Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SonyVegas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 01, 2012 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Post autor: SonyVegas » śr sty 30, 2013 21:18

Witam,

Trapi mnie kilka usterek w moim "czerwonym porshe" :D. Wymienie problemy po kolei

1)Brak ogrzewania. Zima na szczęście dobiega końca ale problem trzeba rozwiązać. Przy rozgrzanym silniku do 90' leci dość letnie powietrze. Próbowałem jakoś się ratować i otworzyłem maskę, zdjąłem przy podszybiu deske zasłaniającą kratke wlotu powietrza, którą zasłoniłem jakąś szmatą. Na niewiele to się zdało a nawet zaczęło mi drastycznie w samochodzie parować szyby, kompletnie nie nadążam wycierać. Byłem u mechanika ale jakoś nie kwapił się aby rozwiązać problem i polecił właśnie zasłonić wlot. Na forum przejżałem kilka tematów i widzę, że mogą być różne przyczyny. :bylo:

2)Nie działa nawiew. Nie dmucha na szyby, nogi, w twarz. Wentylator słyszę, że pracuje pelna parą ale z kratek nie wiele tego powietrza leci. Było już tak przed zasłonięciem w/w kratki. Z rana przed wejściem do auta lub gdy jadę samochód okropnie paruje :bylo:

3)Latem samochód bardzo szybko się przegrzewa. Oczywiście będąc w trasie nie dzieje się nic niepokojącego ale gdy już postoję chwilę w korku temperatura w mgnieniu oka zaczyna rosnąć. Muszę ratować się ręcznym przyciskiem włączania wentylatora chłodnicy z konsoli. Wszystkie golfy mkII mają manualne chlodzenie ?!. Da radę aby ten wiatrak automatycznie się załączął przy rosnącej temperaturze ?

4)Gaśnie mi lewy przedni reflektor, tj. przy wjechaniu np. dziurę przestaje świecić mijania a zostaje tylko pozycyjne. Muszę wyjść, klepnąć w reflektor i światło na nowo świeci :D. Domyślam się, że muszę przeczyścić kostkę ?

Pomijając punkt "4" z resztą samodzielnie nic zapewne nie zrobię. Chciałbym to naprawić ale boje się, że koszta naprawy przewyższą ponad 500zł, gdzie przyjdzie mi za chwilę płacić za OC ponad 1000zł (od 5lat dopiero mam prawko)
Ile średnio może kosztować naprawa tych trzech usterek ?
Pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Post autor: muszkatobiasz » śr sty 30, 2013 22:44

Zasłoniając szmatą nawiew powodujesz że dmuchawa niemoże naciągnąć powietrza i temu szyby parują. to lepiej przestawić na obieg wewnetrzny bez szmaty ale wtedy na dluszą mete i tak szyby bedą parować ! posprawdzaj jak działają klapki! co do załaczania wentylatora może czas zmienić czujnik temperatury lub przeczyścić styki!



SonyVegas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 01, 2012 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Post autor: SonyVegas » śr sty 30, 2013 23:01

Akurat nie mam obiegu wewnętrznego. Jedynie regulacje intensywności dmuchawy, suwak cieplo/zimno oraz suwak kierunku dmuchawy (szyby, nogi, twarz)



johnny_b4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lip 24, 2010 21:16
Lokalizacja: kg

Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Post autor: johnny_b4 » śr sty 30, 2013 23:31

Masz kilka opcji:
1. sprawdź to może ta klapka się zacięła http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=485561" onclick="window.open(this.href);return false; albo nagrzewnica zasyfiona i nie grzeje
2. Obstawiam linkę, albo jak zatkałeś w podszybiu wlot powietrza dla wentylatora to masz przyczynę,
3. W mk2 automatycznie załączał się wentylator, pewnie jakiś magik przerobił bo czujnik padł
4. przeczyść tą kostkę albo zobacz z inną żarówką



SonyVegas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 01, 2012 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Post autor: SonyVegas » czw sty 31, 2013 15:40

Witam
Udało mi się rozwiązać problem nawiewu. Faktycznie ta szmata powodowała brak ciągu powietrza. Jednak nawiew na szybe jest dość średni. Suwak do końca nie dochodzi i możliwe, że przez to nie chce się nawiew przestawic na szyby.

Co do świateł to nie ruszam póki co. Kable dość wilgotne są przez obecną odwilż i nie chce się "popieścić" :D

Jeśli chodzi o wentylator to faktycznie 'magik' odłączył kabelek, który mniej/więcej znajduje się pod zbiornikiem z płynem chłodniczym i podłączył pod wentylator inne kable. Nie ruszam tego bo dość mokro jest i chyba zlece to elektrykowi

Temat ogrzewania muszę zostawić bo mrozy puściły i nie mam jak sprawdzić czy się będzie auto nagrzewać. Teraz jest plusowa temperatura i auto w miare grzeje. Sprawdze jeszcze czy te dwie rury od nagrzewnicy się nagrzewają jak w tym linku wyżej.


dziękuje za porady ;)



lokacz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 11, 2010 17:08

Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Post autor: lokacz2 » pt lut 01, 2013 10:45

Spokojnie, od 12V jeszcze nikomu chyba nic sie nie stało. wyciągnij wtyczkę z żarówki (na wyłączonym) i sprawdź czy tam nie jest luźno, ew podmień z drugą i bedziesz wiedzial, czy to problem instalacji, czy zarowki.
Co do magika, to lepiej przywróć stan fabryczny - aktualnie ręcznie włączasz wentylator chłodnicy, po stwierdzeniu, ze temp silnika (a nie chlodnicy) jest za wysoka i moze sie okazac ze "dmuchasz" na zimne. Sprawdz czy chłodnica sie grzeje przy otwartym termostacie i wymień ten czujnik (koszt ok 20-30zł). Aż dziw że magik kombinował skoro to takie tanie. Jest jeszcze opcja ze w miejscu czujnika chłodnica sie nie grzała jak nalezy i to nie zalaczalo styku w czyjniku - stąd robota magika.



SonyVegas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 01, 2012 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Brak ogrzewania, nawiewu oraz chłodzenia w korku

Post autor: SonyVegas » pn lut 04, 2013 12:48

Witam
Wczoraj zrobiłem dłuższą trasę i postanowiłem sprawdzić czy dwie rury od nagrzewnicy są ciepłe.
Rurki są gorące i w aucie w miarę ciepło(bez szaleństw) z tym, że temperatura na dworzu wynosiła 3'.

Co do światła to kolejne zaczęło "przerywać". Tym razem prawe tylne mijania. Elektryka coś szwankuje



Obrazek


Edit
Dziękuje ślicznie za porady!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości