Ruch wycieraczek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Ruch wycieraczek

Post autor: Lucek Mostowiak » śr sty 23, 2013 23:01

Witam

Mam delikatny problem. Przy wyłączaniu silnika, w momencie kiedy przekręcam kluczyk delikatnie ruszają się w górę wycieraczki. Jakiś centymetr, nie jest to problem jak jest wilgoć czy deszcz pada, gorzej jak wycieraczki są przyklejone do szyby - wtedy szkoda pióra.

Dzieje się tak nie zawsze, nieregularnie. Czasem jest ok, nic się nie rusza, a po jakimś czasie znów to wraca z przerwami.

Od czego się zabrać do tego ?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Ruch wycieraczek

Post autor: Pablo Corrado » śr sty 23, 2013 23:13

Wycieraczki w MK5 mają parę pozycji. Ruszaja sie dlatego, żeby zmieniać co jakiś czas położenie pióra względem szyby.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Ruch wycieraczek

Post autor: Lucek Mostowiak » czw sty 24, 2013 09:18

Chyba nie chcesz powiedzieć, że to normalne ? Albo nie zrozumiałeś co napisałem. To wygląda tak, jakby gdzieś przy przekręcaniu klucza poszedł impuls do wycieraczek - jakiś kawałek prądu :P



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Ruch wycieraczek

Post autor: doggie » czw sty 24, 2013 10:07

to normalny objaw w każdym Mk5, mój też tak miał i A3 ma tak samo, ma to coś wspólnego z łapaniem pozycji serwisowej ale dokładnie nie pamiętam,
Chyba nie chcesz powiedzieć, że to normalne ?
jak najbardziej



Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Re: Ruch wycieraczek

Post autor: Lucek Mostowiak » czw sty 24, 2013 10:15

doggie pisze:to normalny objaw w każdym Mk5, mój też tak miał i A3 ma tak samo, ma to coś wspólnego z łapaniem pozycji serwisowej ale dokładnie nie pamiętam,
Ale istnieje to jako wada czy po prostu ktoś tak to wymyślił ?

Nawet dzisiaj, przy takiej pogodzie, postoi w nocy samochód na zewnątrz, nie ruszam wycieraczek, delikatnie przymarzną, przyjeżdżam do roboty wyłączam silnik a tu wycieraczki w ruch - aż słychać jak się pióro odkleiło od szyby - niemiły dźwięk :shock:

Myślałem, że to ma coś wspólnego z tym, że stacyjka jest przy pająku z wycieraczkami i coś tam się podziało :goof:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Ruch wycieraczek

Post autor: doggie » czw sty 24, 2013 10:34

Ale istnieje to jako wada czy po prostu ktoś tak to wymyślił ?
wada nie wada zależy jak dla kogo, jest to normalny objaw wdrożony przez producenta, była o tym mowa na forum golfa piątki http://www.vwgolfv.home.pl/Forum/phpBB- ... ad-image-0" onclick="window.open(this.href);return false; o ile dobrze pamiętam i jak juz pisałem KILKA razy w tym temacie NIE JEST TO AWARIA ani WADA :bigok:



Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Ruch wycieraczek

Post autor: Lucek Mostowiak » czw sty 24, 2013 10:37

Ok. Wiem wszystko :)
Dziękuje i pozdrawiam



Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Ruch wycieraczek

Post autor: Lucek Mostowiak » śr lut 06, 2013 18:10

Jednak będę drążył dalej.

Coś mi się wydaje, że to błąd wycieraczek a nie ustawienie fabryczne.

Zauważyłem, że przy przełączeniu z wycieraczek ciągłych na czasowe właśnie wycieraczki schodzą w dół szyby, a następnie tak jakby poprawiły się jeszcze trochę niżej o ten centymetr o którym pisałem w pierwszym poście. Czyli ten sam motyw, w którym przekręcam kluczyk po jeździe i wycieraczki wykonują niewielki ruch. Czy to też jest związane z pozycji serwisowej ?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Ruch wycieraczek

Post autor: Pablo Corrado » śr lut 06, 2013 22:29

To drąż dalej temat, skoro my Cie nie przekonaliśmy :banghead:
Pozycja serwisowa to zupełnie co innego-służy do wymiany piór wycieraczek.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Re: Ruch wycieraczek

Post autor: Lucek Mostowiak » śr lut 06, 2013 22:45

Pablo Corrado pisze:To drąż dalej temat, skoro my Cie nie przekonaliśmy :banghead:
nie o to chodzi, że nie jestem przekonany, tylko teraz wyszło jeszcze coś (co opisałem wyżej) i z tego powodu zadałem pytanie ponownie



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ruch wycieraczek

Post autor: Dziadol » śr lut 06, 2013 22:49

U mnie i u dwóch kolegów co mają MKV mają taki sam objaw.....Może to nie jest 1cm lecz widoczne...
Czytałem takze kilka tematow (dawno) i okazuje się, ze to normalny objaw...

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Ruch wycieraczek

Post autor: Lucek Mostowiak » śr lut 06, 2013 23:55

Ok temat uważam w takim razie za zakończony :)

Dzięki!



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Ruch wycieraczek

Post autor: doggie » czw lut 07, 2013 10:28

Lucek Mostowiak pisze: Czy to też jest związane z pozycji serwisowej ?
po wyłaczeniu zapłonu w ciągu chyba 3 sekund należy kliknąć delikatnie w dół prawą manetkę wycieraczek wówczas wycieraczki uruchomią się i zatrzymają się u góry, wówczas możesz wymienić pióra wycieraczek czy wykonać inną czynność związaną z wycieraczkami i ich mechanizmem - to jest pozycja serwisowa wycieraczek, jeśli będziesz miał otwartą maskę to tryb serwisowy nie działa bo nie powinien gdyż uszkodziłyby się ramiona wycieraczek

Dziadol, ty masz u siebie problem z mikrostykiem otwarcia maski więc pozycja serwisowa w tym momencie nie powinna u ciebie działać



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ruch wycieraczek

Post autor: Dziadol » czw lut 07, 2013 11:34

doggie pisze:
Dziadol, ty masz u siebie problem z mikrostykiem otwarcia maski więc pozycja serwisowa w tym momencie nie powinna u ciebie działać
Właśnie...mam uszkodzony ale wycieraczki po wyłączeniu zapłonu się poruszają.... :shock: :shock:

Nie wiedziałem, że to ma coś wspólnego z klapą....nawet nie wiedziałem o czymś takim jak pozycja servisowa wycieraczek. Natomiast byłem przed momentem sprawdzić czy nadal wycieraczki się poruszają po wyłaczeniu zapłonu, i poruszają się...Czyli mimo uszkodzonego mikrostyku otwarcia maski nie powinny się poruszać..??
Przypominam, ze obecnie cały czas, czy maska jest zamknięta czy otwarta na FIS nic nie pokazuje (bo jest uszkodzony) a na otwartej klapie komory silnika najprowdopodobniej mikrostyk nie działa i jest cały czas obieg zamknięty jako klapa komory zamknieta...Czyli jak obieg prądu jest zamknięty pomimo uszkodzenia i otwartej klape, wycieraczki mogą się poruszać jako servis....Nie znam się na tym ale tak to sobie wyedukowałem....

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości