Oświetlenie wnętrza + padające bezpieczniki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza + padające bezpieczniki

Post autor: seelk » śr sty 02, 2013 03:28

Witam,

Mam problem z oświetleniem wnętrza, które w ogóle nie działa.
Pierwszy trop -> bezpiecznik. Zaglądam do schowka od strony kierowcy i faktycznie był przepalony bezpiecznik (w drugim rzędzie, chyba 3ci od prawej) wkładam nowy wszystko działa. Po pewnym czasie sytuacja podobna, więc wymieniam, ale tym razem padło po jednokrotnym zamknięciu i otworzeniu drzwi.

W między czasie wymieniłem baterię od pilota. Kiedyś miałem problem, że słaba bateria nie otwierała samochodu, a kiedy otworzyłem drzwi kluczykiem i po jednokrotnym przekręceniu nie zapały się kontrolki i nie mogłem odpalić auta.

Wracając do pilota i baterii, zauważyłem że drzwi ryglują się jakby na dwukrotne zatrzaśnięcie, a przy słabej baterii tylko na raz, ale właśnie po tej wymianie baterii oświetlenie też pada, więc raczej bez sensu wymieniać co chwilę bezpiecznik, jak przyczyna chyba jest gdzieś indziej.

Przeglądałem tematy o problemach z oświetleniem, ale tam bezpieczniki były ok tylko problem sprawiała dioda w drzwiach, a w moim przypadku chyba się to nie potwierdza??



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza + padające bezpieczniki

Post autor: Waqa » śr sty 02, 2013 12:26

bateria w pilocie nie ma nic do rzeczy. masz gdzieś zwarcie w układzie, dlatego wywala bezpiecznik. sprawdź główną lampkę oświetlenia wnętrza. jest w niej taka blaszka, która potrafi się tak nie fortunnie ustawić ze zwiera dwa bieguny.



Awatar użytkownika
lukasz60716
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn lip 16, 2012 23:45

Oświetlenie wnętrza + padające bezpieczniki

Post autor: lukasz60716 » czw sty 03, 2013 00:54

Kolego albo masz za mały bezpiecznik i nie daje rady i cały czas Ci przepala bo jest za słaby włożony :hmm:



seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza + padające bezpieczniki

Post autor: seelk » czw sty 03, 2013 01:05

lukasz60716: to raczej odpada bo włożyłem o takiej samej wartości jaki był oryginalny, ale mogę z większym spróbować.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza + padające bezpieczniki

Post autor: Qto » czw sty 03, 2013 01:07

nie próbuj z większym tylko szukaj zwarcia...odłącz lampki w podsufitce i zobacz czy wywali bezpiecznik, jak dalej będzie wywalać to trzeba dalej szukać...np kable w przelotkach do drzwi



seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza + padające bezpieczniki

Post autor: seelk » pt sty 11, 2013 00:39

Sprawdziałem jeszcze raz baterię w pilocie bo coś chyba poluzowało (ta nowa była ciut mniejsza), wymieniłem kolejny raz i od kilku dni nie mam już problemów z oświetleniem wnętrza. Tak jak wspominałem wcześniej miałem już problemy z elektryką i okazało się wtedy, że to była też wina baterii ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości