Problem z uruchomieniem vwgolf 2 1.3 NZ

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:02
Lokalizacja: Nysa/Brzeg

Problem z uruchomieniem vwgolf 2 1.3 NZ

Post autor: tomek1978 » czw gru 27, 2012 16:24

Witam, mam problem z odpaleniem mojego golfika, otóz ostatnimi czasy ciezko odpalał, bywało ze piłowałem go po kilkanascie razy zanim odpalił,szczególnie na zimnym silniku ,podejrzewałem ze to elektromagnes bo po kilkukrotnym cykaniu bzyczeniu zazwyczaj zapalał,przedwczoraj wracajac ze świąt niestety autko zawiodło całkowicie, nie pomogło odpalanie na popych ani holowanie, przy jednej z prób uruchomienia poczułem dziwny swąd spalenizny zza kierwnicy, i teraz moje pytanie czy takim częstym długotrwałym odpalaniem mogłem cos uszkodzic w komputerze ,czy to może wina pompy paliwa, czy to mógł zostac jakis sterownik , przekaźnik uszkodzony?Wiem ze może byc wiele powodów nie odpalenia , dlatego prosiłbym o cenne wskazówki. Świece suche daja iskre, przewody WN ,aparat zapłonowy kopułka ,akumulator wszystko ok, niestety autko 50km od domu jest teraz ,dlatego prosiłbym - kto może niech pomoże, co mu sie mogło stać ,pozdrawiam Tomek



Awatar użytkownika
vwEmil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt lip 24, 2007 02:43
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Problem z uruchomieniem vwgolf 2 1.3 NZ

Post autor: vwEmil » pn gru 31, 2012 13:21

swąd spalenizny zza kierownicy to mogły być styki kostki stacyjki, pewnie się przykopciły od męczenia ich rozrusznikiem. Sprawdź czy silnik dostaje paliwo, od tego bym zaczął ...... Wlej mu trochę paliwa do kolektora, jak zaskoczy na chwile to pierwszy podejrzany to pompa paliwa



tomek1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:02
Lokalizacja: Nysa/Brzeg

Problem z uruchomieniem vwgolf 2 1.3 NZ

Post autor: tomek1978 » ndz sty 27, 2013 10:29

Witam, wczoraj dopiero autko odebrałem od elektromechanika, teraz juz pali kreci na dotyk, przyczyna była padnienta pompa ta wewnatrz zbiornika , poza tym przepaliło ścieżki na sterowniku/komputerze, ale to juz od tego krecenia rozrusznikiem ( w nim wymieniony bendiks został) takze po duzym szarpnieciu po kieszeni auto po ponad miesiacu jeździ :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości