Ryglowanie drzwi pasażera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Ryglowanie drzwi pasażera

Post autor: artist1987 » wt sty 01, 2013 20:10

Witam
Mam problem z drzwiami pasażera w Golf 4 99r 5 drzwiowy,ustawiłem sobie funkcję która powyżej 15km/h blokuje wszystkie drzwi a po wyjęciu kluczyka odblokowuje.
Tylko że problem z tym jest taki że drzwi się blokują powyżej 15km/h wszystkie,ale mijają 2 sekundy i drzwi za kierowcą się odblokowują,zwolnię poniżej 15km/h i przyśpieszę znów się zablokują i po chwili odblokowują znów i już żeby tak nie jechać,ja blokuję przyciskiem na drzwiach kierowcy.
Jaki problem może mieć ten ten zamek/silniczek/mikrostyk ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ryglowanie drzwi pasażera

Post autor: grg474 » wt sty 01, 2013 22:04

artist1987 pisze:ale mijają 2 sekundy i drzwi za kierowcą się odblokowują
zimne luty w zamku kierowcy lub sam zamek lub wiązka - zamek/silniczek szyby lub.. zamek podróba

Dopiero po napisaniu odpowiedzi zauważyłem że to Ty.. wygląda na to że jednak coś ten zamek kierowcy jest do bani lub wiązka od zamka lub dioda w wiązce pomiędzy zamkiem a silniczkiem szyby


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Ryglowanie drzwi pasażera

Post autor: artist1987 » śr sty 02, 2013 02:12

Tak to ja
Dziś zdjąłem tapicerkę z drzwi pasażera i tam szukałem,ale żeby dostać się do zamka potrzeba więcej rozebrać niż 2 wkręty mocujące tapicerkę,dwa mocujące uchwyt i śrubkę jakąś przy tym.Muszę więcej czasu znaleźć...

Dziwne że na razy to działa,tylko w taki sposób że szybciej przyśpieszę do tych 20km/h i bez zwalniania poniżej tej prędkości zamek nie odblokuje się i normalnie blokowanie działa,dopiero zwolnię do 15-20km/h rygiel w górę...nie wiem dlaczego jest tak że on się odblokowuje po zwolnieniu do 15km/h skoro te kodowanie tego nie przewiduje...tylko blokowanie zamków powyżej 15km/h


Znalazłem podpowiedzi związane z moim problemem i zamkami na forum:
"Otóż, jeśli po otwarciu drzwi kierowcy:

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk działa przy otwartych drzwiach - tzn. że uszkodzona jest DIODA

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk NIE działa - uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK.

- nie działa alarm, światła w drzwiach, centralny, bzyczek albo wszytko inne wariuje a podłączaliśmy ostatnio radio - ZLE PODŁĄCZONE RADIO (masa)
"

Sprawdziłem dwie pierwsze opcje czyli
-oświetlenie wnętrza działa,ale raz wydawało mi się że światła w podsufitce za kierowcą nie zaświeciły się...ale teraz świecą(włączyłem je teraz i będę testował czy zawsze się zapalają)
-brzęczyk działa jak powinien (włączone światła,wyciągnięty kluczyk,otwarte drzwi kierowcy)

zostaje 3 opcja czyli radio,tylko ta możliwość skupia wszystkie usterki w jedną przyczynę,a tych usterek teraz chwilowo brak,co do radia,mam nieoryginalne założone,działa,ale nie wiem jak szwajcarzy je podłączyli,mam nieoryginalne radio na CD Blaupunkt...może gdzieś jakiś kabel nie styka

Dodam że od kiedy mam włączone światła oświetlenie wnętrza (czyli jakieś 10km) na przedział pasażerski blokowanie drzwi działa jak powinno,powyżej 15km/h i samo się nie odblokowuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości