problemy z zapłonem, oraz gaźnikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

karol29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 19, 2012 13:07

problemy z zapłonem, oraz gaźnikiem

Post autor: karol29 » śr gru 19, 2012 13:54

Witam:) Panowie, posiadam vw golfa mk2 z silnikiem 1.6 benzyna z elektronicznym gaźnikiem. Od około dwóch miesięcy autko stoi, ponieważ nie mogę go odpalić. paliwo dochodzi do gaźnika, ( co do iskry do dłuższa historia ) na początku była normalna. Zacząłem co nieco przy nim szperać, i iskra zniknęła. teraz znów się pojawiła ale jest nierównomierna. proszę o pomoc



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

problemy z zapłonem, oraz gaźnikiem

Post autor: vwslawek » czw gru 20, 2012 01:17

Gaźnik wyjąć, rozebrac, wymyć benzyną, przedmuchać dysze. No i ogólnie co to za gażnik?
Przy zapłonie co robiłeś?


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

karol29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 19, 2012 13:07

problemy z zapłonem, oraz gaźnikiem

Post autor: karol29 » czw gru 20, 2012 11:10

te wszystkie czynności wykonałem na początku, golf dalej nie pali, paliwo dochodzi, pompka ssie do gaźnika. obudowa od gaźnika jest zdjęta i przy kręceniu nagromadzone paliwo co jakiś czas fuka w górę, nie dostaje się do komory spalania. padczas grzebania przy gaźniku zginęła iskra.pierwsze przypuszczenie padło na moduł zapłonu. jednak ten okazał się dobry (u znajomego w garażu stoi golf z identycznym silnikiem, mam zasób części) wadą okazał się aparat. z tego co czytałem jakiś czujnik halll czy halla padł w aparacie. zmieniłem aparat, iskra się pojawiła a auto dalej nie pali. co do gaźnik, jest to gaźnik sterowany elektronicznie i podciśnieniowo. od strony kierowcy na podszybiu mam ala komputer który tym steruje. jego wymiana nie dała żadnych rezultatów. dołączyć zdj gaźnika?



karol29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 19, 2012 13:07

problemy z zapłonem, oraz gaźnikiem

Post autor: karol29 » czw gru 20, 2012 11:14

znajomi podpowiadają aby wymienić ten gaźnik na zwykły, mechaniczny. ale w dalszym ciągu pozostaje problem zapłonu.



karol29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 19, 2012 13:07

problemy z zapłonem, oraz gaźnikiem

Post autor: karol29 » sob gru 22, 2012 11:18

ktoś jest w stanie pomóc?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 80 gości