Centralny zamek_klapa bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Montano » ndz sty 06, 2013 19:48

Witam,

Wczoraj zauważyłem że po zamknięciu z pilota klapa bagaznika jest nadal otwarta. Ponadtto dodam że od jakiegoś czasu mam tak że dżwi pasażera gdy otwieram auto z pilota nadal są zamknięte, jednak nie jest tak za każdym razem. Co może być nie tak?
Siłownika w klapie nie słychać.

Aha, najważniejsze mam Golfa IV 1.9TDI z 1999roku. Zamek na kluczyk mam tylko w bagażniku, drzwi tylko z pilota są sterowane, plus domykanie szyberdachu i szyb przy zamykaniu auta.

Prosze o pomoc.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 06, 2013 20:01

Co do drzwi otwórz je ręcznie i sprawdz czy zamkniesz je pilotem a w klapie sprawdz czy dochodzi zasilanie do siłownika w wtyczce możliwe że kable masz uszkodzone w łącznikach gumowych przy zawiasach!



Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Montano » ndz sty 06, 2013 21:04

Co do klapy to bardzo możliwe że kabel jest uszkodzony, bo stojąc za autem to po lewej stronie mam gumę przeciętą i już jeden kabel erwany. Nosiłem się z połataniem tego ale jakoś nie miałem chęci no ale teraz to już muszę to rozebrać i naprawić. Z tego co znalazłem na forum to zasilanie do zamka idzie jednak nie po lewej a po prawej stronie no ale możliwe że tam również kabel jest uszkodzony.


A co do drzwi to normalnie je zamyka z pilota za każdym razem, tylko nie za każdym się otwierają. No i jeszcze jedna sprawa. koło kierwocy na drzwiach jest przycisk do zamknięcia drzwi wszystkich i gdy go naciskam to zamykają się wszystkie ale odrazu otwierają się tylko tylne:).



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Aligator30 » ndz sty 06, 2013 22:12

Montano pisze:zamykają się wszystkie ale odrazu otwierają się tylko tylne:).
zimne luty w zamkach



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 06, 2013 22:30

Skoro sie zamykają a nieraz sie nieotwierają może też jakiś kabelek w drzwiach fiksuje w tej gumie! sprawdz mikro styki w tylnich drzwiach ustaw lampki swiatła w podsufitówce żeby zapalały sie przy otwieraniu drzwi i sprawdz czy załaczają się przy otwieraniu furtek!



Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Montano » pn sty 07, 2013 17:51

Lampki pala sie stale gdy proboje zamkac drzwi od srodka przyciskiem kolo kierowcy.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 07, 2013 19:53

Nie zle zrozumiałeś! zamknij drzwi swiatła po chwili zgasną wtedy otwórz jedne drzwi powinny zapalić sie lampki i tak z drugimi drzwiami!



Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Montano » pt sty 11, 2013 22:53

Niestety lampki palą się cały czas. zamykanie i otwieranie tylnych drzwi nic nie daje.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: muszkatobiasz » pt sty 11, 2013 23:05

Jak pozamykasz drzwi bez zakluczania to po chwili lampki zgasną. Chodzi mi oto czy jak lampki zgasna i otwierasz tylne drzwi to czy lampki sie zapalają?



Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Montano » czw sty 17, 2013 21:36

No klapa naprawiona, Większość przewodów miała uszkodzoną izolację a 4 z nich były całkiem przerwane.

Natomiast co do tylnych drzwi to te po lewej jak otwieram to zapala się lampka a jak zamknę to gaśnie, natomiast po prawej stronie nie reaguje lampka na otwieranie drzwi, nie zapala się (ale działa bo sprawdzałem czy zarówka jest ok). No i przednie prawe drzwi też zaświecają lampkę i po zamknięciu gaśnie. lecz dalej nie zawsze się otwierają przednie drzwi. Tylne z pilota otwierają się i zamykają zawsze bez problemu, odmykają się tylko przy próbie zaryglowaia ich przyciskiem z kluczykiem po stronie kierowcy.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: cinek2004 » czw sty 17, 2013 21:55

Montano, temat stary jak swiat - poprawic luty w zamkach. W szukajce znajdziesz mase tematow pod haslem "mikrostyk drzwi".



Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Montano » czw sty 17, 2013 22:00

Dzięki za pokierowanie, ale co za luty poprawić, na przewodach czy jak? i Gdzie te mikrostyki są?
Aha a tak przzy okazji jak wymontować włącznik świateł, ten okrągły bo muszę go wymienić?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: cinek2004 » czw sty 17, 2013 22:13

Montano, wloz choc troche wysilku.
Wlacznik: wciskasz galke (chyba na postojowkach), przekrecasz w prawo i wyciagasz.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Centralny zamek_klapa bagażnika

Post autor: Aligator30 » pt sty 18, 2013 18:23

Montano pisze: ale co za luty poprawić, na przewodach czy jak? i Gdzie te mikrostyki są?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=457148" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości