Pilot cetralnego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

albert107
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 11, 2012 05:38

Pilot cetralnego

Post autor: albert107 » czw lut 07, 2013 02:54

Witam,
rozkodował mi sie pilot centralnego (prawdopodobnie), bo z kluczyka centralny działa.
Kiedyś też tak było to zastosowałem sie do porady: 3 razy otworzyć kluczem, przytrzymać przycisk zamykanie i 3 razy kliknąć otwieranie. I wtedy to pomogło. Niestety nie tym razem.

Dodam, że pilot jest nieoryginalny firmy Noxon, nie mam pojęcia gdzie w aucie jest skrzynka bo było już jak kupiłem.
Napewno też nie jest to bateria w pilocie, bo mam drugi, a pozatym dioda w pilocie świeci przy wciskaniu guzików (w aucie migacze nie świecą, ogólnie brak reakcji na pilot).

Naszukałem sie różnych sposobów kodowania. Kluczyk w zapłonie (wtedy wyciągam klamke i śróbokrętem przekręcam zamek bo mam tylko 1 klucz) albo bez kluczyka w zapłonie.
Trzymanie przycisku zamykania i zamykanie kluczykiem, ale też odwrotnie.
Ogólnie próbowałem wielu kombinacji.


Z góry dzieki za pomoc.



Awatar użytkownika
Kamil20392
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt mar 30, 2012 14:07
Lokalizacja: Małopolska/Wadowice

Pilot cetralnego

Post autor: Kamil20392 » czw lut 07, 2013 16:28

a przez vaga? tak jak na filmie : " onclick="window.open(this.href);return false;



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Pilot cetralnego

Post autor: ssarna1 » czw lut 07, 2013 18:50

Kamil20392 pisze:a przez vaga? tak jak na filmie : " onclick="window.open(this.href);return false;
Ty tak na poważnie? Czy się zgrywasz tylko?
1) to nie jest ori centralka
2) nawet jeśli byłaby ori to nie jest podłączona więc nie jest diagnozowalna


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pilot cetralnego

Post autor: Paweł Marek » pt lut 08, 2013 00:22

albert107, sterownik i pilot nie są w MK3 orginalne tylko dokładane. Więc musisz znać dokładnie nazwę tego urządzenia i wówczas szukać w necie instrukcji kodowania , a jeśli się nie uda to kupujesz nowy uniwersalny sterownik za 5-6 dych i zakładasz z wykorzystaniem istniejących już wyprowadzeń do starego sterownika. Instrukcja będzie w pudełku, szczegółu i niuanse jak zamontować w gofie znajdziesz na forum, albo dajesz zarobić stówkę półtorej elektrykowi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

albert107
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 11, 2012 05:38

Pilot cetralnego

Post autor: albert107 » sob lut 09, 2013 11:59

Witam, dzięki za odpowiedzi.

Znalazłem w necie informacje na temat kodowania tego pilota, ale musze znaleźć w samochodzie sterownik. Czytałem że zwykle jest w skrzynce z bezpiecznikami, ale u mnie prawdopodobnie go tam nie ma (pisze prawdopodobnie bo dostęp jest ciężki i słabo widać). Gdzie może być ten sterownik, rozumiem że ciężko wam określić bo to fantazja tego co montował ale prawdopodobnie?

Co jeszcze zauważyłem, na lewo od kierownicy mam niebieską diode która gasła po otworzeniu auta z pilota, natomiast nie gaśnie po otwarciu z kluczyka (choc jest centralny). Pomyslalem ze moze kabelek od tej diody prowadzi do sterownika i ruszylem za nim, prowadzi w dół, mija skrzynke bezpieczników i ucieka w podłoge obok wajchy otwierania maski. Nie wiem czy jest dalej sens za nim gonić, może w ogóle nie będzie prowadzić do sterownika?


Z góry dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Pilot cetralnego

Post autor: matisim » sob lut 09, 2013 12:32

ja ta dioda jest podłączona pod ten centralny noxon to po diodzie dojdziesz do tej centralki. zakładałem ostatnio dwa takie centralne i jak ktoś założył to tak jak powinien to z zakodowaniem kluczyka sobie poradzisz:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości