić i posmarowac dokładnie. Może być ciężko, ale dobrze że jeszcze się rusza , ja pomagałem sobie drewnianym młotkiem. Powodzenia :)


TDI -> The Devil Inside

Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: pawello900 » śr mar 06, 2013 19:52

Mechanizm wyczyscilem, rozruszalem i nasmarowalem i nadal nic :otepienie: jak ruszam go reka to chodzi bez wiekszych oporów wiec nie jest napewno juz zapieczony, podejrzewam jeszcze ewentualnie silniczek, moze cos z nim nie tak i po prostu nie ma on sily zeby ruszyc mechanizm??? :bajer:



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: Paulex » sob mar 09, 2013 16:07

A czy kolega rozebrał dokładnie tak jak na zdjęciu nr 4? :)

viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;

Po prawej jest właśnie ta rurka z gwintem po jednej i mechanizmem po drugiej. Ja miałem problem właśnie w na zewnątrz tej rurki, była skorodowana i nie chciała się kręcić w plastiku. Przy okazji może komuś akurat się przyda sposób na reanimację spryskiwacza :)
Bo jeżeli tak rozebrałeś, to nie wiem, łożyska w siniku zapieczone, ale szczerze to wątpię żeby aż tak się źle było. Masz może jakieś zdjęcie swojego mechanizmu, albo całości po odkręceniu klapki?


TDI -> The Devil Inside

Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: pawello900 » sob mar 09, 2013 18:17

Tak wlasnie rozebrałem i po dokładnym wyczyszczeniu i nasmarowaniu nie było zmian :-( zdjec nie mam ale moge zrobic i wrzycic. Zdecydowałem sie na kupno nowego silniczka załozyłem i jest juz wszystko ok ale nurtuje mnie jdena rzecz a mianowicie wczesniej jak właczyłem tylni spryskiwacz to krecil sie jak by razem z wycieraczka i pryskał po całej szybie a ten który kupiłem i załozylem pryska tylko w góre (pionowo)....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wycieraczka tylnej szyby

Post autor: Qto » sob mar 09, 2013 18:20

pawello900 pisze:nurtuje mnie jdena rzecz a mianowicie wczesniej jak właczyłem tylni spryskiwacz to krecil sie jak by razem z wycieraczka i pryskał po całej szybie a ten który kupiłem i załozylem pryska tylko w góre (pionowo)....
jak zacznie działać tak jak poprzedni to bierz się za rozbieranie silniczka bo to jest pierwsza oznaka, że zaczyna się sypać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 119 gości