Polo 6N2 1.4 16v swap na 1.4 8v

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Polo 6N2 1.4 16v swap na 1.4 8v

Post autor: vwslawek » wt gru 18, 2012 18:05

Witam. jestem po przekładce silnika z 1.4 16v na 1.4 8v z vw lupo. Silnik zmieniłem wraz z osprzetem (Lupo)
wiązka i komp z Lupo. Wszystko podłączone po skrzynke lecz po podłączeniu aku rozrusznik sam kręci i cały czas
chodzi pompa paliwa. myśle że cos jest nie tak z elektryka tylko co skoro wszystko zostało kompletnie przeszczepione
z Lupo i pasowało pod skrzynke (w sumie 5 kostek i gruby plus) :crazy:


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Polo 6N2 1.4 16v swap na 1.4 8v

Post autor: marcin7x5 » śr gru 19, 2012 13:51

vwslawek pisze:Witam. jestem po przekładce silnika z 1.4 16v na 1.4 8v z vw lupo
zamienił stryjek siekierke na kijek. Dobra na poważnie to albo coś źle podłaczyłeś przy rozruszniku - zmieniałes też skrzynie z rozrusznikiem? - lub masz jakieś zwarcie. Normalnie to rozrusznik powinien zadziałac dopiero po podaniu + na cewkę rozrusznika a ten + to idzie z kostki stacyjki. Jeżeli przekładałes tez rozrusznik to może źle podłaczyles ten gruby czarny przewód?



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Polo 6N2 1.4 16v swap na 1.4 8v

Post autor: vwslawek » śr gru 19, 2012 16:39

marcin7x5 pisze:zamienił stryjek siekierke na kijek
wiem że swap śmieszny ale to pomysł klienta a nie moj :kac:
marcin7x5 pisze:zmieniałes też skrzynie z rozrusznikiem?
skrzynia z rozrusznikiem została ori z polo od 16v
marcin7x5 pisze:Normalnie to rozrusznik powinien zadziałac dopiero po podaniu + na cewkę rozrusznika a ten + to idzie z kostki stacyjki.
wiem dlatego sam sie dziwie ze bez zapłonu sam kręci i pompa podaje paliwo odrazu po podłączeniu plusowej klemy aku
marcin7x5 pisze:Jeżeli przekładałes tez rozrusznik to może źle podłaczyles ten gruby czarny przewód?
ale rozrusznik sam kręci po podłączeniu tej kostki na której powinien pojawiac sie + dopiero po stacyjce a nie przez źle podłączony
ten gruby plusowy kabel :-(


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Polo 6N2 1.4 16v swap na 1.4 8v

Post autor: marcin7x5 » czw gru 20, 2012 11:33

To sprawdż w takim razie czy na tym przewodzie od elektromagnesu jest ciągle +. Jeżeli jest to trzeba szukac czemu tam jest plus podawany. Ewntualnie elektromagnes ma zwarcie i przekazuje napięcie cały czas do rozrusznika.



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Polo 6N2 1.4 16v swap na 1.4 8v

Post autor: vwslawek » pn sty 21, 2013 13:48

marcin7x5 pisze: Ewntualnie elektromagnes ma zwarcie i przekazuje napięcie cały czas do rozrusznika
No nawet jeśli by tak było to ok rozumiem ma zwarcie, ale dlaczego pompa paliwa sika cały czas.

Ogolnie to przepraszam za długą nieobecność w tym temacie ale polo stało a ja zajmowałem sie innymi autkami, a
że teraz mam czas na grzebanie przy tym to postanowiłem sie odezwać.
Rozmawiałem wczoraj z pewnym gościem który robił podobny swap tyle że w ibizie i też na 1.4 z tym że 16v i
powiedział mi że musze w skrzynce zamienic miejscami jakies 2 kable wiem że jeden kabel to plus ze stacyjki z tym
że nie pamiętam teraz tego drugiego. Może robił juz ktos z forum taki swap i podzieliłby sie jakimis info byłbym bardzo
wdzieczny :pub:

Z wszelkimi sugestiami, pomysłami piszcie nawet na gg 8766451 jestem cały czas online nawet na warsztacie :?

własnie powypinałem wszyskie kostki wiązki którą zakładałem w czasie przekładki i nie ma prawa to działac
bo nie dość że inaczej sa poukładane w skrzynce niż w kostkach to jeszcze do tego tych od 8v jest mniej a we wtyczkach
wiecej. wychodzi na to że musze mieć jeszcze wiązki ze środka od 8v? Poprawcie jesli sie myle.


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości