Problem ze spryskiwaczem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: arturretke » pt gru 14, 2012 13:54

Witam,
Coś dziwnego dzieje się u mnie przy spryskiwaczu. Najpierw zechciałem dolać sobie trochę płynu do szyb więc zatrzymałem auto i po dolaniu spryskiwacz przestał działać. Machnąłem ręką bo się spieszyłem. Gdy wróciłem włączyłem zapłon i trochę pokręciłem tam kabelkami, na chwile się włączył. Potem znów przestał działać i przestały również działać wycieraczki. Postanowiłem wymienić bezpiecznik bo może to tu leżał problem. No i po wymianie na drugi najpierw załączyłem wycieraczki - działały, ale gdy tylko nacisnąłem manetkę do przodu by włączyć spryskiwacz, nie dość, że ten się nie załączył, to wycieraczki znów przestały chodzić . Coś mnie ruszyło by znów wymienić bezpiecznik i faktycznie - gdy go wymienie to działają same wycieraczki, a gdy docisnę manetkę w przód to bezpiecznik szlag trafia. Czy to może być wina przełącznika zespolonego?



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: michoswwy » pt gru 14, 2012 13:56

przełącznik manetka od wycieraczek tu przy kierownicy robi zwarcie wg mnie jeśli ruszysz aby włączyć spryski wtedy robi się zwarcie i pali bezpiecznik



lokacz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 11, 2010 17:08

Re: Problem ze spryskiwaczem

Post autor: lokacz2 » ndz gru 16, 2012 11:21

Może być również zwarcie na instalacji do pompki przy zbiorniku płynu, odepnij wtyczkę i sprawdz omomierzem styki z pompki i z kabelków, gdzie będzie zwarcie tam jest problem.



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: vwslawek » śr gru 19, 2012 00:52

Mówisz do przodu czyli chodzi o tylna wycieraczke?


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Problem ze spryskiwaczem

Post autor: arturretke » śr gru 19, 2012 16:43

Jak dam manetkę do przodu to uruchamia mi się jednocześnie spryskiwacz przedni i tylna wycieraczka, zawsze tak jeździłem i wszystko było okej. Nie posiadam u siebie spryskiwacza z tyłu tj. nie działa ale nie potrzebuję. Tylna wycieraczka właściwie też nie jest przeze mnie użytkowana, ma wyjęty silniczek. Zrobiłem to, bo przy podłączeniu silniczka ten ciągle się kręci, nawet jeśli zgaszę silnik i włączę tylko np. światła. Wydaje mi się, że jest gdzieś zwarcie i plus od świateł dotyka przewodu od tej wycieraczki ale jeszcze nie zlokalizowałem, w którym miejscu.

A co do samego spryskiwacza to dodam, że jak stanąłem w trasie by dolać płynu (także opcja z zamarznięciem na pewno odpada bo podczas jazdy normalnie mi działał), to troszeczkę porozlewałem ze względu na to, że musiałem koniecznie dolać a nie miałem z czego zrobić jakiegoś lejka czy czegoś a baniak był pełen co jeszcze utrudniało wlewanie. Po tym właśnie przestał mi działać, być może coś "zamoczyłem" i przez to nie działa ale nie wiem hmm..
lokacz2 pisze:Może być również zwarcie na instalacji do pompki przy zbiorniku płynu, odepnij wtyczkę i sprawdz omomierzem styki z pompki i z kabelków, gdzie będzie zwarcie tam jest problem.
Jeszcze nie sprawdziłem tego omomierzem. A ile powinno być tych omów? Aha i te dwa kabelki, które wchodzą w kostkę przy zbiorniku na płyn to rozumiem, że: lewy - plus, prawy - minus?



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: vwslawek » śr gru 19, 2012 16:53

arturretke pisze:Aha i te dwa kabelki, które wchodzą w kostkę przy zbiorniku na płyn to rozumiem, że: lewy - plus, prawy - minus?
Zerknij na pompke spryskiwacza gdzie jaki biegun jest ale chyba jest tak jak piszesz że lewy + a prawy -


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: marcinek84 » śr gru 19, 2012 23:25

Jak chce się spryskać przód i włącza się tylna wycieraczka oznacza to że nie łączy w manetce, np u mnie ułamały się masy. Co do silniczka spryskiwacza jak nie masz zbiornika z tyłu i wychodzą 2 rurki to jest tak że raz daje +/- a raz -/+ zależy czy ma lecieć na przód czy tył, bo tak reagują na zmianę przekaźniki wycieraczek gdy spryskujesz szybę.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lokacz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 11, 2010 17:08

Re: Problem ze spryskiwaczem

Post autor: lokacz2 » sob gru 22, 2012 23:56

Zacznijmy od tego, że w manetce coś nie halo, ale jeśli dało się tym jeździć, to nie musisz grzebać, bo prosto nie będzie.
Bez spryskiwacza nie ma lekko, więc przyczyny szukaj w tym:
arturretke pisze: jak stanąłem w trasie by dolać płynu, to troszeczkę porozlewałem...
Podejrzewam, że płyn się wlał do wtyczki z pompki -> wypnij, przedmuchaj i weź miernik.
arturretke pisze: A ile powinno być tych omów?
Na instalacji powinna być przerwa (dużo omów), przy wyłączonym kluczyku, a na pompce nie mierzyłem, ale powinno być kilkanaście lub kilkadziesiąt.
Jeśli jest zero na instalacji lub pompce, to masz usterkę zdiagnozowaną.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości